Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbiás és a...

A szociális fóbiás és a "normális" között az a különbség, hogy az előbbi erőfeszítéseket tesz, hogy "normális" legyen míg az utóbbinak természetes?

Figyelt kérdés

1. példa: 12 éves koromban egy új táskával mentem suliba, és rettegtem, hogy az osztálytársaim mit mondanak majd..és mikor túl estem rajta, mindig óriási megkönnyebbülést éreztem


2. Szobatársamnak mindig mondom, hogy egészségére, ha pl tüsszent még akkor is néha, ha már egy pár napja egy szót nem szóltunk egymáshoz---> mert ezt tanultam otthonról, ha valaki tüsszent akkor arra reagálni kell, és ehhez ösztönösen belülről ragaszkodom..de tudatosan túlteszem magam rajta, és most már nem mondok semmit ilyenkor


3. 10-12 éves koromban azért nem vágattam le a hajam évekig, és inkább szenvedtem az idegesítően hosszú, bénán kinéző hajjal, mert rettegtem szintén az osztálytársaim véleményétől


A kérdés az, hogy bennem ezek az érzések, miért természetesek, míg az emberek 80-90%-nak ezek miért nincsenek, vagy közel sem ilyen erősek?


Miért kell erőfeszítéseket tenni, hogy elmúljanak?


21f



2015. márc. 15. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te olyan típus vagy, akiben nagy a megfelelési kényszer, meg szégyenlős is vagy.

Erre nincs nagyon orvosság, amit érdemes tenned, ha még mindig fennáll a probléma, hogy ha majd egyszer új közösségbe, munkahelyre, stb. mész, akkor már az elejétől fogva váltogasd például a hajviseletedet, akkor nem lesz szokatlan a többieknek, ha hirtelen más hajjal látnak.


Meg az egyik barátnőmnek hasonló problémája volt, csak neki a sminkeléssel. Nem mert bemenni a munkahelyére kifestve, mert a kollégái még soha nem látták úgy. Neki is ezt tanácsoltam, majd ha egyszer új munkahelye lesz, már úgy indítson, hogy lássák sminkben is, natúran is, egyik nap így, másik nap úgy. És akkor nem lesz se neki, se a kollégáknak szokatlan.

2015. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a helyzet az, hogy azt hiszed, mások veled foglalkoznak, pedig valójában nem így van. De még ha foglalkoznak is veled, akkor is a saját önértékelésed dönti el, hogy szerinted milyennek látnak mások és olyannak láttatod magad.


Hogy miért vannak benned ezek az érzések? Kora gyerekkori okokra vezethető vissza az ilyesmi. Szakember segítségével lehet feltárni és kezelni.

2015. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvasgass itt:

[link]

2015. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!