Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már ezt?

Éreztétek már ezt?

Figyelt kérdés

"Egész életemben minden pillanatban valaminek a hiányát éreztem, hogy mi az, arra még mindig nem sikerült rájönnöm. Talán csak ez az egyszerű érzés akarta tudatni akarta velem, hogy "Mit keresel itt amikor semmi értelme nincs annak, hogy itt legyél?" "Mit keresel itt, amikor itt senki nem becsül és semmi hasznodra nincs az egész?" "Miért vagyok itt, ha nem érzem magam jól"? Nagyon sokszor éreztem ezt, még se tanultam belőle. Talán ezért tartok itt.

Szinte egész életemben, nagyon kevés pillanat volt amikor úgy éreztem, hogy igen itt és most jó minden és nem akarom, hogy véget érjen. Én mindig ezt akartam és ezt akarom érezni, és nem akarom elveszteni a hitemet ebben, hogy az élet lehet ilyen is. Tudom, hogy lehet. Hiszen mi másért vagyok itt? És jó lenne tudni, hogy nem kell "normálisnak" lennem ahhoz hogy ezt érezhessem. Jó lenne tudni, hogy számítok, akárkinek. Jó lenne tudni, hogy nem hiábavaló a létezésem. Jó lenne tudni, hogy minden eddigi mélységes szenvedésem nem volt hiábavaló, hanem közelebb vitt valamihez, leginkább önmagamhoz."


2015. aug. 1. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Előfordult már többször is, de nem egy normális dolog. Az egészségnek sem tesz jót.
2015. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberi élet értelme a kutatás, válaszok után, a világ megismerése, és az idő kihasználása. Mi más célja lehetne annak, hogy itt vagyunk? Egy társ sokat segítene ebben, mert az ember társas lény, és szükség van az érintésre, szexre. Nekem sincs kivel megosztanom a gondolataimat, érzéseimet, ezért írok most ide... jobb híján.
2015. aug. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hiányérzetem van és csak akkor múlik el, ha lefoglalom magam valamivel ami leköt annyira, hogy elkezdek teljesen mással foglalkozni, nem magammal.


Jó lenne tudni miért van az egész világ, hogy alakult a föld, jó lenne tudni mindent, de a tudósok sem tudják rá a választ. Ha másoktól várod a választ és nem te saját magad keresel értelmet az életednek, akkor ott van millió vallás, mindegyikük tágra nyílt kezekkel vár és megadja minden kérdésedre a választ, amit elfogadhatsz és onnantól már nincs több dolgod, nem kell többet gondolkozni.


Félretéve mindezt, neked kellene normális esetben kitalálnod hogy mért érdemes élned. Én pl azért élek, hogy elérjem a céljaimat. Néha kitalálok célokat és elérem. Ennyi nekem bőven elég is. Van aki meg azért él, hogy az utókornak hátrahagyjon valamit a munkásságából, ilyenek például a művészek. Egy zenész azt akarja hogy halála után is dúdolják a nótáját. Van aki meg karriert akar építeni, sok pénzt, autót, házat akar. Van aki arra áldozza az életét hogy másokon segítsen. Embereken, vagy akár állatokon is, ez már részletkérdés.


Tehát sokaknak meg van a saját kis elképzelése arról, hogy mért kell nekik élniük. Aztán vannak olyanok akik meg csak élnek bele a világba. Buliznak, szórakoznak, csinálják ami épp eszükbe jut és nem nagyon gondolkodnak semmi ilyesmin.


Engem csak egy dolog zavar, hogy születéskor senki sem kérdezte meg, hogy akarok e élni, mert ha megkérdezte volna, akkor inkább azt mondtam volna hogy kösz nem :D

De hát így már hogy kénytelen vagyok élni, próbálom jobbá tenni az életemet. De nekem sosem volt mélységes szenvedésem. Nem értem te min szenvedsz.

2015. aug. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen ez az érzés van bennem mar evek óta. Nem tudom miert vagyok itt ezekben a nehez időkben.. nem tudom mi ertelme az életemnek. Jo lenne egyszer elhinni hogy még lesz értelme mindennek.
2015. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én kb. folyamatosan ezt érzem, és ezen az sem szokott segíteni, ha társam van. vagy kicsit enyhít rajta:) ilyenek a "művészlelkek", illetve akik nagyon érzékenyek, melankolikusak.
2015. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem számítasz, már azért is mert én is sokat ezt érzem, sajnos.
2015. aug. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!