Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 8 éve élek ismerősök, haverok,...

8 éve élek ismerősök, haverok, barátok nélkül. Hogyan lehet leélni így egy életet? Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok. Középiskolában sok haverom volt, ha név szerint nem is, de arcról ismert az egész város. Volt 3 barátom, mindenfelé mentünk, csajoztunk, kibeszéltük a dolgainkat. Érettségi után ők elköltöztek egyetem miatt. Én is odamentem volna velük, de egy családi tragédia miatt Budapestre kellett költöznöm és azonnal munkába kellett állnom hogy ne haljak éhen, az egyetemről le kellett mondanom. A munkatársaim gyakran cserélődtek, főleg 8 általánossal bíró, alkoholizáló alakok voltak. Nem akarok általánosítani, de még a legnormálisabb is elment kocsmázni munka után. Én nem iszok alkoholt, meg amúgy se jöttek ki velem. Én inkább értelmiségi, művész lelkű ember vagyok. Persze próbáltam barátkozni velük de kinéztek maguk közül.

A régi barátaimmal próbáltam felvenni a kapcsolatot, de én annyira megkomolyodtam, ők meg annyira a bulizós, fesztiválozós életet élik hogy elbeszéltünk egymás mellett, teljesen megváltoztunk, aztán már le is ráztak (a hátam mögött meg furcsa, túl felnöttes, komolykodó lúzernak mondtak).

A nőkkel nincs gondom, egészen addig amíg párkapcsolat nem lesz és szemet szúr a csajnak hogy nincs egy haverom se. Nem nyomom a Facebookot üzenetekre válaszolva, stb. Ezt furcsának találják és abnormálisnak. Már alapból amiatt is őrültnek néznek hogy nincs semmilyen közösségi oldalam és nem is volt (iwiw, msn, facebook, instagram mind kimaradt az életemből)

Megmondom őszintén felnőtt korom óta nem volt olyan élményem hogy leülök a haverokkal meccset nézni vagy elmegyünk horgászni. Tudom hogy bennem van a hiba, de ennyi idő után már fogalmam sincs hogyan kéne barátkozni, hogyan kell a haverokkal beszélni, mit kell mondani. Ha valakivel beszélek is és pl. megkérdezem hogy látta e a tegnapi meccset, nem tudom továbbvinni a beszélgetést, kínos csend vagy lerázás lesz belőle. A mostani munkám miatt a formális, vevőcentrikus beszédmódhoz vagyok szokva, nem tudom hogyak kéne haverilag beszélgetni mint férfi a férfival. Az emberek többsége fura, antiszociális srácnak lát, akit inkább elkerülnek. Neten is próbáltam haverkodni fórumon meg itt is, de már üzenetben is kijön hogy furcsa vagyok. Személyes találkozáskor nem tudok mit mondani, olyan zavarban vagyok hogy csak hallgatok.

Eljárok egyedül sok helyre, nem ülők az albérletben egész nap. Járok nyaralni (Balatonon, Horvát és Görögországban voltam eddig), elmegyek koncertekre, sétálni-várost nézni. Próbáltam több sportot is, hátha ott lesznek haverok, de elkerült mindenki, akivel próbáltam haverkodni az meg nem viszonozta. Általában előre köszönök mindenkinek, de vagy nem viszonozzák vagy legközelebb elmennek mellettem mégha próbáltam is velük váltani pár szót is.


Mit kéne csinálnom? Van innen visszaút?



2015. aug. 3. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mi az a visszaút. De továbblépni azt biztosíthatlak hogy lehet.
2015. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És régen mitől voltál olyan népszerű, hogy annyian ismertek?
2015. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

azt peldaul nem ertem, hogy ha direkt kerulod a kozossegi oldalakat, mi a picsogas targya? te magad fosztod meg magadat a kozossegi elmenyektol, haveroktol, szinte lenezed a korabbi barataidat mert ok buliznak, elik az eletuket.


te ehelyett sajnaltatod magad hogy mennyire komolynak kell lenned (tenyleg kell?), belefasulsz a munkadba es karotnyelt hivatalnok-stilust eroltetsz a mindennapokban is.


rajtad kivul senki nem tud ezen valtoztatni - te viszont annal inkabb.

2015. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért ismertek mert mindenkivel jóban voltam, jó fejnek tartottak. Kb. ennyi, semmi különöset nem csináltam. Mentünk a barátokkal, beszélgettünk mindenkivel. Mindig azt hallottam vissza magamról, hogy "jaaa, az egy rendes, jófej srác, bírjuk"
2015. aug. 3. 16:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg megint olyan lenni mint régen:) járj el közösségi helyekre :) nézz filmeket, és abból megtanulhatod a normális beszédstilust. Családod sincs közel?
2015. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valamit azért megpróbálhatnál, hátha segít. Részletesen priviben
2015. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy kutyát,ha van rá elég időd és szereted őket. Járj el vele kutyasuliba,ott roppant jó közösség alakul ki mindig vagy akár egy kutyafuttatón! Sajnos részem nem volt benne,de szinte az összes kutyás ismerősöm járt vagy jár kutyasuliba és rengeteg barátra,haverra tettek szert,aztán ő általuk én is ismertem meg pár embert :)


Igen, a régi barátaid élik az életüket,fesztivál,buli amíg lehet.


Igazából szórakozni kéne elmenned,nagyon elvagy a saját kis világodban ahogy olvasom.Neked kell változnod egy kicsit,hogy jobb legyen.Attól,mert elmész pl bulizni nem kell részegre innod magad,meg iszol egy sört,bort,koktélt az is elég.

Ugyan úgy beülhetsz bárkivel egy Pub-ba nem kell feltétlenül alkoholt innod.


Viszont ha ennyire kerülnek az emberek,akkor sajnos azt kell,hogy mondjam veled lehet a probléma jó részt!


Beszélgetéseket meg te is irányíthatod, ha nem tudsz miről beszélni akkor kérdezz!!

Nekem ha nem jut eszembe vmi téma akkor kérdezek :)

Pl van tesód?- igen van. Mennyi idős,?hogy hívják?hol dolgozik?van párja? stb stb. A lényeg,hogy kérdezősködj érdeklődj :) Majd a másik fél is érdeklődni fog egyszer csak meg lesz egy közös pont :)


Testvéred,unokatesód vagy rokonok által sem tudsz barátokat szerezni? Nekem húgom baráti társaságából is lettek haverjaim,meg van,hogy együtt megyünk bulizni :)

2015. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen okés vagy. Örülök, hogy akadnak még ilyenek.

Írj, ha van kedved beszélgetni bármiről.

2015. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi gond,ne akarj megvàltozni.
2015. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

3: Nem nézem le a régi barátaimat! Csak nem tudok már velük azonosulni és ők sem velem. Nincs már meg a közös hang. Abban igazad van, hogy túl karótnyelt lett a stílusom. A mostani munkám miatt ügyfelekkel beszélek, velük nem lehet haverkodni és mivel mással nincs kontaktusom gyakorlatilag ezért megszoktam ezt a fajta modoros, formális stílust.


5: Sajnos nincs családom, nincsenek rokonaim se (régen is szűk volt a család, szüleim intézetből törtek ki és értek el egy példás életet, testvéreik, ismert rokonaik nem voltak)


7: Kutyát sajnos nem tarthatok, szigorúan kikötötte a főbérlőm, hogy semmilyen állat nem lépheti át a lakás ajtaját. Pedig gondoltam már rá.

Tényleg rámférne a szórakozás, csak igazából egyedül nem buli. Mint írtam eljárok erre-arra, de magányosan nehéz feloldódni. Sokszor próbáltam odacsapódni másokhoz (pl. Szilveszterkor) de nem igazán ment meg kicsit pofátlanságnak is érzem hogy rátelepedek egy vadidegen baráti társaságra, teljesen ismeretlenül (nem is szokták jó néven venni).


8,9: köszönöm szépen!



Annyival egészíteném még ki az írásomat, hogy ahogy írtam is, ezek a netes "muszály-összejövetelek" ahol mindenki tudja hogy miért van ott a másik, elég kínosakra sikerültek eddig. Ezért nem is eröltetném a dolgot. Szeretnék oda eljutni hogy csak magamtól, simán el tudnék beszélgetni valakivel, összehaverkodnánk, stb. Nem megrendezetten.

2015. aug. 4. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!