Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak én vagyok olyan szerencsé...

Csak én vagyok olyan szerencsétlen helyzetben, hogy nem telik az osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés

Mindenki megy én meg nem, nem tudom mit csináljak. Olyan rossz ki is néznek emiatt. Cukkolnak, mert szegények vagyunk hogy még 10000-t se tudunk költeni erre. Most utál mindenki. Csak én vagyok ilyen helyzetben? Mit csináljak?

12f



2015. máj. 27. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Fel se vedd. Az igazán jó emberi kapcsolatok nem a pénztől függenek.
2015. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nyugi sokan vannak igy és ne vedd fel magadra. Hagy cukkoljanak. A Bibliai Józsefet is útálták a testvérei, meglopták, megakarták ölni, de Isten felemelte, és messze magasan a testvérei fölé emelkedett. Egyszer te is igy leszel. Sok ilyen esetről tudok. Adjon ez erőt neked kisember:)
2015. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi, biztos, hogy nem te vagy az egyetlen a világban, akinek nincs pénze osztálykirándulásra menni.

Ha másra kell a pénz, akkor másra kell. Ha meg nincs, akkor nincs.


Csak egy példa: Nekem fogszabályzóra lett volna szükségem, de szüleimnek sosem volt rá pénze. Ez van. Mondták nekem, hogy "jaj, nem akkora össze az". Aha... TB támogatással lett volna 40 ezer forint. Örültünk, ha kaja jutott az asztalra hónap végén, nem tudtunk volna elővarázsolni a semmiből 40 ezer forintot. Persze anya meg apa pénzét "könnyen be tudják osztani" elkényeztetett 12 éves kis kölykök, akik még szalmaszálat nem tettek keresztbe az életben, csak mindent a fenekük alá toltak.


Ne foglalkozz az ilyen emberekkel, ha az osztálytársaid már 12 évesen is itt tartanak agyilag, hogy aki szegény az "alsóbbrendű", akkor előre félek, mi lesz velük később. Gondolj arra, hogy ez mennyire felszínes és szánalmas hozzáállás és máris rájössz, hogy te vagy az érettebb és az értelmesebb :)

2015. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Most mit akarsz, mit mondjunk? Nem tudsz csinálni semmit. Köszönd meg anyunak és apunak, hogy ilyen okosan, megfontoltan vállaltak gyereket... ha dohányoznak és/vagy kávéznak, akkor azt külön köszönd meg nekik, mert abból a pénzből bőven tellne osztálykirándulásra, illetve az ilyesmi nem hirtelen jön, minden évben van, nem hiszem el, hogy havonta egyetlen ezrest nem tudtak volna erre félretenni. Nem az osztálytársaid hibája ha nem mehetsz, hanem a kedves szüleidé. És nem, nem több, vagy jobb ember a többieknél, csak mert a szülei pénzügi kultúrája a béka feneke alatt van, ezzel ne vígasztaljátok, mert hazugság. Valószínűleg továbbtanulásra sem fognak neki adni, tehát szegényből soha semmi nem lesz, míg a többiek sorra kapják majd a végzettségükhöz illő jó kis állásokat, szóval sokat a jövőtől se várhat.
2015. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok.


Negyedik: Ne haragudj, de te még nem hallottál olyanról, hogy munkahelyi leépítések, elúszott svájci frank alapú hitel, esetleg családon belüli haláleset (egy koporsós temetés kapásból 300 fölött kezdődik)?

A baj bármikor beüthet, nem fog előre figyelmeztetni. Ha meg csőstől jön, az még "jobb".

2015. máj. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd kinövik 20 év felett amikor sok osztálytársad kikerül az életbe és olyan pofonokat kap, hogy fel sem tud kelni.
2015. máj. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 Nem látod mekkora tapló, pedig csak egy ócska kitartott, aki más pénze mögül próbálja a valakit előadni? A saját példámmal tudnám azonnal cáfolni azt amit ír, csak arra nem méltatom, hogy odaböfögjek neki egyet.
2015. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem baromi sokba kerülnek ezek a legtöbb helyen.. nálunk volt még egy év ahol 3 napért -múzeumbajárás és 1x strand, kellett volna kifizetni annyit, hogy abból kijött volna egy hetes balatoni tábor is.

és sok helyen pofátlanul kötelezővé is teszik, tanár is megszólja aki nem megy..

hát nagyon gáz én utolsó 2 évben nem is voltam már.

szerintem is a szüleid hibája, mert havi 1000et félre kellett volna tenni a tanévben. ez kb 2 óra munka havonta. ennyit csak megérdemelne a gyerek véleményem szerint.

az osztálytársaidnak meg semmi közük hozzá, igazából örülj neki hogy nem kell ilyen kis beképzelt nyomoroncokkal tölteni az idődet.

"Olyan rossz ki is néznek emiatt. Cukkolnak, mert szegények vagyunk " hidd el nekem, hogy ott se gazdag mindenki.. ráadásul a 12 éves még nem is biztos hogy belát ebbe.. szóval max náluk jobban spóroltak erre a szülők.

lesz még amikor mehetsz, ne aggódj.

2015. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg maga az iskola is pofátlanul drága, kötelező jelleggel elkérnek egy csomó pénzt ilyen-olyan ürüggyel (hogy papírra, fénymásolásra, osztálypénzre) és a gyerek soha semmit nem lát belőle viszont.

Na de az osztálypénzről jut eszembe, nálatok nem volt olyan? Minden hónapban beadtok egy meghatározott összeget a közösbe? Mi mindig abból mentünk kirándulni, ha valaki kihagyta, visszakapta a pénzét. Így nem is kell egyszerre 10 ezret leperkálni.

2015. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!