Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha nincsenek...

Mit tegyek ha nincsenek suliban barátaim? Mivel foglaljam el magam a szünetekben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek mert suliban nincsenek barátaim, soha se beszélnek velem csak ha én oda megyek és hozájuk szólok de akkor is csak egy-két szót váltanak velem vagy ha valami kell nekik. Próbáltam úgy hogy nem megyek oda hozzájuk és hátha majd valaki közülük hozzám jön, de nem jött senki. Ezek a lányok egy csoportot alkotnak és még ebben a csoportban van 2 fiú. De a többi fiú is szokot velük lenni. Mindenkivel beszélnek csak velem nem. De már eldöntöttem, hogy szeptembertől nem fogom erőltetni, hogy barátkozzanak velem. De az a kérdésem hogy mit csinaljak ha amúgyis egyedül leszek? Amúgy sulin kívül van egy nagyon jó barátnőm, csak suliban nincs senki akire számithanék, és már nem bánt hogy nem barátkoznak velem.

2015. aug. 5. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem igazán voltak barátaim a suliban, illetve szünetekben nem igazán tudtam odamenni semmilyen csoporthoz/klikkhez, és hasonlók. Ilyenkor leültem valahová a zsibongóban/aulában (vagy ahol van hasonló nevű helyiség), lehetőleg a sarokba, vagy a fal mellé, és vagy zenét hallgattam, vagy olvastam, esetleg átnéztem a jegyzeteket a füzetben, ha valami húzós óra következett, és várható volt a felelés. Én ezt csináltam, így könnyebb volt átvészelni az iskolában töltött időt.
2015. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, meg azt is mondják hogy fejletebb vagyok a többieknél (személyiségben)
2015. aug. 5. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Ha barátkozni akarsz akkor menj oda, beszélgess velük, de ne 1-2 szót csak, normálisan. Idővel megismernek és ők is odamennek hozzád...

Ha mindegy neked akkor foglald el magad. Olvass vagy akármi.

2015. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem bánt, akkor igazából nincs nagy gond.

Ha azt akarod, hogy beszélgessenek veled, akkor próbálj velük beszélgetni, de ha nincs olyan téma, amiről ők is és te is szívesen beszélgetnétek, akkor HAGYD!

Mivel foglald el magad?

Esetleg: Olvasás, zenehallgatás, telefonon játszás, írás (akármi, esetleg vers ha leköt), rajzolás, evés, pihenés, tanulás (következő órára, felmérőre), fényképezés (esetleg növények, állatok. Bár ez nagyon esélytelen elfoglaltság az iskolában, szerintem), ha a barátnődnek megvan a telefonszáma és tudod mikor van neki szünete (ha még egyáltalán jár iskolába) akkor hívd fel és beszélgessetek.

Remélem segítettem. :)

2015. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én próbáltam velük beszélgetni de mindig "harapófogóval" kellet kihúzni belőlük a részleteket. Amúgy minden jó volt 5.-ik osztályig mert akkor jött 5 új gyerek, és akkor kezdődtek a problémák. Azelőtt mindig volt akivel beszéltem, ma már 3 éve hogy nem tudok igazán senkivel beszélgetni :/
2015. aug. 5. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Az előző kommentedből azt veszem ki, hogy most mész majd középsuliba. Ha ez a helyzet, akkor jó eséllyel találsz majd barátokat az új suliban. Ott minden bizonnyal senki nem tud rólad semmit, új lappal kezdhetsz, és te lehetsz az, aki beszélgetést kezdeményez valaki(k)nél. Viszont ha mégsem jönne össze valami oknál fogva, továbbra is javaslom azokat, amiket az előző hozzászólásomban leírtam (első voltam), illetve amit a továbbiak is tanácsoltak :)
2015. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekünk 9 év az alapiskola, most szeptemberbe megyek a kilencedik osztályba. Már csak ez az iskolai év van hátra :).
2015. aug. 6. 12:04
 8/8 anonim válasza:
100%

Engem fojton csesztettek csak azért mert jól tanultam.Amikor a tanárok kérdezték hogy miért nem szólnak hozzám azt mondták hogy én vagyok túl csendes pedig ez nem igaz nagyon is szeretek beszélgetni csak akkor nem könnyű ha egy egész osztály utál.Úgyhogy nekem sem voltak barátaim de egy idő után lezartam. Nem erőltettem ez az ő szegénységi bizonyítványuk.

Jelenleg egy jövedelmező magánvállalkozást alapítottam az akkori emberkék akik lenéztek most a pecegödört takarítják szóval erről ennyit. Ne akarj olyanokkal beszélni akik ilyen barmok.

2016. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!