Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan aki hasonlóan...

Van itt olyan aki hasonlóan érzi magát?

Figyelt kérdés
25 vagyok, megrekedtem, nem tart semerre az életem. Se karierr, se barátok, se párkapcsolat, se életkedv... már ez megy három éve. amíg iskolában voltam, addig meg volt a dolgom, tartottam valamerre, megvoltak a barátok, akiket tényleg annak tudhattam. még suli után is tartottuk a kapcsolatot, sokat találkoztam velük, aztán hogy most felnőttünk, megváltoztak a körülmények, el költöztek többen én meg maradtam egyedül messze tőlük a semmiben. egy ideig kapaszkodtam volna beléjük, aztán dühös voltam, mert azt éreztem elfelejtettek. mára már úgy látom, hogy ez talán így normális is és természetes, ahogy történt. Kialakultak új kapcsolataik, és ha én is képes lennék erre, akkor nyilván nem ragaszkodnék hozzájuk körömmel, hiszen a távolság nagy úr. egyszerűen nem lehetséges a napi kapcsolat, és az idők alatt megszokottá is válik egymás nélkül. kialakul egy új életstílus. én pedig teljesen belebetegedtem, hogy míg másoknak látszólag halad az életük, boldogan élnek, utazgatnak, nyaralgatnak, tartoznak egy közösséghez, én teljesen elvesztem a világban és semmit sem tudok felmutatni. a nullán vagyok 25 évesen. nem így képzeltem el az életet.
2015. aug. 16. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hasonló. 20 éves vagyok. Most kaptam diplomát. Se barátok, se senki akivel eljárhatnék valahová. Nem érdekel már semmi. Nem tudom miben találjam meg a boldogságomat
2015. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én még diák vagyok 17, de kb ugyanugy érzem magam, elég gáz hogy nem érdekel semmi, pedig járok bulizni, vannak barátaim, meg minden de olyan mintha az se érdekelne ha kint pusztítana a világvége, én meg ülnék a szobámban, énsem tudom mit csináljak, igyekszem ujj dolgokat kipróbálni, de egyszerűen már arra is nehezen veszem rá magam hogy felkeljek, minek ugyis visszafekszek, ráadásul most még csajom sincs, nemtudom mit kéne csináljak, egyszerűen kiégtem volna? Mert még elég korai, még else kezdődött az életem de már meguntam az egészet, valamit kéne kezdeni magammal, és neked is, én eljárok dolgozni, ami szintén nem köt le, de legalább társaságban vagyok, szerintem nem lenne rossz ha te is így tennél, szerezz új barátokat, azokat mindig lehet találni
2015. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20 evesen diploma?
2015. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
* új
2015. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És az nem boldogít hogy diplomád van? én roppant dühös vagyok a szüleimre amiért csak beleszültek a nagyvilágba, és nem törődtek velem. normális esetben valamelyik egyetemen ülnék, vagy már lediplomáztam volna. nekem nagy vágyam volt továbbtanulni, sajnos ez a mai Magyarországban támogatás nélkül szinte lehetetlen.

De neked miért nincsenek barátaid?

2015. aug. 16. 18:43
 6/15 A kérdező kommentje:
második: Nem úgy működnek már ezek a dolgok mint mondjuk még a te korodban. félre ne érts, nem akarlak lenézni, vagy olyat mondani hogy mit tudsz te még ezekről. mert nem. igenis tudhatja az ember már nagyon fiatalon. csak az a baj, hogy 25 évesen az ember már szeretne valahol tartani, és ha nem tart sehol, akkor úgy érzi sürgeti az idő és hogy így megy el az egész élet. előtted még ott van minden lehetőség hogy változtass! nekem tény hogy jót tenne a társaság, de már valami mást keresek, az élet értelmét konkrétan. és egyszerűen nem tudom hogy mi az. temészetesen járok dolgozni, de már belefásul abba is az ember az évek során, ha csak ez van
2015. aug. 16. 18:47
 7/15 anonim ***** válasza:

Célok nélkül nem is fogsz kikeveredni ebből.


Más személytől várod a változást, akkor jó várakozást. Remélem nem 80 évesen jössz, rá, hogy a saját életedért csakis te vagy a felelős!

2015. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Honnan vetted hogy mástól várnám a változást? Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a helyzetemen csak magam tudok változtatni. Az ember a világban tökéletesen egyedül van - ilyen szempontból
2015. aug. 16. 18:51
 9/15 anonim ***** válasza:

18:51


Ide kirtad ezt a kérdést akkor is mástól vársz v mi segitséget.tehát rászorulsz másokra,jó lenne ha visszavennél az arcodból és nem lennél ennyire idegbeteg..

2015. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy itt a kérdezővel egyetemben mindenki ahhoz méri hogy mit ért el az életben, hogy a környezete mit gondol egzisztenciának. Ez baj, mert bizonyos embertípusok egyszerűen inkompatibilisek az átlag emberi élettel. "Utazgatás, nyaralgatás, közösséghez való tartozás" stb. Kérdező, számodra ezek fontosak? Te is szeretnéd ezt? Ha igen, magad miatt, vagy amiatt mert úgy gondolod hogy ez a normális, és így fel tudsz mutatni valamit?

Én 23 éves vagyok. Nem utazgatok, nem nyaralgatok, jelenleg munkám sincs (bár hamarosan lesz), barátaim nincsenek, csak haverjaim. A kettő nagy különbség. Kitűztem magamnak egy célt, ami mindentől független, csakis azt tartalmazza, amit ÉN szeretnék. Nem érdekel ha 10 év múlva ujjal mutogatnak rám hogy miért nincs gyerekem, ha én nem szeretnék. Nem zavar ha beszólnak mert nem voltam sehol a nyáron, mert nem is akartam menni.

Persze más tészta, ha pont te is arra vágysz, mint a többi ember. Az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy megtalálod önmagad. De ne másban keresd!

2015. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!