Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha segítségre van...

Mit tegyek, ha segítségre van szükségem, de mindenkinek csak nyűg vagyok?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta depressziós vagyok, csak az öngyilkosságra tudok gondolni. Vagdosom magam. De ez nem érdekel senkit. A barátaim nem szeretnek az érzésekről beszélni, egyszerűen nem érdekli őket a nyűglődésem. A szüleim szerint csak kamaszkori hülyeség, fölösleges emiatt elmenni pszichológushoz, pár hónap és kinövöm.

Hogy tudnám egyedül megoldani a problémáimat? Vagy kihez fordulhatnék segítségért?


2015. aug. 22. 21:11
 1/7 anonim válasza:
100%

és most hány éves vagy? Egyébként keress valakit, aki meghallgat és segít. a legkézenfekvőbb a pszichológus lenne. A szüleidet pedig nem értem meg, mert ez igenis probléma.

Ha szeretnél, írj nekem priviben hátha segíthetek (de nem vagyok pszichológus)


Az öngyilkosságnak pedig semmi értelme nem lenne. Fiatal vagy és még annyi minden áll előtted az életben. Ezernyi szép dolog!ez biztos

2015. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, a szüleid hogy gondolják azt, hogy majd kinövöd, ha már 11 éves korod óta tart a dolog. Ha kérdezhetem, mennyi vagy most? A barátaidhoz próbáltál már úgy odamenni - csak kérdezem - hogy "figyelj, beszélhetnénk? Nagyon fontos lenne!" Talán így belemennének, még ha nem is tudnának hosszan válaszolni, azért meghallgatnának. Lehet, hogy azért nem szeretnek érzelmekről beszélni, mert úgy érzik, nem tudnának mit mondani rá. Próbálhatnál új helyen barátkozni (szakkörök, például) ahol lehet, hogy lesznek olyan barátaid ha nem is azonnal, hát idővel, akik szívesen meghallgatnak és válaszolnak majd.

De mint az első írta, a pszichológus segítene a legtöbbet. Az iskolákban van általában iskolapszichológus. Igaz, ezt is meg kéne beszélned előtte a szüleiddel, de őt talán könnyebben megengednék, főleg, ha előtte beszélnének erről az ofőddel (azért írom ezt, mert gondolom, még iskolás vagy, ne haragudj, ha tévedek). Ez személyes, de én anyumnak pölö ofó javasolta a sulipszichológust, hogy ne legyek olyan "nyuszi" (nem ide illő történet) és meggondolta.

Egyébként, bár én sem vagyok pszichológus, de még csak felnőtt sem, szívesen meghallgatnálak vagy akár beszélgetnék veled tovább is. Egyébként GYKn ismerkedni sem rossz, nekem innen származik egy nagyon jó barátom (-: (Most nem magamat reklámoztam, általánosságban véve írom.)

2015. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, a legeslegfontosabbat kihagytam:

Az öngyilkosságot felejtsd el! Tényleg számtalan örömét megtapasztalod és megláthatod az életnek. Élményeket, eseményeket, érzelmeket, hogy konkrétumokat ne említsek. Ha szeretnéd, ragadhatok ki párat, ami (számomra! Más cipőjében nem járok) annak számít és fontossá/széppé teszi.

2015. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ne vagdosd magad, mert egy életre meglátszik a nyoma, nagyon csúnya tud lenni, láttam már párat. Az öngyilkossággal meg nem magadnak segítesz, hanem azokat bántod meg akik szeretnek, pl a szüleid és a barátaid, még ha nem is vesznek komolyan. Keress egy felnőtt barátot, pl. nekem van egy "tündérkeresztanyám" akivel sokmindent megtudtam beszélni a tini éveim alatt. Ha van suli pszichológus vagy tanácsadó, akkor azt is érdemes megpróbálni. Te vagy az aki értékessé teheti az életed, nem feltétlen emberekkel, ha valamiben tehetséges vagy is az is jó. Minden jön a maga idejében, próbálj pozitív maradni és kösd le magad, hobbi, ilyesmi...
2015. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, igen.. :). Egy másik válaszhoz írtam hogy keres egy magányos (nincs párja) felnőtett aki ismeri a szüleidet.

Jól el lehet lenni velük. :)

2015. aug. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szia nekem nyugodtan irhatsz privatban ha nincs ki meghallgasson szivesen meghallgatlak ha baj van az öngyilkossag pedig nem megoldás!
2015. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj :) 14/l
2015. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!