Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mivel lehet segíteni egy...

Mivel lehet segíteni egy gyászolónak? Hogyan tudná egy ismerős megkönnyíteni a gyász fájdalmának az elviselését?

Figyelt kérdés
Miben segíthetek gyászoló munkatársamnak?Kérnék valami tippet,mert már kifogytam az ötletekből,hogy hogyan/mivel tudnám tartani benne a lelket? Valmi film,amit megnézhetnék vele,vagy zene/vidó, amit elküldhetnék neki, vagy ha bármi apróság eszetekbe jut,irjatok kérlek! Köszönöm szépen!!!
2015. aug. 28. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt neki kell feldolgozni, és "erőszakkal" felesleges siettetni. Fél 1 év belefér, ha utána sem tud túllépni, akkor kell csak szakember. EGy komoly gyász feldolgozása simán van 1 év lelkileg egészséges embereknél is.
2015. aug. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, ne küldj videót, én tuti mérges lennék, ha gagyi motiváló videókat küldenének ismerősök,
2015. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha friss nem hinném hogy ilyenkor valaki filmnézegetős kedvében van ,ilyenkor az ember magában búcsúzik el a szeretett embertől ,visszaemlékszik ,megemészti a dolgokat .Ha annyit mondasz neki veled vagyok megszorítod a vállát és igazából te ott már mást nem igen tudsz tenni.Ha meg már régebbi a dolog akkor ebből kell kicsit kitaszítani sörözéssel ,koncertre járással .
2015. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem egy helyen lakunk... A munkahelyünkön sem látjuk egymást és haza sem egy időpontban megyünk,hogy tudnánk beszélni. Egy héten csak egyszer látom őt,amikor tudunk beszélni is,de minden nap tartjuk a kapcsolatot telefonon,facebookon. Olyan megoldást keresnék,amivel így távolról is segíthetnék neki. Valakinek valami tipp,hogy mit csinálhatnék?
2015. aug. 29. 18:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor halt meg a szerette.Nekem a legtöbbet kizárólag egy valami jelentette volna. Ha lett volna valaki aki meghallgat. Nem vártam volna, hogy tanácsot adjon,okosat mondjon, csak hallgassa meg azt az elviselhetetlen fájdalmat. Néha úgy éreztem megőrülök attól,hogy nincs kivel megosztani. Ez egy másik ember számára rettentő terhes tud lenni,ezért mindenki kerüli/kerülte a témát. Ne küldj semmilyen videot, képet,zenét. Ha van lehetőséged, halllgasd meg őt,de csak ha tényleg végig tudod hallgatni, de mást szerintem ne akarj tenni.
2015. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segített! Bár a meghallgatásból itt nincs probléma a részemről.Éjjel-nappal elérhetővé tettem magam a számára. Azt vettem észre,hogy ő próbálja elterelni a figyelmét a dologról és próbálja kerülgetni a témát. Csak ha más hozza fel,akkor beszél róla...
2015. aug. 29. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!