Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kéne csinálnom? Már...

Mit kéne csinálnom? Már majdnem két éve nincsen senkim? Egyre nehezebben viselem a magányt. Van úgy hogy napokig nem eszek annyira le hangol hogy nincs párom. F

Figyelt kérdés
2015. szept. 18. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mindnekinek az életében van ilyen időszak. ne keseredj el, ismerkedj, járj társaságba, kezdj el valami sportot, hobbit ahol hasonlo erdeklodesu emberek vannak mint te. azt viszont ne csináld, hogy magadat sajnaltatod, mert annak sosem volt meg jo vege. ne koplalj es ne eroltesd. hidd el, mindnekinek van párja, neked is lesz.. nekem is voltak ilyen rosszabb idoszakaim, a mostani párom előtt 3 évet lógtam a levegőben. aztán valahogy amikor mar nem is érdekelt az egész, mert mindig valami gyokerbe botlottam (es ezen azokat a pasikat ertem akik csak "azt" akarták) akkor jott a nagy szerelem. hany eves vagy egyebkent? 34l
2015. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
26f
2015. szept. 18. 10:08
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert félember vagy. Félemberrel meg mit kezdjen egy olyan aki egész(séges) ?? Aki egyedül nem tud boldog lenni csak másba kapaszkodva érzi jól magát az alkalmatlan a kapcsolatokra. Legyél egyedül boldog ,találj értelmes célokat elfoglaltságot.
2015. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Enigma-108 válasza:
100%

Előző hozzászólónk szavai erősek, de nagyon igazak.

A kapaszkodás nem vezet semmi jóra és a legtöbb embernek éppen elég gondja van saját magával, nem akar plusz terhet.

Az ilyen időszakok nagyon próbára teszik az embert, én is éltem tökegyedül éveket, melyek végtelen hosszúnak tűntek és értelmetlennek is.

Az ilyen időszakok -mint mindig minden- okkal vannak jelen az életünkben. Most van alkalmad szembenézni önmagaddal, a saját lábadra állni. Megtanulod felismerni a VALÓDI értékeidet és megkülönböztetni azt az embert aki vagy attól akinek hiszed magad !!!

Ez egyben a feladatod is.

Ez egy kemény és sok esetben keserű tapasztalás, de ami azután vár az minden elképzelésedet felülmúlja.

Te vársz valakire akitől a megoldást reméled a depressziódra....csakhogy nem más okozta ezt Tebenned, hanem TE MAGAD.

Minél inkább görcsölsz és kapálózol annál alkalmatlanabb vagy egy kapcsolatra.

NÉZZ SZEMBE magaddal és a problémáddal. Vedd észre az elvárásaidat, az önzésedet, az egód körmönfont játékait. Ha eljutsz oda, hogy ezt megteszed rájössz -nem is vagy te olyan superman, hogy elvárásaid lehessenek az Élettel kapcsolatban. Meglátod mennyi önzés és hiúság van odabent és ha ez megvan AKKOR jön a fordulópont mikor fel tudod tenni magadnak a kérdést ŐSZINTÉN --> NA ÉS AKKOR MI VAN ?

Innentől tisztában leszel magaddal, semmivel se vagyok se jobb, se rosszabb másoknál. Tudom az erényeimet és az árnyaimat is. Ezekkel EGYÜTT vagyok EGÉSZ.


Eztán tudsz majd ADNI és meglásd lesz aki vevő lesz az értékeidre ! Óriási különbség, hogy HÁLA lesz benned és ALÁZAT magaddal és az Életeddel kapcsolatban.

Másrészt viszont EGÉSZ leszel magaddal és magadban, megállod a helyed bárhol a világban.


Ez minden ember legkeményebb és legnemesebb harca mert az ellenfél közelebb van mint bárki.


Ehhez kíván sok sikert és kitartást egy harcostárs !

2015. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De én már nem bírom sokáig ezt a szenvedést!Így nem sok értelme van az életemnek.
2015. szept. 18. 11:24
 6/11 Enigma-108 válasza:

Pontosan annyi értelme van az életednek amennyit te adsz neki !

Vedd észre, hogy egy csomó tulajdonság és szerep közül te MOST ÉPP ezt "játszod" !

Az életedet SENKI MÁS nem tudja jobban élni helyetted !!!

MINDIG egyedül vagyunk.

NE FELEDD, hogy egy ember van akinek meg kell felelned : TE MAGAD.

Egyetlen emberrel töltöd minden nap 24 óráját : MAGADDAL.

Hidd el ha a mélyére nézel rájössz majd, hogy dönthetsz másként is: szenvedsz azért amid nincs (okkal), vagy becsülsz mindent amid van !

Millió ember él sokkal de sokkal nagyobb szarban mint te, család, barátok, végtag vagy látás nélkül.

Pl : [link]

Vagy ha gondolod olvasd el Zemlényi Zolitól a Hoppárézimi című életrajzi könyvét. (A srácot elütötte egy Trabant, rommátört mindene, újratanult mindent és ma már többgyermekes boldog családapa ! )

Nagyon motiváló a története, szívből ajánlom !

2015. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt senkim, egymagam erős vagyok és tudok egymagam is általában boldog lenni, szóval amit előttem írtak, hogy ettől lehet társam, nem feltétlen igaz.

Épp ellenkezőleg, általában az emberek azért keresnek és találnak párt, mert "anyásak" nem tudnak egyedül lenni. Én is nyomultam a nők után, de nem fogadtak el amilyen vagyok.

Te kérdező is ilyen "anyás" típus vagy, próbálkozz ahol sok ember van ismerkedni.

2015. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tobbiek leirtak, amit en is gondolok. Eloszor legyel egyedul boldog, aztan johet a parkereses.


En nokent, EGYEDUL, annyi mindent elertem, ami szamomra fontos, hogy buszke vagyok magamra. Es, ha osszejovok majd valakivel, akkor szeretnem, ha o is onallo eletet elo ferfi lenne. Akinek van elete, celjai, egyedul is.


Senki nem szereti a depis embereket.

2015. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy kérdezgetek, de akár én is feltehettem volna hasonló kérdést, és a válaszok kissé összekavartak. :)


Olyan nem létezik, hogy valaki egy kapcsolatnak köszönhetően jön rendbe, vagy az alatt?


Ez a ne görcsölj, ne kapálózz még nem azt jelenti, hogy tilos próbálkozni ahol és amennyiszer csak tudsz ugye? (ismerkedni, keresni a megfelelőt) Sültgalamb effektus.

Ha jól értelmezem, pusztán arra vonatkozik, hogy mialatt keresgélsz, ne érezd rosszul magad, stb.

Ne ez határozza meg a hangulatod.


Az baj ha valaki párkapcsolatot szeretne? Ha igen, miért?

Hiszen el tudom képzelni milyen élvezetekkel jár egy kapcsolat, és a jó dolgokat akarhatom, ha pedig valamit nem akarok, akkor miért tegyek érte? Ilyen paradoxonokba ütközök.


Vagy az nem mindegy, hogy mennyire akarom? Az lenne a gond, mikor már bizonyos belső, lelki okok miatt felerősödik a vágy, ami alapesetben nem lenne ilyen mértékű?



Kérdezőnek: Szerintem bele kéne húznod az ismerkedésbe, és pár dolgon változtatni, például legyél igényesebb, öltözködj jobban, stb. Nagy segítség lehet ha kerítesz olyan haverokat, felkeresel olyan ismerősöket akikkel tudsz találkozgatni, beszélgetni, szépen fokozatosan adagolni nekik a témát, mit szeretnél, és az ő segítségükkel is ismerkedhetsz. Hangulatodnak is jobb lenne szerintem, ha heti rendszerességgel lennél valaki(k)nek a társaságában.


20f

2015. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Enigma-108 válasza:

"9". válaszoló !


"Olyan nem létezik, hogy valaki egy kapcsolatnak köszönhetően jön rendbe, vagy az alatt?" DE IGEN LÉTEZIK, ezt nevezzük KAPASZKODÁSNAK.


A soraid azt tükrözik, hogy a szövegértelmezéssel komoly gondjaid vannak.

Senki nem mondta hogy BAJ volna ha valaki párkapcsolatot szeretne ! De amig ki sem látsz az önzésedből addig kár ilyen témákkal foglalkozni. " Akarom, teszek érte stb."

Tisztán látszik, hogy semmit se fogtál fel a lényegből.


Jótanácsaid is ezt tükrözik : legyél igényesebb, öltözködj jobban- EZ a ti generációtok gondja, hogy mindenetek a látszat birodalma.

Kérdezőnk LELKI válságban van aminek semmi köze a kinézethez.

Ami utolsó sorodat illeti egyetértek ! Valóban sokat segit ha nem fordul magába az ember és nem marad egyedül a gondjaival, néha kimozdul és társaságban van !


HA javasolhatom, maradj a szintednél és élvezd az életet, a fiatalságod "haverok, buli Fanta" életérzést és ne próbálj meg tanácsokat osztogatni kellő tapasztalatok hiányában.

Tisztelettel

Enigma 35/F

2015. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!