Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg kirúghatnak ezért?...

Tényleg kirúghatnak ezért? Mit kellett volna másképp csinálnom?

Figyelt kérdés
Felvettek az első komoly munkahelyemre (eddig csak diákmelóztam), első héten nagyon figyeltem, a felettesemen csüngtem, folyamatosan jegyzeteltem, hogy minél előbb és jobban megtanuljak mindent. Ez tartott kb 3 napig, utána vártam, hogy folytatjuk az oktatást, de nem történt ilyen, úgyhogy a kollégáimat figyeltem és kérdezgettem őket. Második héten már önállóan csináltam mindent, felügyelet nélkül, hiába próbáltam kommunikálni a felettesemmel, csak annyit mondott, hogy jó minden. A harmadik héten nem volt munkánk, senki nem csinált semmit, én kérdezgettem, hogy mit tudok csinálni, de csak vállvonogatást kaptam, úgyhogy önként takarítani kezdtem, ellenőriztem a berendezéseket, stb, de volt nap amikor már tényleg nem tudtam csinálni semmit, hát olvasgattam a jegyzeteimet (a többiek interneteztek). Másnap meg közölték velem, hogy bocs, jövő héttől már nem kell jönni...
2015. szept. 18. 02:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
18%
Írtatok szerződést? Próbaidő alatt felmondhat neked a munkáltató? Indok tudomásom szerint majdnem mindenhol szükséges a részedről mind a munkáltató részéről, bár amikor az államnak dolgoztam nem kértek indokot felmondásnak, gondolom ez oda-vissza működött.
2015. szept. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ebből csak annyi derült ki, hogy ki vagy rúgva. De hogy próbaidő alatt, vagy sem? Kevés az infó, vágod?
2015. szept. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem veled van a gond.Nincs munka,ezért küldtek el.
2015. szept. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármikor kirúghatnak, nem kell megindokolniuk. Valószínűleg azért nem kellettél oda, mert ahogy írtad, nem volt munka. Vagy csak nem voltál nekik szimpatikus. Teljesen mindegy, a lényeg, hogy megtehetik.
2015. szept. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Próbaidő alatt indoklás nélkül kivághatnak. Sokan arra az idre vesznek csak fel embereket, mert addig nem kell bejelenteniük.

Szr helyzet, lépj túl rajta, és keress más munkát.

2015. szept. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmit, ilyen világ van. Üdv a felnőttek munkavilágában. Amúgy jogilag indokolni nem kell próbaidő alatt, márha volt próbaidő kikötve, amennyiben nem akkor indokolni kell.
2015. szept. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: tévedés, az első munkanaptól be kell jelenteni.
2015. szept. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, próbaidőn voltam, szerződés volt és be is voltam jelentve.


Csak azt nem értem, hogy ezt az egészet úgy állították be, mintha velem lett volna baj. Nem kaptam teljes oktatást, nekem kellett szaladgálnom azért, hogy valaki megmutassa mit kell csinálnom, nem kaptam egyértelmű utasításokat, munkaruhát sem kaptam a kollégáimmal ellentétben, hanem magamnak kellett intéznem azt is, mindenki facebookozott, én meg önszorgalomból takarítottam... És ezek után elküldenek és azt mondják hogy hát ők amúgy szokták figyelni az újakat, még ha nem is látszik, de figyeltek engem, de amikor kérdeztem hogy mi volt a baj, csak hümmögést kaptam, meg hogy én még fiatal vagyok ilyen komoly munkához...

2015. szept. 18. 12:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egyszerűen csak nem voltál nekik szimpatikus. Sajnos sok helyről elküldenek, ha nem kedvelnek mint embert, még ha jól is dolgozol. Az első munkahelyemen én is így jártam. Jól végeztem a munkám, sőt még dicséretet is kaptam a felettesemtől többször is, hogy ügyes vagyok és gyors. De valamiért nem voltam szimpatikus a nagyfőnök pincsijének (pedig soha egy szót sem beszéltem vele, mert ő teljesen más részlegen dolgozott) és a hátam mögött elkezdett fúrni a főnöknél. Aztán pár héten belül én is el lettem küldve mindenféle indok nélkül. Vagyis velem csak azt csinálták, hogy elküldtek, hogy ó most nincs munka, majd ha lesz, akkor hívnak. Aztán soha nem hívtak. De a volt munkatársaimtól hallottam, hogy másokat (idegeneket) meg vettek fel munkára, szóval úgy lettem elküldve, hogy el se lettem küldve. XD


Szóval ne vedd magadra. Ha nem tudtak semmi értelmes indokot mondani, hogy miért küldtek el, akkor minden bizonnyal egyszerűen csak ők más természetű emberek, másfajta munkatársakat keresnek. Ez nem jelenti azt hogy veled vagy a munkáddal baj van. Csak hát ebbe a közegbe sajnos nem te kellettél. :(

2015. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most már mindegy, ne rágódj ezen. Inkább örülj, és keress normálisabb helyet. Sok olyan munkahely van, amiért nem érdemes könnyeket ejteni, hidd el nekem.
2015. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!