Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol ismerkedhetnék interneten...

Hol ismerkedhetnék interneten kívül? 14/L

Figyelt kérdés

Interneten kívül.

Erre a kérdésre rám írnak, köszönöm szépen, hogy beszélgetnétek velem, de én már tényleg IGAZI barátságra vágyom. Valakire akivel eljárkálhatok ide-oda, megbeszelünk mindent. Tudo, hogy nem fog az ölembe pottyanni egy ilyen ember, de szeretnék próbálkozni... hova menjek, mit csináljak, hogy tudjak ismerkedni? (Iskola kizárva)

Nincsenek ismerőseim akiken keresztül ismerkedhetnék... sportolni nem tudok.



#ismerkedés #barát #barátság #barátkozás ismerősök
2015. okt. 4. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Valójában sehol. Gondolj bele, miért ide jöttél ezt a kérdést kiírni? Mert máshol nem tudtad, vagy olyan válaszokat kaptál amikkel nem vagy beljebb. Ha közösen vagytok több időt egy haverod haverjával akkor neked is a haverod lesz.
2015. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a problema, hogy haver sincs.
2015. okt. 4. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Faluban laksz? Városban? Könnyen ismerkedsz másokkal, vagy nehezen?
2015. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lipton18 válasza:

Kezd el valami új hobbyt, és ott találkozhatsz emberekkel. Ne mondd nekem, hogy nincs olyan, ami érdekelne, amit szívesen csinálnál!

Suli egyébként miért van kizárva?Megértem, hogyha mondjuk nem jössz ki az osztályoddal, van ilyen, de emelett még ottvan általában min. egy másik osztály az évfolyamon, +1-2évvel alattatok, felettetek akik vannak.

2015. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Tabor
2015. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Varos. Ez helyzet es emberfuggo, eloszor eleg zarkozott vagyok de ha valaki szimpatikus hamar kibontakozom.


Hat igazan nincs, ami erdekelne azt nem tudnam megcsinalni.

2015. okt. 6. 00:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled. Zárkózott is vagy, és még kamasz korú. Ismerkedni is meg kell tanulni, mint sok mindent. Mindenkiről elmondható, hogy van, ami "a kisujjában van" (képesség), és van, amit tanulnia kell.


Pszichés szempontból nehéz távsegítséget adni ahhoz, hogyan ismerkedj. Ehhez a szorongésaidat is felszínre kellene hoznod, mélyítened önimsereted, ami utóbbi egy élethosszig tartó folyamat, illetve végtelen folyamat. Egy szint után elég könnyen ismerkedik a zárkózottabb típus is.


Problémát inkább aban látok, hogy amai világban túl kevés ember érdemes ismerkedésre, a globálisan, általánosan alacsony erkölcsi morál okán.


Technikailag viszont el tudok mondani nekedegy működő verziót, egyszerű:

mind több emberrel ismerkedj, és ne kapaszkodj görcsösen senkibe, hanem próbálj meg minél nyitottabb lenni minden olyan személyre, aki felé megpróbáltál nyitni. Harmadik szabály: óvatosan, fokozatosan ismerkedj, nyitott szemmel járj, az emberek java része valamilyen szinten rosszindulatúő, önző, empátiahiányos, sajnos, és aki gyanússá válik, jobb, ha nem mélyíted vele tovább ismerkedésed, adott esetben le is léphetsz, zárhatsz előtte (e lehetőség miatt legyél fokozatos, óvatos).

2015. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszod!:)

Szerintem mar nem vagyok annyira zarkozott mint voltam, teny, hogy meg igy is megszeppenek ha valaki beszelni kezdd hozzam, csak ugy az utcan:D


Eppen ez az egyik bajom... nem tudok megbizni emberekben. Interneten ezert konyebb ismerkedni, nem mondja el "Kis Pistinek" mert azt sem tudja ki az.

Csak az a problemam, hogy igazabol csak utcara, bevasarlokozpontokba, varosba megyek, itt nyilvan csak olyanok szolitanak le akik valamit keresnek es en semszolitok le csak ugy idegeneket:D

Eljarni mashova nem tudok, nem engednek egyedul a szuleim. Na eppen ez az, ha egyedul nem mehetek es nincs senkim, hogyan ismerkedhetnek valakivel? Es ha ossze is ismerkedem, fel.fog jonni a baratsag tema es szanalmasnak.titulalnak majd. (Igazabol ez nem erdekel, de azert megis errol kerdeznek majd 20 percen keresztull

2015. okt. 9. 10:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Amiatt ne izgasd magad, hogy szánalmasnak hisznek téged, csak mert nincs senkid, akivel mászkálhatnál, barátkozhatnál. Különféle alkatúak az emberek, van, aki nagyon zárkózott, mint te, van, aki kevésbé, és van, aki a társaság központja. A befelé fordulók között több az elmélyültebb, értékesebb személyiség, és persze a magányos is több.

(Az is igaz, hogy egy "társaság közepe" típus is rendelkezhet magas érzelmi/értelmi hányadossal, és akadnak bunkók/ostobák a befelé fordulók között is, tehát ez nem determinál.)


A magányosság elég, ha téged izgat mint probléma (mivel a te számodra probléma), azonban ne törődj avval, ha más furcsálja, vagy lenéz érte, amíg egyedül vagy.


Szüleid: azt megértem, ha egy szülő a mai világban "fogja" a 16 alatti gyermekét. De akkor miért nem mennek el veled ide-oda? Pl elmentek egy hétvégi rendezvényre (mázlis vagy, hogy városban élsz!), 14 évesnek már rég nem kell a kis kacsóját fognia a szülőnek, amíg szüleid a rendezvény egyik részén vannak, te a másikán, és ma már mobilteló is van a világon, azon tudnak ellenőrizni téged, hogy nem evett-e meg téged vacsira a mumus. :P


Amúgy miért kizárt suliban ismerkedned? Iskolás korúnak az egyik legnagyobb lehetőség erre, még ha félénk is. Vagy pl könyvtár, pláne suli könyvtár.


Azt értem, hogy megriadsz, ha megszólítanak téged az utcán, suliban. Mi a helyzet jelenleg: te meg tudsz szólítani idegen tinit? És idegen felnőttet? Kitől ijedsz meg jobban, ha megszólít? Lány/nő? Fiú/férfi?

És amikor szeretnél megszólítani valakit, melyik neműt nehezebb ill könnyebb?

2015. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!