Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, hogy nehogy...

Mit csináljak, hogy nehogy depresszióba essek?

Figyelt kérdés

Most ért véget egy elég hosszú kapcsolatom, egy darabig elég jól voltam, de mostanában érzem magamban, ha nem változik semmi, megőrülök!

Munkahelyen elég jól kijövök mindenkivel nincs problémám, csak akkor amikor haza kell jönni az üres lakásba és nincs kihez szólni....

Már hétvégén is dolgozok (máshol), csak, hogy ne kelljen itthon lennem, nincsen se barátom se senkim....

Hogyan lehet új barátokat, új életet kezdeni?

Nekem ez az egész szitu nagyon fura, mindig volt valaki mellettem és most nincs, ha van egy kis szabadidőm azt is egyedül töltöm....



2015. nov. 26. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezekben a fényhiányos hónapokban erős fény mellett kell lenni, netán naponta 1-2 órát fénybe kell nézni (akár lehunyt szemhéjakkal). Emellett ne sajnáld magad, szervezz programokat, foglald el magad, olvass, foglalkozz a hobbiddal.
2015. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jo, de kezdem érezni, hogy semmi nem köt le...járnék én társaságba, hogy kell ezt elkezdeni?
2015. nov. 26. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Hozzáállás kérdése. Változtass rajta ha nem vagy boldog.

Életbeli helyeken, hobbiaid helyén ismerkedj.

2015. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:-) sztem ez nem így működik, mint a filmekben, hogy elmegyek valahova és akkor már ülök egy társaságban vidáman kávézva, lehet, hogy velem is baj van, de nekem eddig szerencsére mindig csak hozta magával az élet az emberek és most nem nagyon.....nem tudom, hogyan kellene elkezdeni.....
2015. nov. 26. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ha nem akadsz fent egy szociális hálón, akkor az nem nagyon érdekel senkit, sőt még hiteltelennek is tűnhetsz új emberek szemében, hogyha nincsen baráti köröd. Talán majd egyszer tényleg fognak törődni egymással az emberek. Na mindegy.

Próbálkozz több fronton, pl. Tinder, társkereső oldalak, akár beiratkozhatnál valamilyen tanfolyamra, ahol úgy gondolod találhatsz hasonló érdeklődésű embereket, elmehetsz önkéntesként ide-oda, beléphetsz egy pártba, neten is találhatsz különböző köröket, akikhez egész könnyen hozzá lehet verődni. Ugye ezek abban másak egy hobbitól, hogy alapvetően társas jellegűek, az emberi érintkezés pedig nagyon fontos, még ha barátokat nem is szerzel, egy-egy beszélgetés is meg tudja tartani benned a lelket. Én átmentem depresszión hasonló helyzet miatt és nincs annál rosszabb, szóval mindenképpen próbálkozz több helyen, és ne legyenek nagy elvárásaid, mert a csalódás a legutolsó, ami kell ilyenkor az embernek. Maradj laza, próbálj úgy tenni, mintha minden oké lenne, mert az emberek sajnos ezt tudják csak befogadni.

2015. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Roland G. ***** válasza:
Egy szakítás után ilyen lelki állapotba kerülnek az emberek.Idő kell hozzá amíg feldolgozod.A lényeg,hogy ne engedd ezeknek az érzelmeknek,gondolatoknak,hogy elzárjanak az emberektől.Ne félj új kapcsolatokat,barátokat szerezni.Merj lépni,változtatni és ne félj az ismeretlentől.Ha van rá lehetőséged,akkor sportolj,az jó stressz-oldó.Egy kis egyedüllét pedig nem a világ vége,ilyenkor számot tudsz vetni mit miért rontottál el esetleg.Tervezz és cselekedj.Fel a fejjel,sikerülni fog.Hallgass vidám zenéket,nézz vígjátékokat,kapcsolódj ki amennyire tőled telik.(Nehéz így tanácsokat adni ismeretlenül)
2015. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én nekem nincs párkapcsolatom és jó a társasági életem. nem is kell párkapcsolat. Lehet neked is inkább a barátságot kellett volna ápolni, mert szokták mondani, hogy a szerelem múlandó, a barátság örök. Elég közhelyes és manapság sok esetben nem igaz, de lehet van benne valami. Én hiszek azért még benne. Kiindulási alapnak tökéletesek a munkatársaid, akikkel jóban vagy. Hívd el őket kocsmázni, vagy hozzád egy kis iszogatós, beszélgetős összejövetelre. Biztos vagyok benne, hogy valami új fogja kezdetét venni, sok sikert.
2015. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!