Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elegem van. Alig van akivel...

Elegem van. Alig van akivel beszélgessek, nem akarok megint depresszióba esni (? )

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm,de mindenki vele beszélget,mindenki őt kedveli,engem meg leszarnak,egyedül érzem magam,velem nem is nagyon beszélnek,mintha átlátszó lennék és ez fáj...

Nem akarok megint depressziós lenni,próbálok barátokat szerezni,de nem megy...már belefáradtam ebbe az egészbe,elegem van a tanácsokból,elegem van abból,hogy mindenki megmondja,hogy mit tegyek,csak egy jó szóra...biztatásra van szükségem,valakire akivel beszélgessek,mert már amit lehetett megpróbáltam...sokszor megpróbáltam öngyilkos lenni,persze nem ezért,de nem akarok megint odajutni.



2014. febr. 26. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha ilyen depressziós vagy akkor ne csodálkozz. Lehet hogy nem mutatod, de ez anélkül is látszik az emberen és másokat ezzel is elriasztasz. Az emberek a vidám, jópofa, jókedvű embereket szeretik, nem azokat akiktől még az életkedvük is elmegy.

Te oda szoktál menni másokhoz beszélgetni? Vagy mit teszel hogy kedveljenek? Mert a semmiért nem fognak megkedvelni.

2014. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem mutatom,hogy depressziós vagyok,mindenki azt lássa,hogy jó kedvem van.Az igaz,hogy nem megyek csak úgy oda bárkihez,hogy beszélgessek,vannak akik túl bölcsek és nagyon nem bírom őket,ha nem köszönnek nekem akkor,hogy beszélgessek velük ?
2014. febr. 26. 12:36
 3/15 anonim ***** válasza:
Mesélj magadról.
2014. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Túl bölcsek"? A mai fiatalok között? És ez téged elriaszt?


Egyébként pedig lazulj el, ne hisztizzél, millió dologgal foglalkozhatsz a bandázáson kívül, és majd ha érdekes emberré váltál, akkor lesznek érdekes barátaid. Keress valami hobbit, lépj ki a komfort zónádból, tanulj valami újat. Lehet, hogy azért nem beszélgetnek veled, mert nincs miről.

2014. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mindent megpróbáltam,már nincs mi amivel el tudnám foglalni magam.

Tudom,hogy én vagyok a hibás azért mert így viselkednek velem,de megszoktam,hogy mindenki utál és amikor valaki szépen beszél velem nem tudok olyan kedves lenni...vannak emberek akik mellett ülök minden nap és eddig még egy szót sem szóltam hozzájuk.

2014. febr. 26. 12:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ezen ideje változtatni. Mint mondtam, lépj ki a komfortzónádból, és csinálj olyanokat, amiket nem szoktál. Menj el önkénteskedni a helyi vöröskereszthez, vagy külföldre valami diáktáborba. Én is elég zárkózott voltam, mérnöknek tanultam, azt hittem jó minden ahogy van, aztán egy kutatócsapattal megjártam Csernobilt, utána Marokkót, mindenféle konferenciákon és nyári egyetemeken keresztül legalább 15 európai országot 1-2 év alatt, most már én tartom a képzéseket, saját start-upom van, napi szinten utazom és csinálom amit szeretek. Hidd el, hogy ki lehet nyílni, a kommunikáció egy soft skill, tanulható, elsajátítható, és minden csak azon múlik, hogy hogy állsz hozzá.
2014. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez a "nem tudom mivel elfoglalni magam" pedig számomra egy hihetetlen dolog. Én a nap 24 órájában be vagyok táblázva, mégis alig bírok ellenállni a sok újabb tennivalónak. Itt járt egy svájci barátom tegnapelőtt, és mesélt egy online kurzusról (Gamification a coursera-n), ez lett a ma reggeli programom, mert állati jó. Csupa olyan dolog vesz körül, ami érdekes, szóval ne depizz egyedül, hanem használd ki, hogy nincs ezer dolgod :)
2014. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem engednek el sehova,még ki sétálni sem...hogy menjek én önkéntesnek meg mittudomén hova ?
2014. febr. 26. 13:38
 9/15 anonim ***** válasza:

És ki nem enged el? Szüleid? Mondjuk ha ilyen öngyilkos hajlamú gyerekem lenne, lehet én is ágyhoz kötözném. Esetleg bizonyítsd be, hogy nem ugrasz az első metró elé, és talán megbízik benne a családod. Utána ha rendbe tetted magad, akkor jöhetnek a barátok.

Hiába utálod a világot, a jelen helyzetért csakis te vagy felelős. Mint ahogy a megoldást is magadban kell keresned. Ha változtatni akarsz, változtass. Ha hisztizni, akkor hisztizz, de ne hidd, hogy ettől bármi jobb lesz.

2014. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen,a szüleim nem engednek ki.Nem tudnak arról,hogy depressziós vagyok vagy,hogy öngyilkos akartam/akarok lenni,nem tudnak egyáltalán semmit.Soha nem engedtek ki egyedül,nem tudom miért...mindenbe beleszólnak még abba is,hogy kivel beszélek.Dehogy ugrok a metró elé,itt nincs is metró :D Romániában élek.

Volt,hogy utáltam a világot,de most nem,tudom,hogy nálam van a baj és kell változtassak csak már belefáradtam és nem hisztizek,csak vannak nagyon rossz napjaim.

Próbálok megváltozni.

2014. febr. 26. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!