Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan alakíthatnám ki a kis...

Hogyan alakíthatnám ki a kis saját életemet?

Figyelt kérdés
Egészségügyi okok miatt már évek óta a négy fal közé vagyok zárva. A párommal élek együtt. Neki megvan a saját kis életritmusa. Eljár dolgozni, barátaival találkozik, munkavacsorákra jár. Ezekre az eseményekre én is mehetnék vele, de az említett okoból nincs rá lehetőségem ezért én mindig itthon maradok. Ilyenkor próbálom elfoglalni magam valamivel, nem mindig az órát lesni, hogy mikor jön már. Ebben a városban nincsnek barátaim akiket ilyenkor áthívhatnék. Van pár hobbim, az esetek nagy részében ezzel ütöm el az időt és ezen felül mosok, főzök, takarítok, háztartást vezetek. Van egy kisebb munkám is amit naponta pár órában végzek és igazából ennyiből áll az életem, nagyon monoton és egyszerű. Szeretném ha ennél több volna, csak nem tudom hogyan. Gondolkodtam már azon, hogy esetleg belefogok valamilyen YouTube csatorna vezetésébe, de ahhoz nincs elég önbizalmam. Gondoltam már arra is, hogy vegyünk egy kutyust, de nem tudnám levinni rendszeresen sétálni. Szeretném ha a párom azt látná, hogy boldog vagyok és van saját kis kialakított, értékes rutinom élettel és emberekkel tele. Csak nem tudom hogyan tudnám ezt kialakítani. Mindan tanácsot és tippet szívesen fogadok.
2015. dec. 3. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz kutyát, csak ne nagy testűt. Inkább picit aminek nincs nagy mozgásigénye. Ami meg van azt megteheti a házban. Ilyen szempontból egy macska is jó döntés!

YouTube csatorna is jó ötlet. Nyugodtan csináld, ha linkeled, talán még fel is iratkozok! :)

Amúgy megtanulhatsz sütni! Jó móka!

2015. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen egészségügyi problémád van?
2015. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Lehetne más háziállat, amit nem kell rendszeresen levinni sétálni.

Másrészről tanulhatnál valamit, akár nyelveket, akár pl. műkörmös szakmát vagy profi szinten sütni, vagy sminkelni, varrni, kötni, horgolni, masszírozni, de készíthetsz akár karácsonyra is dolgokat. Dekorációt, gasztro ajándékokat.

Milyen hobbikat űzöl? Kicsit több dolgot írj le magadról, úgy könnyebb tanácsot adni. Nem tudjuk azt sem, hogy az egészségi állapotod mit tesz lehetővé.


Azt viszont nagyon becsülöm és tisztelem benned, hogy nem süppedsz mély önsajnálatba, hanem keresed a megoldást egy tartalmas életre!

2015. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Profi szinten tudok sütni, állandóan van itthon valami finomság. Sminkelni is nagyon jól tudok, rengeteg órát eltöltöttem már ilyen videók és blogok olvasásával és napi szinten is sok időm elveszi az ilyesmi. Imádom az ünnepeket, ezért már nagyban készülök mindenféle dekorációval, tegnap pldául a hűtőre csináltam rengeteg csillámos hópelyhet, ezen felül készítek saját kezüleg is karácsonyfadíszeket, de ahhoz még kell pár alapanyag amit még nem tudtam beszerezni. Nyelvtanulással is próbálkoztam már. Ezen kívül még könyveket szoktam olvasni, új recepteket keresek neten. Illetve van egy bizonyos Sims nevezetű PC játék, abba nagyon el tudok merülni, ott élem ki aztokat a vágyaimat amiket a valóságban nem tudok megtenni. Csak úgy érzem ezek a dolgok már nem tesznek boldoggá, kevésnek érzem. De talán azért mert mind egyedül csinálom. Például imádom a puzzle képeket is, de egyedül nincs annyira kedvem hozzá, a párom viszont nem vevő az ilyesmire és nincs senki akit áthívhatnék. Vannak közös goldok amiket a párommal együtt csinálunk de erre nagyon ritkán van lehetőség mivel ő nagyon elfoglalt ember. És a héten belekezdtem az itthon tornázásba is. Ahogy megfogalmaztam nektek ezeket a sorokat közben rájöttem, hogy talán az hiányzik, hogy több dolgot csináljak valakivel, ne legyek annyit egyedül.
2015. dec. 3. 14:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve sorozatokat szoktam még nézni és gyakran hallgatok zenét is. Napi szinten igazából a párommal vagyok csak személyes kapcsolatban és sok dolgot nem lehet neki elmondani. Például ha látok neten egy szép ruhát vagy egy új körömdíszítési technikát nem rohanhatok oda hozzá lelkesen, hogy "nézd de jó" mert ő pasi és nem érdekli az ilyesmi... Szeretném ha volna több személyes kapcsolatom is, mármint baráti
2015. dec. 3. 14:51
 6/7 anonim válasza:

Én a helyedben akkor keresnék a neten olyan fórumokat, ahol az érdeklődési körömnek megfelelő emberek vannak.

Ráadásul ha ennyi mindenben ilyen jó vagy, akkor akár el is adhatnál dolgokat a neten, amiket készítesz, vagy ismerősöknek süthetnél sütit/tortát stb.

2015. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél valamilyen kisállatot, pl. hörcsög, nyuszi, apró testű kutyus, ezek mellett tanulj nyelveket, ha már tudsz olvasni az nagy örömet ad, készíthetsz kis ajándékokat, díszeket is, ezeket a neten el is tudnád adni, vannak kifejezetten ilyen oldalak, sportolhatsz valamit akár otthoni körülmények között is, a youtube csatorna is jó ötlet szerintem, írhatsz blogot, film/sorozat kritikákat, ilyesmi. Én mondjuk a helyedben biztos elkezdenék egy levelező képzést egyetemen.
2015. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!