Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A barátnőm bipoláris depresszi...

A barátnőm bipoláris depressziós, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Helló.

A barátnőm 21 éves és pár hete költöztünk együtt. Ő még fősulin tanul én meg távmunkában dolgozom igy van elég időnk egymásra. A gond az hogy sajnos bipoláris igy vannak időszakok mikor csak az ágyban fekszik, nem hajlandó semmit se csinálni. Ahogy a gyógyszerét se szeretné bevenni. Persze én ilyenkor mellette vagyok és próbálom jobbá tenni a rossz napjait annak ellenére is hogy ilyenkor kezdek én is süllyedni a sötétségbe. Valami ötlet? Tapasztalatok?



2016. jan. 12. 22:21
 1/3 anonim válasza:
Legyél mellette ha szereted, az élet majd meghálálja.
2016. jan. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:

Legyél megértő, hidd el, neki ugyanannyira rossz, mikor így érzi magát, mint neked. Fontos, hogy megértsd, milyen jellegű probléma ez és hogyan mutatkozik meg, ne becsüld alá a betegség komolyságát, ha esetleg ilyenkor neked ugrik vagy nem megfelelően szól hozzád, akkor jusson eszedbe, hogy valószínűleg nem személyeskedésből fakad a dolog, hanem a betegsége váltja ki ezt a viselkedést. Az is fontos, hogy tudd, hogy nem tudod "megjavítani", teljesen mindegy mennyire odaadó és segítőkész vagy vele. Mások depressziója nem a te felelősséged, nem te váltottad ki, nem neked kell megoldani, nem is tudod megoldani.

Ne mondj neki olyanokat, hogy "ezt az egészet csak beképzeled" "csak a fejedben létezik ez az egész" "de hát a múltkor még semmi bajod nem volt" "próbálj optimistább lenni!" "nézd az élet napos oldalát!" "nem tudok segíteni neked". Helyette mondj olyanokat, hogy fontos a számodra, kérdezd meg, hogy tudsz-e segíteni a helyzetén valahogy. Hallgasd meg, figyelj oda arra, amit mond, ez a lehető legtöbb, amit tehetsz. Biztathatod, hogy esetleg legyen aktívabb, hogy megfelelően szedje a gyógyszereit, hogy eleget egyen és aludjon. Hangsúlyozd, hogy jobban fogja érezni magát.

Fontos, hogy magadra is vigyázz, és az ő hangulata ne húzzon le. Állj ki magadért, ha úgy érzed, nagyon felidegesít valamivel. Ne legyél kötekedő és ideges, de a kommunikáció rengeteget segít. Ha a viselkedésével alaptalanul megbántott, mondd meg neki, de ne legyél frusztrált, legyél őszinte és gyengéd.

Sajnos nem segíthetsz ilyen embernek folyamatosan anélkül, hogy egy idő után ki ne égj, érdemes határokat húzni, hogy minél kevésbé legyen rád hatással. Nem te vagy a terapeutája, pszichológusa akármije, te maximum csak támogatni tudod.

Éld a saját életed. Néha az, hogy rá vigyázol valamilyen szintű változást hozhat a napirendedbe, próbáld meg minél jobban betartani a találkozóid és programjaid időpontjait, stb. Ha ő az utolsó pillanatban lemond esetleg egy közös programot, ne hibáztasd, ne durrogj, menj el inkább valaki mással.

2016. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem a barátom bipoláris, én 1-2 ilyen nap után igyekszem kicsit kimozdítani a lakásból. De csak sétálni vagy kiülni valahova, ha jó idő van, semmiképp sem olyan helyre, ami hangos, vagy sok ember van. Néha a barátai viszik el például tollasozni, fedett hely, szintén csak ők vannak általában 3-an. Nem feltétlétlenül játszik ilyenkor, de jobban érzi magát ő is, ha nem otthon fekszik. Szerintem mindenkinél kicsit más az, ami segít, ezt neked kell kitapasztalni, de a barátnőivel esetleg érdemes egyeztetni ilyenkor.
2016. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!