Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt bipoláris/mániás...

Van itt bipoláris/mániás depressziós, akit régóta kezelnek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy van-e "gyógyulás"? Mánia utáni depresszióból ki lehet jönni valahogy? Voltatok mánia utáni pszichotikus állapotban?...

2015. szept. 21. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Major depresszióval kezdtem, aztán a többféle antidepresszánstól mániás állapotba kerültem. Ez több, mint 10 éve volt, azóta sajnos bipolárisnak vagyok diagnosztizálva. Antipszichotikumot szedek azóta állandóan, állapottól függően változó mennyiségben, andidepresszánst és szorongásoldót időnként, ha olyan időszakom vagy, hogy lefelé borulok.

Szerencsére mániás nem voltam már 10 éve, de az antipszichotikumot nem tudom letenni, egyrészt, mert anélkül nem tudnék aludni, másrészt az elvonási tünetek miatt kudarcba fulladt a próbálkozásom.

Pszichózisom nem volt, dolgozni, ellátni magam szerencsére általában nem okoz gondot (egyedül élek).

2015. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 B.arika válasza:
74%
Én 5 éve vagyok diagnosztizálva depresszióval. 4 éve kiderült egy véletlen folytán, hogy bipoláris. Addig két féle gyógyszert szedtem, (nyugtatót és antidepresszánst) majd felírtak egy harmadikat, ami stabilizálja a hangulat ingadozásaimat. Még mindig vannak nagyon rossz napjaim, de hamar kijövök belőle. (1-2 nap) Persze, ehhez járul a pszichológus is, nekem sokat segít. De azt hiszem, kimondott gyógyulás nincs, csak a tünetek enyhülnek. De ha így tudok élni normálisan, akkor szedem, járok a pszichológushoz, és aránylag normál életet élek, aránylag kiegyensúlyozott hangulattal.
2015. szept. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 K.Arias válasza:
60%
A betegség jelenleg az orvostudomány számára gyógyíthatatlan. Genetikailag öröklődő betegségről van szó, fizikai elváltozás tapasztalható az agyban. Kezelni lehet és kell is az életminőség romlásának elkerülése érdekében. Valaki gyógyszeres kezelésre szorul (mint én is), de ez nem egyértelműen jelenti azt, hogy életem végéig kell szednem a bogyókat. A legfontosabb tisztában lenni a betegséggel, felismerni az epizódok váltakozását és elejét venni, hogy ne hatalmasodjon el az emberen. Akár gyógyszerrel akár nélküle, élhet teljes életet az ember, bár nem egyszerű az tény.
2015. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!