Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy lányismerősöm, aki...

Van egy lányismerősöm, aki bipoláris depressziós. Segítőkész voltam vele, amit ő félreértett. Eközben én is depressziós vagyok, de ezt ő nem tudja. Elmondjam ezt neki?

Figyelt kérdés

Találkoztam vele, beszélgettünk, és azt hiszem, bejövök neki. De utána nem kerestem. Többször felhívott telefonon és beszélgettünk. Megkérdezte, hogy miért nem találkozunk, beszélgetünk többet, vagy hogyha nem érdekel, akkor miért vagyok vele olyan segítőkész. Azt kérte számon rajtam, hogy mindig egy kicsit segítek, de nem többet, nem akarok találkozni vele, csak úgy beszélgetni.


Igazat adok neki, csak egyrészt annyira nem jön be, hogy járni akarnék vele, másrészt pedig, ő nem tudja, hogy én is depressziótól szenvedek, igaz, nem a bipoláris fajtától. Én is tudom, hogy furcsán viselkedek, de én máshogy. Úgy érzem, ennek semmiképpen nem lenne jövője, mert neki is vannak gondjai, nagyon instabil, én meg állandóan aggódok, gyakran megvetem magamat, és rossz az énképem. Úgy érzem, ezek így külön-külön is problémás dolgok, de egy ilyen kapcsolat valóságos puskaporos hordó lenne. Ettől még persze elmondhatnám neki, viszont én, ellentétben vele, nem is beszélek erről, csak a pszichológusommal. Úgy érzem, semmi nem oldódna meg attól, hogy megbeszélnénk a problémáinkat, sőt, minden csak rosszabbodna, mert csak nagyobb figyelmet fordítanánk rá. Úgy érzem, ebben az esetben nem működik a matematikai szabály, miszerint mínusz meg mínusz egyenlő egy plusz. Vak nem vezethet világtalant. De egy részem mégis elmondaná neki, csakhogy megértse, miért nem keresem a társaságát. Ti mit gondoltok erről?


2014. szept. 11. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod elmondani, hogy depressziótól szenvedsz, ne tedd, de azt mindenképp mond meg neki, hogy csak együttérző vagy és rájöttél nem jön be neked annyira, hogy kapcsolatot akarjál vele, ezért nem keresed és nem is fogod. Hidd el, ő is csak azt várja, hogy ne táplálj belé hiú reményeket, mert nyilván most nagyon megörült, hogy valaki törődne vele. Ő is őszinte volt, te is legyél - annyira - hogy szólsz neki, ne várjon tőled többet.
2014. szept. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is illene szólni neki, hogy csak barátként tekintesz rá, ne kergesd fölösleges ábrándokba. Hogy te is depis vagy, nem muszáj elmondanod neki, ha nem akarod, de tisztázd le vele, hogy mit akarsz és mit nem. Amíg nem mondod neki hogy csak barátságot akarsz, addig jó hogy azt hiszi, tetszik neked. Miért is hinné máshogy?
2014. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy két terhelt ember nem való egymáshoz.
2014. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem sem. A lány egyébként természetesen tudja, hogy nem "úgy" tekintek rá.
2014. szept. 14. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Mióta? A kérdésben még félreértette a segítőkészségedet, meg számon kéri, hogy miért nem akarsz többet. És te is a közös jövő elbaltázottságán filózol.
2014. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!