Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy bántalmazott, autista...

Egy bántalmazott, autista lány kezdhet új életet egyedül?

Figyelt kérdés
Mármint, el tudna boldogulni egy fiatal, bántalmazott múltú, enyhén autista lány (szociális képességei fejletlenek, illetve vannak berögződései, de egyébként teljesen önálló) egyedül külföldön?
2016. jan. 13. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

eltudna ez csak az ő akaraterején múlik...

sokan úgy állítják be az autizmust, mint valami súlyos betegség, pedig sok esetben nem is az...


ismertem olyan srácot aki szintén autista volt és egyáltalán nem hatott ki a mindennapjaira...mármint nem volt hátránya sem előnye ebből...


én pl hiperaktív, figyelem zavaros vagyok, sokan ezt is túlmagyarázzák, hogy ilyen hátrány olyan hátrány...

én tudom milyen hátrányai vannak, megtanultam velük együtt élni...nem érzem magam kevesebbnek, vagy butábbnak, attól, mert hiperfókusz miatt mondjuk nem emlékszem az előző szavamra...én előnyt kovácsoltam ezekből a dolgokból...


meg lehet tanulni együtt élni ezekkel és felfoghatja az ember mint betegség és probléma forrás...


22F

2016. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én az vagyok, és tudom, hogy különösebb gond nélkül ki tudnék költözni egyedül külföldre, akár eltérő kultúrájú helyre is, ha alap szinten beszélnek ott angolul.


Viszont mind mások vagyunk, szerintem erre nem lehet válaszolni, de hogy általánosságban nincs kizárva, az biztos.

2016. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tud, bàr tény hogy attól függ mennyire nehezíti ez meg a mindennapjait. Van nekem autista meg aspergeres ismerősöm is, és egyedül is simán meglennének.

Sajnàlom ezt a bántalmazást, nem értem miért képes valaki ilyenre

2016. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aspergeres vagyok, álítólag, legalábbis van orvosi papírom, ami ezt mondja. én soha nem vettem észre magamon, hogy bármiben más lennék mint bárki más, azt leszámítva, hogy egyik nemhez sem vonzódom. Külföldön éltem már több helyen is, de most jól megvagyok itthon.
2016. jan. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Személyfüggő. De általában az autik jobban boldogulnak külföldön, mert a szociális esetlenségüket be lehet tudni a nyelvtudás hiányának vagy eltérő kultúrának. Ugyanez működik akkor is, ha valakinek az autizmus mellett más, könnyebben befogadható fogyatékossága van, aminek a tünetei átfedést mutatnak vele. És a pozitívabb visszajelzés csökkenti a szorongást is, ami tovább generálja a folyamatot.

Én amúgy az előző válaszoló ellentéte vagyok, nem kevés autisztikus tünettel, de papír nélkül. Nincs rá szükségem, többé-kevésbé átlátom a hiányosságaim és az előnyeim, és ezek címke nélkül is fejleszthetők, ha nekem vagy másoknak igénye van rá,

és fel is ismerem. Az autizmus amúgy szvsz egy viselkedésminta-csoport, ami máshová be nem sorolható elemekből áll, így nem lepődnék meg, ha a közeljövőben tovább lenne cizellálva. Emiatt is nehéz megállapítani, hogy az adott személyiségű embernek mi a jó, és mi nem, meg kell próbálni, és úgyis érezni fogja, legfeljebb nem tudja megfogalmazni magának, hogy mi a gond.

A bántalmazás szerintem független ettől a kérdéskörtől, annak mindenki ki van téve, akin valamilyen formában megjelenik a bizonytalanság.

2016. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!