Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valamit nem tudok egyedül...

Ha valamit nem tudok egyedül feldolgozni akkor pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak?

Figyelt kérdés
mi a különbség a 2 között?
2016. jan. 10. 16:11
 1/7 anonim válasza:
2016. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus bölcsész szakot végzett, nem írhat fel gyógyszert, beszélgethet veled a gondjaidról. A pszichiáter az orvosi egyetemet végezte el, majd pszichiátriára szakosodott, ő írhat fel gyógyszert, illetve ő foglalkozik a súlyosabb, mentális betegekkel, de általában olyanokat is fogad, akik "normálisak" és ugyanúgy beszélget veled, mint a pszichológus. Mivel a te eseted nem tűnik súlyosnak bármelyikhez mehetsz, én most már sok év tapasztalattal azt gondolom, hogy talán a pszichiáter jobb, mert sokszor nagyobb tudással rendelkezik, általában többe is kerül, de természetesen nagyon jó pszichológusok is vannak, de alapvetően mindkét szakemberből nehéz igazán jót találni és nem jó érzés baromi sok pénzt kidobni terápiára, úgy, hogy semmi hatása nem volt.
2016. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt részletesen leírják:


[link]

2016. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemesebb először pszichiáterhez fordulni, ők tudnak javasolni jó pszichológust, ha nincs szükség gyógyszeres kezelésre. Szerencsés esetben van az intézményben dolgozó pszichológus, aki ingyenesen tart (pszichiáter által javasolt) csoportos vagy egyéni foglalkozásokat.
2016. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
A pszichiáter 10 percet szán 1-1 betegre, ha lehet rászoktatja őt valami "gyógy"szerre, mert szerződése van és jutalékot kap. A pszichológus pedig igyekszik pszichoterápiával meggyógyítani. Pszichiáterhez menni és a tüneteket kezelés helyett gyógyszerrel elnyomni semmi értelme. Mintha fogorvos helyett morfiumot íratnál magadnak, hogyha a fogad fáj.
2016. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mekkora hülye vagy, uttsó...
2016. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobban jár az ember, ha van egy igazi barát-/barátnője és vele együtt próbálja feldolgozni az adott nehézséget. Én legalább is ezt tapasztaltam: engem teljesen másmilyen "irányba" változtatott meg egy "szakember"...

A te döntésed, hogy hogyan nézel szembe a problémáddal.

2016. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!