Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Másokra vagyok támaszkodva...

Másokra vagyok támaszkodva azzal kapcsolatban hogy kilépjek-e a házból ezért soha nem mozdulok ki. Hogy vegyem rá magamat hogy egyedül is elmenjek?

Figyelt kérdés

Csak akkor megyek ki hogyha valaki kihív engem ami évente 1x va vagy annyiszor sem.


Ismerőseim nincsenek csak a régi ált. iskolai osztálytársaimban bízok meg, de ők tökéletesen megvannak nelkülem és csak néha megkérdezi az egyik hogy van-e kedvem találkozni (persze ha én írok rá... Akkor írt rám az egyik a semmiből) mikor az öccse az en sulimba akart jönni és segítség kellett.


Hogy mozdulhatok ki? Nagyon szeretnék.. Szeretnék bulizni, szeretnék csavarogni, szeretnék barátnőt, szeretnék megértő barátokat akik elvisselik hogy nincs önbizalmam és nem csak nekem kell keresni őket.


Ezt a 4-et nagyon szeretném, de ez számomra elérhetetlen.


Mit tegyek hogy részesei lehessek ezeknek?

Ismerkedni nem tudok... még a bemutatkozásokat sem tudom hogy hogyan kell.. Csak a kézfogást és a nevem mondását, de azt nem hogy lányoknál ki nyújt előbb kezet és ki mondja a nevét és ezután mikor szabad puszival köszönni és mennyiszer kell adni.


Ez csak az egyik példa volt... Szinte semmelyiket sem tudom.. Néha csak állok értetlenül hogy mit kellene csinálnom hogy ha olyan alkalom van.


Mit csinálhatnék? :( Egyedül nem találom fel magamat a házon kívül és még az ismerkedés sem megy.. Így hogy kapom meg azt a 4 vágyamat?


18 éves vagyok.


2016. jan. 8. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején.

A lány szokott először kezet nyújtani, és vele párhuzamosan mondja a nevét. Erre te válaszként mondod a sajátod. Pusziszkodni nem szoktunk az első találkozás alkalmával, de ha az illető odahajol, nyilván viszonzod. Baráti társaságban 3 puszi szokott lenni, legalábbis mifelénk. "Örülök, hogy meg ismertelek"-kel szoktunk indítani. Ha valaki bemutat neked valakit, akkor beszélgetés indításnak megkérdezheted, hogy honnan ismerik egymást. Ha veled korú megkérdezheted, hogy hova jár suliba, milyen szakra, suli után hol tanul.

Érdemes lenne beiratkozni valamilyen klubba, hogy ismeretséget szerezz, gyakorolhasd a kapcsolatépítést.

Mi érdekel? Mivel foglalkozol szívesen?

2016. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jársz iskolába, nem dolgozol?
2016. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyira szeretnéd ezeket a dolgokat, akkor neten rákeresnél, hogy "illemszabályok, köszönés, bemutatkozás" és a többire, amiben tájékozatlannak érzed magad. Beiratkoznál egy tanfolyamra, vagy elmennél edzeni, bármi, de te csak otthon várod a csodát tétlenül. Hát akkor annyira nem is szeretnél te társaságot, mert különben tennél érte.
2016. jan. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De szeretnék, de kissebbsegi komplexusom van, önbizalomhiányom, félek az embereketől és nem merek senkinél se kezdeni mert mi van ha olyan lesz mint régen? Úgy érzem mindenkinek teher lennék ezért semmit nem teszek, de közben magyon nagyon szeretném ezeket.
2016. jan. 8. 16:48
 5/5 A kérdező kommentje:

Példánam mondom: 14 évesen eljöttek hozzám az osztálytársaim hogy menjek ki velük mert mennem valahova, de az időt is megkérdezték. Én annyira örültem hogy mehetek velük hogy futottam öltözni és mire kiértem senki nem volt már ott...

Azóta azt érzem hogy teher vagyok és engem csak kihasználnak és senkinek sem kellek ezért inkább várom hogy valakinek kelljek.

2016. jan. 8. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!