Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Éreztétek már úgy, hogy csak...

Éreztétek már úgy, hogy csak mellékszereplői vagytok a saját életeteknek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha az élet lepörögne a szemem előtt, mint egy film, és én ebben a filmben csak a tanácsadó szerepét kaptam. Ha a barátaimnak gondja akad, mindig hozzám fordulnak, hiszen én mindenkinek segítek- sőt, szeretek is segíteni, mert ilyenkor végre úgy érzem, hogy van valami hasznom az életben. Ha nekem van gondom, akkor azt magamban tartom - vagy újabban kiírom ide - mert úgy érzem, vagy inkább tudom, hogy ők nem tudnának rajtam segíteni, hiszen nekik is vannak saját problémáik, és azzal is nehezen birkóznak meg.

2016. jan. 29. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok de ezek nem barátok az ilyeneket már rég szanáltam
2016. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én nem hibáztatom a barátaimat, sokkal inkább magamat. Bár az is igaz, hogy ritkán érdeklődnek felőlem... de nem tudom, hogy ez ezért van, mert nem szokásom megnyílni előttük, vagy mert nem kíváncsiak rám.
2016. jan. 29. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
pedig az nem jó ha magadba fojtod a bánatod
2016. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tanácsadóként is főszereplő maradok: "a tanítómester története" - vagy a fogadatlan prókátoré. :)


"...mert úgy érzem, vagy inkább tudom, hogy ők nem tudnának rajtam segíteni, hiszen nekik is vannak saját problémáik, és azzal is nehezen birkóznak meg."

A helyzet az, hogy attól, hogy te tudsz segíteni nekik, még nem jelenti azt, hogy ők ne tudnának segíteni neked. Ugyanis magunkat nem látjuk kívülről, más a perspektívája más problémájának, és más a sajátunkénak. A sajátunkat gyakran eléggé szűk csövön látjuk, vagy annyira sem.

Az nem jó, ha magadban tartod. Ha felvállalod magad előtt, és mondhatni megbeszéled magaddal: pl. megjelented valamilyen formában: leírod, fested, az már valamivel jobb, de csak akkor, ha utána úgy érzed, hogy túl vagy rajta, nem zavar többé. Az is jó megoldás, ha a problémádat kiírod ide, viszont teljesen ismeretlenül érdemes alapos fenntartással kezelni a válaszokat.

2016. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!