Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki amolyan szabad gondolkodó, egyfajta "kívülálló"?

Figyelt kérdés
Mivel foglalkoztok, mivel telnek mindennapjaitok?

2016. febr. 7. 18:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Ki nem tarja annak magát komolyan?
2016. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Nézőpont kérdése. :D Vicces világot lehetne összehozni, bár feleslegesen nem traktálom vele az embereket, minek, viszont gondolatoknak pont jók. :)
2016. febr. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
Melyik népművészeti cserépedény pontozgat le mindenkit? Nem mintha érdekelne, hogy esik a szazalékom, csak eléggé elgondolkodtató, hogy valaki ebben leli örömét
2016. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Imádom az olyaan embereket akik viccesen válaszolnak, feldobjátok a napomat :D utolsó is mekkora arc már! respect, brofist meg minden ilyesmi skacok :)

Végre egy kis pozitív élmény :)

2016. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én kívülálló vagyok; nem szeretek magamról beszélni.
2016. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én teljesen szervültem a nyájba, tolakszom a többiekkel a pofásabb fűcsomók előtt, rettegek a juhászkutyától, eszem és bégetek egész nap. De azért csodálom azokat, akik fent üvöltenek a szirteken...
2016. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nincs mire véleményt adnunk, de én ilyen vagyok.

Embereken segítek s napjaim változóak. Vagy lelki párommal vagyok vagy interneten keresek embereket akiken segíteni lehet.

2016. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amolyan beletörődő megszokással tekintek az ilyen kérdésekre.

Hány szubkultúra,világnézet és életstílus létezik?

Ami az egyiknek mindennapi és komfortos az a másiknak extrém és érthetetlen.


Azon túl mindenki úgy szocializálódik egy átlagos európai társadalomban hogy törekedjen különleges lenni.A kulturánk a talentumokat hirdeti úton útfélen.Mintaképnek is kiemelkedő embereket teszünk meg.

Világ híres kutatókat,költőket,uralkodókat tanítunk az iskolákban,ezzel őrizzük meg őket kollektív memóriánkvban.

Az átlagos,közönséges már szinte szitokszó egy emberre.

Ezért értelemszerűen egy egészséges önbecsülésű ember persze hogy azt fogja mondani magáról hogy ő nem átlagos.Hogy kívülálló.

A kívülállóság magában hordoz valami fajta szellemi többletet a közfelfogás szerint,ezért mindenkinek kívánatos.

Közben a legtöbb ember nagy kívülállósága kimerül abban hogy nem populáris zenét hallgat és van mondjuk egy tetoválása...


Szóval ezt bemondásos kutatómunkával nem lehet felmérni.

Max a környezetemet tudja megkérdezni valaki,hogy kívülállónak tart e.

ez már egy fokkal objektívebb vélemény,hisz a vélemények kiátlagolják egymást.


Én magamra találóbbnak tartom a "más" megnevezést.


Kezdjük ott hogy több mentális betegségen mentem túl,de van még bőven.

És ez nem a "elolvastam a wikin egy pszichológia szócikket és ráhúztam magamra a kórképet..."

Voltam már pszichológusoknál,pszichiátereknél,

és nem egy pszichiátriát tudok magam mögött.

A disszociatív személyiségzavarom miatt nem tudom hogy beszélhetek e átfogólag magamról egy személyiségként,mert az már rég nincs.

Inkább csak részleges,az eredeti töredékeiből állok,amik borzasztóan szélsőségesek.

Alapvetően rettenetesen ember és élet ellenes vagyok.Ezt már nevezhetjük mizantróp gondolkodásnak.

Mindent gyűlölök aminek köze van az emberi gyarlósághoz.

Az érzelmeket csak rákos elfajzásoknak tekintem,amik elhomályosítják az elmét.

Az erkölcs egy álszent,és önös érdekekre épülő nevetséges dogmarendszer,olyan alaptételekkel amiket csak generációról generációra bele sulykol a világ a fiatalságba.

Az egyetlen mód a tisztán látáshoz ha az elménken a gyűlölet és undor lesz úrrá.

Különben csak a nevetséges és primitív ösztöneink vezetnek.


Nem szeretek izmusokkal dobálózni,de rövidek,és tömören leírják egy gondolatrendszer lényegét.

Engem körülbelül úgy kell elképzelni hogy összekevertek egy mizantrópot, egy anarchistát, és egy mester színészt.

Az utolsó komponens biztosítja hogy ne bukjak le mások előtt.


Ugyanis a mindennapokban egy elragadó embernek ismernek a legtöbben,aki rajong a fantasztikus irodalomért,szeret rajzolni (és tud is),illetve sok tudományról lehet vele beszélni a biológiától kezdve a kultur antropológiáig.


Személyes adatokat max privátban.

2016. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!