Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi van a fejemmel, mi történik...

Mi van a fejemmel, mi történik velem? Az egyedüllét teljesen megőrjít?

Figyelt kérdés
Régebben nem volt ilyen de mióta középiskolába járok 2 éve, mintha elkezdtem volna összeomlani.Nem tudok a fejemben tartani egyszerre több dolgot.Több (nagyobb) problémám is van amiknek a megoldásain általában egyedül szoktam gondolkozni, de most ha meg kéne nevezni egyet is akkor nem tudnék, de hogyha találkozok vele az életben akkor fel tudnék robbanni.Fontos azt is megemlíteni hogy szüleim 7 éves koromban elváltak ami nagyon megviselt, azóta vagyok ilyen "őrült" egyik ismerősöm elmondása szerint.Ez természetesen közrejátszik benne.Nem vagyok ilyen nem tanulok,drogozok,alkoholizálok ember.Jegyeim jók, ösztöndíjat is kapok(gimnázium), sportolni szeretek,drognak a közelébe nem megyek,alkoholizálni felügyelet nélkül nagyon ritkán szoktam(2-3 alkalom évente). Egyszerűen attól félek ha valaki meglátná hogy mi folyik a fejemben elgondolkodna hogy "ez tényleg egy ember?". Mióta középiskolába járok, egyre kevesebb barátom van, nincs olyan korombeli akihez fordulhatnék,fejemben zűrzavar,a rálátásom a világra is megváltozott, mindenben meglátom a rosszat,amikor én meglátok valamit, értek egy bizonyos dolgot és mások jönnek a tipikus értetlenkedéseikkel hogy "ez miért van így?az emberek miért csinálják ezt?" akkor olyan inger fog el mintha egy jó nagyot kéne hogy üssek az illető arcába hogy megnyugodjak.(<-ez tulajdonképpen azért van mert a szavakkal sosem bántam jól, ha valami fontosabbról kéne beszélnem emberek előtt akkor egyszerűen nem jutnak eszembe szavak).Bizonyos emberekre csak rá kell néznem és az jut eszembe hogy "ilyen ember miért létezik?dögöljön meg!". Régen ilyen dolgaim nem voltak.Ehhez képest én egy boldog,kedves ember voltam, aki mindenhez boldogan állt hozzá, de manapság hozzám szól valaki és nem akarok válaszolni, mert úgyis csak felidegesíteném magam.A dolgok ami fel tudnak vidítani/le tudnak nyugtatni azok a videójátékok és az idegen nyelvek(interneten) tanulása. Lehetséges hogy csak a felnövésnek a mellékhatása és idővel elmúlik? Idegileg teljesen kikészülök. Mintha egy érzelmek túltengése folyna le a fejemben. Valaki valami tipp hogy ezt a zűrzavart hogyan szüntessem meg?vagy csak várnom kéne? 16/F
2016. febr. 16. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "félnőttè vàlàs" eggyik jele. Kezdel komolyodni. Anyit mondthatok hogy valahogy kezdj el a dolgok jó oldalàt nèzni. Talàlj hobbit amit csinalhatsz ami erdekell foglalkozz aval ami fel vidít. Persze nem csak a videojatékkal. Talalj olyan személyt aki fel tud vidítani. Az hogy így gondolkozol szerintem ez àtmeneti dolog viszont ha nem "segítessz magadon" akkor kitudja mikor fog el mulni. Ez az egész fejben dől el. Probalj kicsit pozitivabban gondolkodni.
2016. febr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Felnotte valas jele??? Soha tobbe ne adj tanacsot e kategoriaban kerlek.

Lelkileg nagyon megviselt vagy. Erdemes lenne megtanulni hogyan kezeld dolgokat. Ebben segithetek ha irsz. Nagyon konnyu 100%osan boldog eletet elni.

2016. febr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit megijedtél ettől az állapottól, de hidd el, ez a Te életkorodban és élethelyzetedben akár még teljesen normálisnak is mondható, hozzád hasonlóan sokakkal előfordul, legfeljebb nem tudják hogyan elmondani másoknak. Egyrészről csatlakozom az előttem szólóhoz, a felnőttéválás lassú folyamata az egyik ok — ne aggódj, hamarosan könnyen túl fogod tudni tenni magad rajta. A másik ok pedig a gimnáziumi tananyag, ugyanis a gimnáziumban elsősorban gondolkodni tanítanak, meg jó esetben arra, hogy kialakuljon egyfajta világszemléleted... Megtanuld több oldalról is megfigyelni és értékelni a téged körülvevő világot és az embereket, a felismerés pedig néha nem kifejezetten a legegyszerűbben megy végbe. Éppen ezért egyre inkább kinyílik előtted a világ és rálátásod lesz sok olyan dologra, ami ha úgy vesszük nem éppen mondható szívderítőnek. Sajnos ez a tudás velejárója vagy mellékhatása, ahogyan Te fogalmaztál. Ezzel meg kell tanulni együttélni, de ami ennél még nehezebb: meg kell tanulni megszabadulni attól a kényszertől, hogy meg akard változtatni azt amit nem tudsz megváltoztatni. Tehát ha azt látod, hogy végtelenül egyszerűek és primitívek az emberek, akkor igazad van; de ne stresszelj feleslegesen ez miatt, rövid időn belül egyedül sehogyan sem leszel képes jobbá tenni a világot. Ebben sajnos egy ideig mindenkinek bele kell törődni. (Ajánlom Bocacciot, Catullust és Petrarcát, utóbbit inkább csak mértékkel...) Sokaknak nem sikerült, sokaknak beletört a bicskája, túl kell rajta lépni és abba az irányba elindulni, ami a legjobban foglalkoztat, amihez leginkább tehetségesnek érzed magad. Én ajánlanám Neked a társadalomtudományok iránti érdeklődést, habár azt nem tudom mennyire elviselhetőek számodra a humán tárgyak. Ami viszont fontos lenne, hogy próbálj találni magadnak valami olyan külön elfoglaltságot amiben kedvedet leled és ez által hozzád hasonló korú gimnazistákkal vagy hasonló érdeklődésű más fiatalokkal kötetlenül együtt lehetsz akár csak heti néhány órát is, esetleg hétvégén amikor jobban ráérsz. Lehet ez akár valamilyen művészeti elfoglaltság, képzőművészeti szakkör vagy színjátszókör, bármi ahol találkozhatsz más fiatalokkal a megszokott iskolai keteteken kívül. Esetleg olyan elfoglaltságot keress, amit fiúk és lányok is egyaránt folytathatnak, mert szerencsés ha olyan társaságba jársz el, ahol nem csak fiúk, hanem lányok is előfordulnak. Én pl. fotós és filmes iskolába jártam ennyi idős koromban s tényleg megtaláltam ott a lelki nyugalmamat, rajzolnunk is kellett, amely által kiadhattam a bennem felgyülemlett feszültséget. De persze mindenkinek másra van igénye, találd ki mi érdekel és keress annak megfelelő szabadidős elfoglaltságot. Szóval ne keseredj el, hamarosan ki fogsz lábalni ebből az állapotodból, nemkülönben közeleg a nyár is, amikor lehet majd lazítani kicsit. Ha úgy érzed egyedül nem tudsz megbírkózni a nehézségekkel, akár az iskolapszichológust is felkeresheted aki fog tudni tanácsot adni milyen irányba indulj tovább ha elakadtál. Sok sikert, menni fog!
2016. febr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#2–nek ne írj, mert valami pedofil vagy szektás ember, mindenkinek ugyanezt írja, ne találkozz vele, ha felajánlja ezt a lehetőséget. Lehet, hogy bűnöző vagy pszichopata. Jelentsd a rendőrségen, ha zaklatni próbál. Ha segítséget kérsz valakitől, az csak hivatalos szakember legyen, pl. ahogyan írtam is, az iskolapszichológus. Csak olyan, akit hivatalosan iskolában vagy egészségügyi intézményben lehet felkeresni.
2016. febr. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) és igen a 2. válaszoló valószínüleg pedo az ilyenek kiszűrésében szerencsére jó vagyok
2016. febr. 17. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!