Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális, ha csak magammal...

Normális, ha csak magammal tudom "megbeszélni" a problémáimat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen azt érzem, hogy senki sem kíváncsi rám... Valahogy most minden összejött, kisebb-nagyobb bajok, de nagyon megviselnek. Amikor esetleg belekezdenék, hogy kiadjam ezeket a barátaimnak, akkor vagy azt látom, hogy beszélek a barátnőmhöz, de rám se hederít, nyomkodja a telefonját, és chatel a barátjával. Vagy másik esetben ha chaten érzékeltetem, hogy valami nem oké, és szándékoznék beszélni róla, akkor küldenek max. egy :( fejet, és ezzel el is megy a kedvem attól, hogy bármit is kiadjak magamból nekik.


Helyette inkább sírok egyet a szobámban, megpróbálom magammal megtárgyalni a dolgokat belül... Csak nem tudom, hogy ez milyen szintig egészséges.


Szüleimmel jó a kapcsolatom, sok mindent megosztok velük. De vannak olyan dolgok, amelyeket nem tudok velük megbeszélni... és nem akarom, hogy ennyire gyengének lássanak.


Teljesen egyedül érzem magam, és nem tudom mit csinálok rosszul. Mi erre a megoldás? 18L


2016. márc. 30. 21:29
1 2
 1/12 anonim válasza:

Sajnálom, hogy ilyen barátaid vannakú. Igazából én is úgy vagyok barátok terén, hogy van elég sok barátom, de ha valami problémám van, amit szeretnék megbeszélni valakivel, akkor marad 1-2, akikről tudom, hogy meghallgatnak és próbálnak segíteni, vagy esetenként vigasztalni.

Az amit most csinálsz szerintem egy ideig elviselhető, de hosszútávon nem tudom elképzelni. Szerintem minden embernek szüksége van arra, hogy valakinek kibeszélhesse magát. Arra nem gondoltál, hogy interneten beszélgetni valakivel aki hasonló helyzetben van? Nem muszáj ismerni egymást ahhoz, hogy valaki "meghallgasson", sőt sokan nyitottabbak olyanokkal akivel személyesen nem találkozik, mint olyannal akit évek óta ismer.

20/L

2016. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Szerintem ez adottság kérdése.
2016. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, és fogalmam sincs, mi a kiút belőle, úgyhogy kíváncsian várom, hátha tud valaki mondani valami okosabbat :D
2016. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lányok, itt helyben is van egy lehetőség. Többen is vagytok akiket nem hallgatnak meg.

Mivel tudjátok, hogy ez milyen érzés, ezért megértőbbek is lehettek egymással.

Csak el kel kezdeni valamelyikőtöknek a másik meghallgatását.

Csak egy ötlet volt.:))

2016. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szerintem az, a gondolataidat más nem tudja megérteni csak te. Èn is így vagyok vele. Persze mivel a legtöbb ember nem ilyen, nem ez a normális. Az már inkább aggasztó, hogy mindez azért van mert nem tudod kiadni magadból, ami bánt. Szerintem keress valakit, akivel mindent megoszthatsz, és nem intéz el egy hangulatjellel!
2016. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy nem hiszem, hogy adottság kérdése lenne, mert eddig nem így volt... és igényelném is, hogy meghallgasson valaki.


Ezekkel a barátaimmal az a baj, hogy imádom őket, évek óta legjobb barátnők vagyunk. (Egy pillanatig elgondolkodtam azon, hogy idézőjelbe teszem ezt...) Csak egy ideje mindannyian megváltoztunk, én is, ők is. A körülmények is megváltoztak.


És azért meg pláne rosszul esik, hogy ők rám zúdítanak mindent, az esetek többségében azt, hogy milyen boldogok. És én szívesen meg is hallgatom, sőt velük örülök, hiszen ezért vagyunk barátok... csak úgy gondolom, hogy ez oda-vissza dolog lenne.

Kicsit olyan, mintha egy lelki szemetesláda lennék, akinek nincsenek érzései, és csak addig kell, amíg kisírják magukat a vállamon.

2016. márc. 30. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es! Én pl. nem állítottam, hogy lány vagyok. :) /2. válaszoló/
2016. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" 4-es! Én pl. nem állítottam, hogy lány vagyok. :) /2. válaszoló/"


Bocsi, ne haragudj nem tudom, hogy miért írtam (gondoltam), de amúgy a fiukra is vonatkoztatom amit írtam.

2016. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

"4"-es válaszoló vagyok. Elolvastad a válaszomat?


Oké ,hogy elmondod ,hogy mit tapasztaltál eddig.


Viszont ha megoldást keresel, akkor lehet neked is meg kel tanulnod odafigyelni bizonyos dolgokra.

Még egyszer olvasd el mit írtam . De ne csak a szavakat nézd ,kicsit jobban értelmezd.Ha kicsit jobban odafigyelsz látnod kel,hogy most miközben azt mondod, hogy nem figyel rád senki ,...itt mindenki Rád figyel most.

Többen is vannak itt akik hasonlókat élnek át mint Te.

Ezért hangsúlyoztam ki , hogy elvileg akkor jobban meg kéne értenetek egymást Ti hasonló helyzetben lévők.

Elvileg tehát épp abban segíthetnétek egymásnak,hogy

itt a "sorstársak" közt könnyebben találhatnátok olyanokat akik meghallgatnak benneteket.

Csak figyelj!

Valakinek előbb el kel kezdeni meghallgatni a másikat.Mert ha mindenki hirtelen most azt akarja hogy csak őt hallgassák, akkor lehet hogy nehezen jön össze.


Tudom, ez látszólag ellentmondásosnak tűnik, de valójában ha megérted akkor nem az.

2016. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, megfogadtam mikor írtad, csak privátban kommunikálok az emberkékkel :)
2016. márc. 30. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!