Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretethiány. Mit lehetne...

Szeretethiány. Mit lehetne ellene csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Elég régóta, vagyis konkrétan (kisebb szünetekkel) kisgyerek korom óta szeretethiányom van. Szinte sosem éreztem azt, hogy a családom szeretne, ezért nekem már csak olyanná váltak, mintha csak a lakótársaim lennének akik eltartanak mert muszáj (igen, mondták is ezt már, meg még rosszabbakat is). Barátaim nem igazán voltak sosem, mindig egyedül ücsörögtem. Ez annyiban változott mostanára, hogy néhány osztálytársammal jóban vagyok, de rájuk sem számíthatok mindig.:/

Próbálok jól tanulni, de amikor ilyen sz*r kedvem van, akkor nemhogy tanulni nem bírok, még koncentrálni sem. A tanulásban is csak azt érzem, hogy mások ebben is sokkal jobbak mint én, és a jegyeim is ezt mutatják.><

Tavaly nyáron megismertem egy fiút, haverok voltunk meg minden, aztán ebből több lett, "első szerelem" meg minden, de a vége óriási csalódás volt nekem, kiderült hogy szinte állandóan hazudott. Depis korszakom miatt a barátaimat elvesztettem, csak a suliból maradt meg az a néhány.

Ezen az egészen nem tudok túllépni, eddig nem törődtem azzal, hogy ki szeret és ki nem, de ma már háromszor elkapott a sírás és én (az átlaggal ellentkezően), idegességemben eszek, de a rossz idő miatt nem tudok kimenni futni.:(

Senki sem fog addig szeretni, ameddig nem leszek normális, ameddig nem tudok komoly is lenni, ameddig ilyen vagyok...

nem bírnám ezt leírni/elmesélni senkinek...mert ha megkérdezik, hogy mi a bajom, csak azt írom, hogy semmi, mert tudom, hogy nem érdekel senkit...ahogy most ezt kiírom ide, gyk-ra, olyan érzésem van, hogy senki sem fog válaszolni, mert ennyire lesz*rják az ilyen apró problémáimat.

Alapvetően nagyon pozitívan látom a világot, de mostanában ilyen pesszimista lettem (vagy talán csak realista...?), minden ami eddig olyan nagy álmom volt, egyszerűen "kifakultak", azok a dolgok, amiket régóta ki szerettem volna próbálni, hamar unalmassá válnak...de amúgy van életkedvem meg minden, csak olyan jól esne, ha valaki megkérdezné, hogy mi a baj, és nem elégedne meg egy "semmi" válasszal...ha lenne valaki, akit megölelhetek...ha valaki értékelné azt, aki vagyok, és azt mondaná, hogy ne változzak...habár sosem volt az előbbi háromra példa...

hogyan juthatnék ki ebből az egészből?!:/



2016. ápr. 24. 17:07
1 2
 1/11 anonim válasza:

Mindenképpen járj társaságba és minél kevesebbet legyél egyedül.

Hány éves vagy?

Valami jó hobbit kezdj el, ami tetszik neked.

2016. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán szeretek társaságokba járni, egyedül jobban elvagyok.

Amúgy...13 (nemsokára 14)

És...nem igazán van olyan dolog, amit szeretek csinálni, vagyis pl rajzolni igen, de azt egyedül is lehet...

2016. ápr. 24. 17:18
 3/11 anonim válasza:
Miket rajzolsz, van kedvenc témád?
2016. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az emberi érzelmek összekuszálódva jelentkeznek, nehéz kihámozni, mi is hiányzik az embernek. Sokszor nem az hiányzik, hogy őt szeressék, mert az megfoghatatlan dolog, hanem sokkal inkább az, hogy ő maga szerethessen valamit/valakit és kiélje a gondozási ösztönt, ami az ivadékgondozó élőlények alapösztöne. Ezért javaslom, hogy foglalkozz növényekkel, állatokkal, legyen valami hobbid, amiben ezt kiélheted.
2016. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

foglald le magad valamivel, lehetőleg alkoss. És ne legyél pesszimista, mert azzal jobb biztosan nem lesz. Nekem 13 éves koromban már nem élt édesapám, anyukám pedig abban az időszakban züllött el a leginkább, bátyám elköltözött, tehát nekem szinte egyáltalán nem volt családom. És mégis valamelyest értékes tagja lettem a társadalomnak. S persze vannak sokan, akik sokkal többet elértek, de sokkal-sokkal többen, akik még annyit se. Akkor?


Rövidesen sulit váltasz. Próbálj meg nyitottá válni az új ismeretségekre, és biztos, hogy találni fogsz!

2016. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van kutyád? Azok is ragaszkodóak tudnak lenni! :3 ;)
2016. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb én is ebben szenvedek:((
2016. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem várhatod el, hogy téged keressenek, odamenjenek hozzád az emberek, és hirtelen örök barátságok alakuljanak ki. Ez sosem így ment, maximum nagyon ritka esetben. Ugyan annyira részt kell venned ebben az egészben, mint egy másik félnek. Ha úgy látod téged nem keresnek rá kell venned magad, hogy te menj oda máshoz. Ez persze iszonyat nehéz, de ha csak csüggedsz és távolról nézed mások baráti köreit a te életed nem lesz jobb. Próbálj meg túltenni a félelmeiden, meglátod hálás leszel magadnak ezért.
2016. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Drága utolsó, állandóan keresek másokat, meg suliba is próbálok egy-egy csapathoz szegődni, de általában elküldenek más éghajlatra.😕 :D egyébként köszi a válaszokat
2016. ápr. 25. 22:23
 10/11 Balikusz válasza:
100%
Imádkozz,Isten mindenkit szeret
2016. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!