Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Visszatérhet még valaha a...

Elvagyokszontyolodva kérdése:

Visszatérhet még valaha a boldogság életembe?

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok, 1 éven át küzdöttem az anorexiával.

Talán már beszélhetek róla múlt időben, de a nagyobb probléma,

hogy most egy "ortorexia" nevű kórba zuhantam bele.

(túlzott odafigyelés az egészséges táplálkozásra)


2015 nyarát kb 76 kilósan kezdtem, majd nyár végére 72 kilóra

lefogytam, ami nagyon szép sportos alakot jelentett.

Nem voltam szálkás, de se felesleg nem volt se semmi.

Ebben az időben egy gondolatom sem járt az evés/kalóriák körül,

megettem bármit amikor épp megkívántam. Mellette sokat fetrengtem

a strandon, kosaraztam, fesztiváloztam, jól éreztem magam.


A fogyást követően, a leadott kilókom felbuzdulva elkezdtem

nem enni és ezáltal beleestem az anorexiába. Kb 2 hónap alatt

lefogytam 56 kilóra, ami már kóros volt és mindig kövérnek láttam magam.

A környezetem és én is végigszenvedtük ezt az időszakot és most

2016 nyár előtt egy gyurmázós barátom tanácsára elkezdtem napi 5x enni,

csirkét, zöldségeket, túrót és a szokásos zabkását és társaikat.


Jelenleg 59 és 61 kiló között ugrál a mérleg, amivel nincs is probléma,

mert majd lesz több, de közben az emésztésem romokban van, kb 3 naponta

tudok wc-re menni, ha sikerül és teljes mértékben depressziós vagyok.

Egész nap kalóriát számolgatok, CH-t, fehérjét, zsírt, ami szerintem

beteges egy ember hétköznapjaiban. Szeretném elhagyni ezt a szokást.

A szexuális étvágyam nulla, a szociális életem nulla, és nagyon elfáradtam.


Tanácsot szeretnék tőletek kérni, mit tehetnék, hogy ismét kalóriaszámlálás

nélkül, boldogan éljek, ne egy szobában töltsem a napjaimat munka után,

akkor egyek és azt amit megkívánok (péksütemény, pizza, hamburger, gyümölcs, müzli bármi),

és ne csak ekörül járjanak a gondolataim, mert 24 évesen az embernek

nem ezzel kellene törődnie. Szeretnék vékony maradni nyilván, de sosem voltam súlyos,

inkább átlagos, ezzel sem lenne baj, ha visszatérne, csak segítsetek valami tanáccsal

elfogadni magam és lelkiismeretfurdalás nélkül élni.


Köszönöm.



2016. máj. 7. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt először is fejben kell eldönteni.

Kérd meg a barátaidat hogy munka utám lógjatok együtt, így segíthetnek elterelni a figyelmedet

2016. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy keress egy társat
2016. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a társkérdés az megvolt. Tök jó volt, hogy összejött egy munka, abban a szférában ami érdekel, pénzügyileg rendbejöttem, lett egy barátnőm, a barátaimmal nagyon jól megvoltam és ezután ütött be a probléma. Nem régen szakítottunk a lánnyal de közben sem tudtam teljesen ott lenni fejben vele, és ez a probléma az együtt lógással is, hogy oké hogy együtt vagyunk, de közben teljesen a számok bűvöletében élek és nézem az órát hogy nekem pontosan mikor is kell ennem a következőt, aminek "tiszta" kajának kell lennie.


Emellett azt elfelejtettem, hogy átálltam arra, hogy minden reggel 6kor kelek és már főzöm is a zabkásámat, hogy a reggeli időben legyen és ez amúgy egy nagyon jó dolog még szerintem meg is tartanám, valamint talán még azt hogy lefekvés előtt egy túrót eszem, csak nem szeretnék csak ezzel foglalkozni, jártam pszichológusnál, kineziológusnál, barátokkal is megvitattuk mindig, családdal, és ezek az emberek készek mindig segíteni, de mindig erre a témára terelem a dolgokat és egy idő után azt mondják majd hogy oké elég. Nem érdekel már.


Hogy tehetném fejben rendbe?

2016. máj. 7. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

És a szakemberek mit mondtak?


Ez egy jó kezdés ahhoz, hogy fejbe rendbe tedd rá kell jönnöd, hogy így felemészted magad nem mehet így tovább én azt mondom a munka utáni program a legjobb mert kiszabadulsz a szobádból és például ha valamit csinálsz közbe nem számolhatsz

2016. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A szakemberek mind mást mondtak, valaki arra bíztatott hogy folytassam ezt az egészséges dolgot és akkor 5x tiszta kaja, sport meg ilyenek, valaki azt hogy azt egyek amit megkívánok és ne ragaszkodjak görcsösen az időpontokhoz. A kineziológus meg eleve ugye csak "megtisztított".

Lehet hogy rosszul fogalmaztam meg a dolgokat, de annyi lenne a cél, hogy megtartsak egy normál testalkatot, elhitessem magammal, hogy oké, hogy most kockás a hasam és ez szép, de nem mindenki elhívatott arra hogy így nézzen ki és elfogadja mindenki úgy ahogy van.

Erre kell megoldást találnom.

Megpróbálkozom ezzel, hogy felszabadulok a barátaim társaságában és nem ezzel foglalkozom, de ennek annyiszor nekiugrottam már, valamint kétnaponta megfogadom hogy most más lesz, azt eszem amit akarok, és akkor a második nap végére depresszióba esem, hogy hoppá, hízom hízom hízom.


Régen ha esetleg éjszaka éhes lettem, akkor benéztem a hűtőbe és ha chillis bab volt tésztával akkor azt ettem, ha gabonapehely (ami egyébként a kedvencem, mindegyik és nem merem enni merthogy cukros) akkor azt. És mint említettem nem foglalkoztam vele, boldog voltam.

Bármilyen egyéb lehetőség arra, hogy visszaálljak erre a "régi üzemmódra"? Még ha nem is egészséges, mert emellett mindig is úgy vélekedtem, hogy a tudatosan élők, testépítők plusz az összes ebbe a kategóriába tartozó ember kicsit ugyanúgy testképzavarral küzd és most én is.

2016. máj. 7. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!