Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Nincs sok barátom és a párkapcsolataim is mindig nagyon hamar végetérnek. Vannak elvárásaim, amik, rontják a helyzetet, de lássuk be, ha pl. valaki intelligensebb, lehet, hogy inkább olyanok társaságára vágyik, nem vagyok magamnak való és könyvmoly/kocka sem, ha valakinek teljesen más az érdeklodési köre/világnézete azzal nyilván nem tud az ember állandóan ellenni, ráadásul kb csak fiúkkal vagyok jóban, mert ugye ok jobban érdeklodnek. (de ha valakivel összejövök ott is mindig probléma van) Kb. semmi társaságom nincsen és ez borzalmas, nagyon rosszul érzem magamat, hogyan szerezhetnék barátokat? (25l)

2016. máj. 13. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot nem tudok adni (csak próbálok, de nem kell készpénznek venni); lássuk, mik jutnak eszembe.


"Nincs sok barátom"

Kevés jó (akár egy) is elég lehet, nem csak mennyiség, a minőség is fontos, sőt.


"Vannak elvárásaim, amik, rontják a helyzetet"

Próbáld eldönteni, hogy az elvárás valóban elvárás-e, vagy előítélet. Vagyis ha valaki szóba kerül, mint potenciális ismerős, akkor mennyire mered/akarod megismerni, és mennyire vagy óvatos[kodó] - persze érthető az óvatosság is. De lehet, hogy megfelel az elvárásnak, csak hát az elején ő is maszkot mutat, mint valószínűleg te is.


"lássuk be, ha pl. valaki intelligensebb, lehet, hogy inkább olyanok társaságára vágyik"

Lehet. De az is lehet, hogy te szívesen tanulsz tőle, neki meg örömet okoz, hogy megértet veled dolgokat. Sőt, nyilván te is tudsz olyat, amit ő nem, így kölcsönössé válik, intelligencia ide vagy oda.


"ha valakinek teljesen más az érdeklodési köre/világnézete azzal nyilván nem tud az ember állandóan ellenni"

Szerintem is így van, viszont két dolog: 1. nem kell állandóan, 2. ez nem olyan, hogy "emberiség kontra te", tehát biztosan vannak hasonló érdeklődésűek is.


"ráadásul kb csak fiúkkal vagyok jóban, mert ugye ok jobban érdeklodnek"

Éppenséggel te is érdeklődhetsz. Már ha nem vagy magadnak való, mint írtad; én az vagyok és nem éppen érdeklődő, de a hobbim révén még így is vannak barátaim.


Egy jó hobbi például lehet, hogy neked is segít.

2016. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van kiskutyád? Nagyon szórakoztató tud lenni, amikor egy mini játék terepjárót irányít távirányítóval az ember és utána szalad a kutyus. Vidéken laksz vagy a fővárosban?
2016. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó: vannak kutyáink, de számomra nem pótolja az emberi kapcsolatokat egy hasonló tevékenység. A szórakoztató pillanatokat is szeretem megosztani másokkal. Azért köszönöm szépen a jótanácsot! :)
2016. jún. 8. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!