Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudnék kitörni ebből?

Hogy tudnék kitörni ebből?

Figyelt kérdés
Szóval az egész kicsi koromban kezdődött.8 évesen halálfélelmeim voltak mindenen rágódtam rettegtem tőle hogy valakit akit szeretek elveszíthetek. Megtudtam hogy egy rokonom még a születésem előtt öngyilkos lett és ez nagyon felkavart. jártam pszihologushoz túl sokat nem segített de legalább jól éreztem magamat ott.egy idő után elmúlt. de egy nagyon rossz időszakom volt. ekkor 9 voltam. Kiderült hogy daganatos beteg vagyok az agyam mellett van egy daganat. hallottam hogy a doki mondta hogy akár meg is hallhatok. De nem féltem. nagyon furcsa érzés volt. sikerült felépülnöm. visszakerültem a suliba. akkoriban nem álltunk túl jól anyagilag. így elég undorító ruhákba jártam engem nem nagyon érdekelt mi van rajtam, elég későn érő voltam ilyen téren. de a többieknek feltűnt. ezért elég sokan megutáltak. néhányan barátkoztak velem, de mivel a műtét és a félelmek eléggé zárkózottá tettek, lassan mindenki elment. egyedül maradtam. Felsőben az egész más lett. Most már nemcsak nem foglalkoztak velem hanem piszkáltak. gyakran meg is vertek. a tanárokat nem érdekelte.ekkor voltam 10 éves. szóltam a szüleimnek.anya bement a suliba nagy balhét csapott. Nem kellett volna. A többiek még jobban utáltak. a tanáraim is utáltak, mert anya akkora balhét csapott. GYakran bántottak, piszkáltak. "na mivan futsz megint anyucihoz?".Elkezdtem olvasni. éjjel nappal azt csináltam. A könyvek elfeledtették velem a gondjaimat.még zárkózottabb lettem. a suliban is csak olvastam.de újra visszatértek a félelmeim. én pedig már nem bírtam. 7.ben át mentem egy hatosztályos gimibe. ott minden sokkal jobb lett. lett néhány barátom, és én csak erre vágytam évek óta . nagyon boldog voltam. a ruháim még mindig 90es éveke voltak, ezért néha piszkáltak is, de sokkal kevesebbet, úgyhogy nem zavart. nyolcadikra nagyjábol rendbe jöttünk anyagilag. egész rendes ruhákba jártam már. persze nem márkás drága ruhába de normálisba.a suliba nem igen bántottak, de nem voltam túl népszerű. viszont nem voltam kiközösítve.a műtét miatt az egyik szemem kisebb lett, ezért gyakran hívtak kancsinak, és ez fájt. lassan elkezdtem jobban utálni magam mint a körülöttem lévőek. utáltam a kinézetem, a szemem, mindenem.egyáltalán nem tartom magam szépnek.úgy érzem a kiskori traumák egyre jobban kezdenek hatni rám. furcsa, de tiniként sokkal rosszabbul viselem a dolgokat mint kisgyerekként. családi problémáim is vannak. de ebbe nem akarok annyira belemenni.próbálok nem tudomást venni róla. De csak ront a dolgokon.mindenben bénának érzem magam, és csúnyának. Azt hiszem régen sokkal rosszabb volt nekem mint most, mégis a mostani helyzet jobban megvisel. Magamtól, az én gondolataimtól nem tudom magam megvédeni, még annyira sem mint másoktól. és mikor az iskolából hazajövök, akkor is csak a veszekedés vár. a szüleimnek nem mondtam semmit. Úgy érzem senkire sem számíthatok. azt hiszem depressziós lettem. és nem tudom hogyan törjek ki belőle.Hogyan tudnék felejteni? hogyan tudnám magam jobban szeretni, megváltozni?Sajnálom hogy ilyen hosszú lett, de muszáj volt leírnom mindezt. Nem bírtam már magamban tartani. ha végig olvastad, akkor köszönöm. 14/L

2016. jún. 9. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Hihetetlen lelkierő van benned,ez egészen biztos:)

Nagyon fiatalon kellett szembe nézned egy súlyos problémával.

Nem tehetsz róla, ergo nem is haragudhatsz emiatt magadra.

Aki nem úgy áll hozzád, azt le kell építeni, a jó embereket tartsd meg magad körül.

Otthon milyen a helyzet?

Sok a veszekedés?


Barátokkal most hogyan állsz?

2016. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) nagyon jól esik. Próbálok a jó emberekre koncentrálni. igen sajnos eléggé, főleg anyával rosz a kapcsolatom, de ez részben az én hibám is, probálok változtatni rajta. 3 ember van akit barátnak hívhatok. ők sokat jelentenek nekem. ugye mivel nyolcadikos vagyok, mindhárman másik iskolába mennek jövőre amit nagyon sajnálok :( de nekik sem mondtam el mindent.
2016. jún. 9. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyukáddal miért rossz a kapcsolatod?


Új iskola,új lehetőségek, új barátok,ne aggódj :)

Mellesleg a mai világban nem nehéz a barátokkal, haverokkal tartani a kapcsolatot.

2016. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazad van :) köszönöm . Nagyon kedves vagy :)
2016. jún. 9. 21:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Ami anyát illeti régen nagyon jóba voltunk. Nem tudom mi történt :( eléggé leterheli a munkája, sokat éjszakázik, és rajtam vezeti le sajnos. :(
2016. jún. 9. 21:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól mert valakin félmilliós karóra van, meg egymilliós táska, két kiló smink az arcán, attól még ugyanaz a sz*r ember marad.


Sajnos egy ilyen képmutató világban élünk, ahol az emberek nagy részének a pénz, a hatalom jelentik az értéket.


Úgy tudsz kitörni ebből, ha megtalálod majd az igazi barátaidat, akik nem olyan agyhalottak, mint az emberek többsége.


Egyébként én turkálókban, meg Lidlben vett kopott ruhákban járok, úgy, hogy egyedül élek, semmi tartozásom nincsen, saját házaim vannak és kb 8x annyit keresek, mint a magyar átlag. A kis köcsög sznob gyökerek el is kerülnek.


Sokkal több sorstársad él körülötted, mint gondolnád, csak meg kell találnod a módszert, amivel rájuk tudsz lelni.

2016. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kísértetiesen hasonlít a saját életemre mindaz amit leírtál, szó szerint pontosan ugyanezen mentem keresztül annyi különbséggel, hogy nekem nem a szemem sérült, hanem az orrom alatt vannak műtéti hegek és ezért piszkáltak egész végig ameddig suliba jártam. Én is gimnáziumba jártam és ott én is valamivel jobban éreztem magam, plusz még művészeti suliban is tanultam, ahol volt néhány barátom. A szüleim vertek agyba–főbe ha kellett, ha nem, apám alkoholista volt és ha éppen nem ordibált velem, akkor meg telehányta a lakást és az kellett kerülgetni. De nem igazán ilyeneket szeretnék írni, belőlem is csak előtört annak hatására amit leírtál. ...sohasem voltam panaszkodós típus. Szóval a lényeg, hogy én is nagyon sokáig nagyon rossz lelkiállapotban voltam, a pszichológusok nekem sem segítettek, kicsit sem, pedig még klinikai pszichológusnál meg pszichiáternél is jártam. Egy dolog azonban mindenképpen segített: az, hogy elhatároztam nem szeretném a teljes életemet állandó stresszben és szorongásban leélni. Határozottan kitartok az mellett, hogy senkinek a kedvéért vagy barátságáért nem teszek olyasmit, nem viselkedek úgy ahogy nekem nem jó. Véleményem szerint úgy érdemes kialakítani a saját életedet, hogy abban akár teljesen egyedül is, másoktól teljesen függetlenül is bármikor jól érezd magad. Tehát olyan dolgokkal foglalkozz amelyeket szeretsz, amelyekben a külső tényezőktől függetlenül is bármikor jól tudod érezni magam. Ha ezt meg tudod tanulni, akkor nyert ügyed van. Lesz egy viszonylag stabil élethelyzeted amit saját magadnak teremtettél, éppen ezért más nem is fog tudni kárt tenni benne. Ez olyan, mint amikor valakinek van egy kicsit vidéki nyaralója a hegyek között, ahová bármikor félrevonulhat a civilizáció elől. Szóval ha Te megbízol saját magadban, hiszel abban, hogy akár egyedül is végig tudod csinálni az amit éppen elhatározol és nem állandóan másoktól várod a segítséget, akkor nem lesznek előtted akadályok az életben; ha nem is könnyen, de biztonságosan meg tudsz majd ugrani minden akadályt, ember legyen a talpán aki utadba állhat. Sajnos ezt nem tudom másképpen mondani, hiába még csak 14 éves vagy, akkor is meg kellene próbálnod ezt valahogyan megérteni. :-) Nem nehéz különben, hamar rá fogsz jönni a dolgo nyitjára akkor, ha megvan benned hozzá a kellő elhatározás.

:-) Én hallottam egy lányról, aki már gyerekkorában is a lovakat szerette, 19 évesen leesett a lóról és a ló rátaposott a lány fejére. Három évig volt kórházban és a teljes alsó állkapcsát rekonstruálni kellett műtéti úton, egyetlen hajszálon múlott az élete. Most 29 éves és már ismét lovagol. Egy lány nem csak akkor ér valamit, ha minden évben Ő nyeri meg a bálkirálynő kitüntetést, sok olyan pasi van akinek kifejezetten az a legfontosabb, hogy egy nő okos és művelt legyen. Ahhoz, hogy ezt elérd, már most is a legjobb úton haladsz, mert ha könyvekből nem lehet alapos műveltséget szerezni akkor sehonnan sem lehet. A könyvek rengeteget fognak Neked segíteni most és majd a későbbiekben is, tehát lehetőleg soha ne hagyd abba az olvasást, ez rendkívül fontos. Azokból az emberekből, akik valamiért a társadalom perifériájára szorulnak és tulajdonképpen kívülről szemlélik a többi embert valamint rendelkeznek az ehhez szükséges műveltséggel, idővel nagytudású társadalomtudományi kutató vagy szakember válhat. Szintén javaslom, hogy kezdj el foglalkozni valamilyen művészeti ággal, lehet azt rajzolás, fotózás, filmezés, írás vagy bármi. És ne csak magadnak tartogasd a munkáidat, hanem feltétlenül tedd közzé az interneten. A depresszió sajnos nem jó, ez teljesen igaz. De soha semmi nem tart örökké és akár még helyes táplálkozással, megfelelő testmozgással is segíthetsz a szervezetednek abban, hogy le tudja küzdeni ezt a rendellenességet. Sok gyümölcsöt, zöldséget ajánlok számodra meg mindent amiben sok a vitamin; amire rá van írva, hogy vitamin van benne az már rossz nem lehet. :-) Én most 34 éves vagyok, igaz hogy egyedül vagyok teljesen, nincs barátnőm meg szerintem már soha nem is lesz (volt egyébként 9 évig), de ettől függetlenül teljesen jól érzem magam. Sok tervem és ötletem van, most éppen webprogramozással és egy vállalkozás beindításával szeretnék foglalkozni. Szeretek egyedül akár még külföldre is elmenni, sokat szoktam fotózni, néha gitározgatok magambak stb. Egészen biztos vagyok abban, hogy Te ügyesen kezedbe fogod venni a saját életed irányítását és hamarosan teljesen biztosan ki fogod tudni küszöbölni azokat a dolgokat, amelyek miatt most átmenetileg kicsit rosszabbul érzed magad. Szinte biztosan tudom abból amit és ahogy írtál, hogy Te igenis egy nagyon intelligens fiatal lány vagy aki előtt még ott áll szinte az egész élet és előbb–utóbb nagyon jó meg fogod találni a helyedet, ahogyan egyébként mindenki más is általában megtalálja. Azt kívánom Neked, hogy hamar találj magad mellé egy korban hozzád illő fiút, ráadásul olyat aki igazán szeretni is tud majd Téged. Elkeseredni nem nagyon érdemes, mert attól csak rosszabb és rosszabb lesz, inkább gondolj a jövődre és szövögesd az álmaidat... :-) Soha ne add fel... :-)

2016. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak megemelni tudom a kalapom előtted. 14 évesen ennyi megpróbáltatást kevés embernek kell kiállnia. A soraidból kiderül, hogy ritka értékes ember vagy, soha ne add fel, legyen önbizalmad, vedd körül magad jó emberekkel, akikkel megtalálod a közös hangot. Az se zavarjon, hogy kisebb lett a szemed, az orvostudomány rohamosan fejlődik, még talán éveket se kell várni és biztos vagyok benne, hogy lesz valami korrekciós eljárás, amivel helyre lehet állítani a szem eredeti állapotát.


Én 11 éves koromban máig ismeretlen okból a jobb szememben elvesztettem az éleslátásomat egy bevérzés miatt, amire ránézek ezzel a szememmel csak egy óriási foltot látok, viszont a környező dolgokat észlelem, a periferiális látásom megmaradt, csak egy óriási heg éktelenkedik az éleslátás helyén. Ezt nagyon nehezen tudtam feldolgozni, az orvostudomány mai állása szerint nem tudnak rá gyógymódot, de nem adom fel, hiszek benne, hogy egy nap újra látni fogok a sérült szememmel is. Te se adj fel semmit, legyen hited, minden jót neked!

2016. jún. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a tanácsokat és a vigasztalást :) nagyon jol esnek, és igyekszem megfogadni őket.
2016. jún. 12. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!