Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, egyszerűen "üres...

Mit tegyek, egyszerűen "üres vagyok"?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve kezdődött, a dolog. Lényeg, hogy fülig szerelmes voltam egy srácba, aki nem viszonozta az érzéseimet. Ez nem közölte velem rögtön, igy hat nagy reményeket fűztem ahhoz, hogy o is szeret.. Csak húzta az időt, en egyre jobban elhittem, hogy szeret, aztán... Kiderült, hogy rohadtul nemerez irántam semmit... Ott akkor az életben először összetörtem... Minden napom szörnyen telt. Alig ettem, pedig amúgy is elég vékony voltam. Aztán ugy álltam a dolgokhoz, hogy egyszer majd csak vége lesz.. Hat aztán telt az idő, én meg egyre lelkibetegebb lettem.. Minden bajom volt.. Aztán elkezdtem vagdosni magam.. Mára jó sok heg megmaradt

..Tudom, hogy ez nem megoldás, de annak tűnt.. Borzasztóan éreztem magam, utaltam az egesz lényem.. Egy világi bénának ereztem magam, es egy cseppet sem tiszteltem magam.. Ugy ereztem mintha üres lennék. Mintha a szívem nem akarna erezni semmit.. Csak hiányt és ürességet.. A mai napig érzem...Mintha egy ür lenne a mellkasomban, ami lassacskán felemészt. Elmondhatatlanul rossz.. Mintha senkim nem lenne. Nem érzek semilyen érzelmet, és konkrétan egy érzelmi hullámvasút vagyok.. Biztosan voltatok már hasonló helyzetben.. Mivel foglalhatná le magam? Mit tehetnék? Köszönöm a váaszokat előre is:)



2016. jún. 30. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a komfort zónából kilépéssel lehet az ilyesmit orvosolni.

kihívás új élmények amik felülírják a régieket.

edzésről sportról mi a véleményed?

2016. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Anno, mikor totál bele voltam zúgva egy lányba, aki nem viszonozta az érzéseimet, hasonló gondolataim voltak, de utólag rájöttem, semmi nem volt igaz belőlük. Kérdezgettem magamtól, miért szenvedek egy olyan lány miatt, aki értem úgymond "nem szenvedne"? Lehet szép, okos, vonzó, ha kimondta a nemet, máskor is ki fogja nekem mondani, nem fog kiállni mellettem és én igenis több vagyok annál, minthogy ő miatta szomorkodjak, miközben ő vígan éli az életét! Nem fogom a lelki boldogságomat feladni ő miatta! Én valahogy ezekkel a gondolatokkal tudtam egyenesbe jönni, valamint a közeli barátokkal egy kis eszmecsere is jól tud jönni, amikor lent van az ember. Remélem tudtam segíteni, én drukkolok neked!
2016. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom neked mennyire aktuális még. De nekem egy módszer segített. Amikor benne vagy ebben a depresszió felhőben vagy mi nem az hogy ne törődj vele, csak ha csinálsz valamit tedd gyorsan. Tegyük fel, hogy mondjuk csinálni akarsz valami újat például: most elmegyek és odamegyek a szép szőkéhez az étterembe. Na mármost minél tovább vársz annál inkább megállítanak a gondolatok egyszerűen nem hagyják. De mi lesz ha hülyének nézz stb. stb. (nem biztos hogy ezt gondolod ezt csak egy példa) Nem azt mondom ezzel ne törődj mert ez olyan lennne mintha levágnád a füled. Csak azelőtt tedd mielőtt ebbe belekezdenél. Aztán nem számít mi történik jobban fogod érezni magad. Elmondom miért. Gondolj úgy a fejedre mint egy nagyon komplex számítógépre. Ha valamit tenni akarsz amit már a múltban tettél elemzi a bejövő adatokat és meghozza ez alapján a döntést. És ezek a gondolatok nem mindig szépek (+tapasztalatok), ha rossz a tapasztalatot az agyad figyelmeztetni fog. De ha újakkal töltöd fel ezek a gondolatok el fognak tűnni. Ha például odamész mondjuk a sráchoz azonnal amikor megszületik az elképzelés ( de legyen akármi amit elsőre nem akarsz megtenni). Hirtelen az agyad újra bootól (nem vagyok am informatikus). Hiába érezted magad olyannak gondoltad magad olyannak amilyennek előtte. Az új tapasztalatból megszületik az új elképzelés. A régi gondolat meg eltűnik mert szembenéztél vele és félre raktad. Amikor megtetted az első lépést, kimondtad az első szót stb. stb. A tanulságom nem tudom mennyire érthető de lényegében ez: amire ránézel az eltűnik amit letagasz az megerősödik. Ha folyamatosan csendesíted az elmédet, hogy nem ez nem igaz megmaradsz a fejedbe és nem tudsz belőle kilépni. Keresd a választ a tettekben és a szavakban. Tedd azt a tetted, amihez új elképzelést szánsz, mond ki azt a szót amelyhez új gondolatot szánsz. Rendezd újra az agyadat. Akkor „lódul meg" az életed, ha már kiválasztottad a módját. Mindeddig nem tetted meg. Halogattad, késleltetted, húztad-halasztottad, kifogásokat kerestél. Ha le vagy égve, akkor le vagy égve. Teljesen céltalan hazudni róla, és fölöslegesen kimerítő kísérlet összeeszkábálni egy történetet, ahelyett, hogy beismernéd. Ám te a következőképp gondolkozol felőle: „a leégés rossz", „ez rettenetes", „rossz ember vagyok, mert azok a jó emberek, akik keményen dolgoznak, és minden erejükkel megpróbálnak nem leégni" stb.; és a gondolkozásod szabályozza, hogy miként éled meg a leégést. A saját szavaid - „le vagyok égve" - azok, amelyek meghatározzák, milyen hosszú ideig maradsz leégve. És az ebből fakadó tetteid - az önsajnálat érzése, vagy hogy csak csüggedten ülsz, és nem próbálsz kivezető utat találni - teremtik meg a tartós valóságodat. Ne a régi gondolatokkal törődj, sőt ne mások levetett gondolataival magadról, töltsd fel újakkal.
2016. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!