Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magány ellen (? )

Magány ellen (? )

Figyelt kérdés

Most mondhatnám hogy 24/f, nincsenek barátaim, nehezen barátkozom, nem olyan a környékem ahol tudnék vmit is kezdeni hogy ettől megszabaduljak, mit kéne csinálnom stb, ez már szinte sablon.


Engem most az érdekelne első sorban hogy van-e itt valaki, vagy akár itt olvasónak olyan ismerőse, akire ezek igazak és arról mesélne hogy mit, hol, hogy csinált hogy azóta szerzett barátokat, hogy ebből kiszabadult akárki is. Hogy ha akárki más aki ilyen személy, később olvasná ezt, úgymond ötletet meríthetne hogy mit merre kezdjen, hát ha bejön. Mint egy történet mesélés.



2016. júl. 19. 21:14
 1/8 anonim válasza:
27%
24 éves korodra össze kellett volna szedni néhány jó barátot már. Mire vesztegetted el az idődet? Miket csináltál? Valakinek a története nem lesz megoldás a tiédre. Itt nem arra kell hajtani, hogy hátha bejön. Itt magadnak kell lépni.
2016. júl. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:). Voltak, aztán úgy alakult hogy kiközösítettek. Egy új illető a baráti körben aki engem nem tartott szimpatikusnak, bekavart nekem szépen, a többi meg mint kis naív egyén, hitt neki. Szerintem sok év ismeretség után ha hisznek pletykáknak és az alapján ítélnek el, akkor azok nem barátok.


Nem minden esetben az ilyen helyzetben lévő illető tehet az ilyesmi dolgokról. (tapasztalatból mondom).


Azért köszi a kommentet! :)

2016. júl. 19. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem irhatsz. barátkozás céljából!

f22

2016. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nővérem egyedül érezte magát egy jó darabig,nem volt sok barátja.Aztán eljárt rock koncertekre,azóta sose látom egyedül.
2016. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben vagyok, ha gondolod, írj.
2016. júl. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Külföldiekkel leveleztem, felvettem a kapcsolatot velük, új lakótársak, új albérlet segített.

Melyik megye?

Fogadj couchsurfingest, menj el önkéntesnek, munkahelyre(kollégák)

Egyetem?

Nekem sincsenek barátaim, kiházasodtak, gyereket várnak, stb..

Ki kell lépned a komfortzónádból, megeröltetned magadat.

Az élet arra való, hogy élvezd. Ezt mindenképp tartsd szem előtt, az alapján cselekedj!

Ha azt mondod, könnyen beszélek, nem tudod, hogy van a hátam mögött alkoholizmus, öngyilkossági kísérlet, beadott vizumkérelem, stb.

Légy nyitott, és ne a kétségbeesés sugározzon rülad, mert attól az emberek elmenekülnek, hanem valahogy próbáld meg jóllrezni magad egyedül.

K_va nehéz. Ez van. Aki harcol, az nyerhet/veszthet, aki csak ül és szipog, az csak ül és szipog.

2016. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pár évvel idősebb vagyok tőled. Ugyanebben a helyzetben vagyok. Az hogy eddig nem sikerült haverokat találni, nem feltétlen a te vagy az én problémám. Mióta kikerültem a suliból hosszú utat bejártam, megfordultam sok helyen, de a büdös életbe sem tudtam haverokra szert tenni. Pedig gyerekkoromban, tinédzserkoromban rengeteg volt, és jól is éreztem magam. A fene se tudja miért nem sikerült, de én már kb. őrület határán vagyok. Bár bele is törődtem, ha lenne egy párom, akivel jól meglennénk, kéne már a francnak barátok. Őszintén, környezetemben a legtöbb 20-as évek végét, vagy 30-as éveit taposó embernek alig vannak barátai, sőt inkább nincs is, csak egy pár, illetve néhányuknál gyerek.


Hol lehetne barátokra szert tenni? Minimális esély megvan egy új munkahelyen. Amúgy meg valami közös érdeklődési kör, de az a tapasztalatom, hogy akárhová megy az ember, mindenütt már megvan a rég kialakult baráti társaság, te meg oda már nem kellesz.

2016. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is igaz, hogy ez mind a nyugat problémája. S Magyarország is nagyon igyekszik, hogy majmolja. Nekem szerencsém volt, nem itt születtem. Mindenki rettenet magányos, csak nem vallja be, mert "tök ciki". Ami még cikibb, odamenni valakihez naívan, mint ahogy én tettem(friss munkatársak), hogy te,nincs kedvetek szalonnázni egyet(kajáltunk szünetben, 2 asztal), megnéztek egy leírhatatlan tekintettel mondták, hogy 'nem kösz...'

Szóval teljesen meghülyült a társadalom, mindenki külön betondobozban nézi a tv-t, kütyüit, arra vágyik, hogy társaságban legyen, és magányos, de nem vallja be, sőt lenézi, aki hozzá közeledik. Nem értem az egészet.

Amit csináltam, az, hogy nem adtam fel, 10-ből 9-szer pofára esek, de 1 csak megmarad. Nyitott vagyok, és nem utasítok el csak hisztiből semmit. Nem hordom fenn az orrom. Ez nem azt jelenti, hogy lábtörlő vagyok, sőt, ha egyszer odalépek, senki nem mer szarozni.

Barátság akkor alakulhat ki, ha vannak közös emlékek. Kirándulás, utazás, munka, iskola, bármi. Ilyne korban őszintén nagyon nehéz megtartani a barátokat, nem is inkább találni.

Ha lenne egy 10-20%őszinteség a világban, már az is rengeteget segítene.

Na ez az. Őszinte vagyok. Van akit ez taszít, de olyan emberekre nincs is szükségem.

2016. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!