Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen egy anyával élni?

Milyen egy anyával élni?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos az anyukám belehalt a szülébe úgyhogy csak egy apukàm es 2bátyám van. A mamám meghalt még mielott szüledtem volna es így nem tudom milyen lehet együtt élni egy anyával lécci mondjátok el milyen érzés?! A masik dolog az lenne hogy beleszerettem egy fiuba aki szintén szeret es megkerdezte, hogy akarok e vele jarni amire en igennel feleltem es igy lassan be kénemutatnom ithon de félek ezt hogyan tudnám szerintetek megoldano?Lécci segítsetek! :) :( :'(

2016. aug. 3. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt: sajnálom, ami történt.


Nem hiszem, hogy ez hatással lenne a kapcsolatotokra. Viszont mesélj neki arról, hogy édesapád nevel, arról nem muszáj beszélned, hogy anyukáddal mi történt, ha nem szeretnél. Ha érdeklődik, hogy mégis miért apukád nevel, ugyanúgy attól függ, hogy mesélsz-e neki, hogy milyen érzés neked erről beszélni. De megértő lesz és empatikus (ha viszont valamiért mégse, akkor küldd el a fenébe).


Arról viszont, hogy milyen érzés egy anyával élni, csak szubjektíven tudok beszélni, ugyanis engem hétéves korom óta anyám nevel, és tizenkét évesen már költözni akartam otthonról, annyira nem bírtam/bírom vele (most 20 vagyok, de a költözésre évekig nem lesz még esélyem). Meg őszintén szólva nem tudom, mennyire szívfájdító neked, hogy mások az anyjukról beszélnek neked. De mivel ez volt a kérdésed: vannak olyanok, amiket csak egy nő tud megadni a gyerekének, egy férfi semmiképp, és fordítva. Normális esetben az anya az, aki mindenki előtt tűzbe teszi a kezét a gyerekéért, és a lehető legtöbb időt tölti vele, különösen ha lánya van (ruházkodásra, csajos dolgokra, közös főzésekre gondolok, de őszintén szólva fogalmam sincs, mit művelnek az anyák és a kislányok, amikor együtt vannak, csak a filmekből/tévéműsorokból/reklámfilmekből hozok példákat).


Remélem, valamelyest hasznosnak találtad a válaszom. :)

2016. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. aug. 3. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a szuleim elvaltak mert nem birtak egymassal elni es mivel en apukam belso tulajdonsagait orokoltem de anyammal elek igy sajnos nem olyan jo a kapcsolatunk mert masok vagyunk. Persze neha probalunk kozos programokat csinalni, de sokszor veszekedunk es mindig megkapom hogy "olyan vagyok, mint az apam". Szivesebben elnek apaval de neki mar uj csaladja van es a nehai latogatasok kivetelevel nem tudnam elkepzelni hogy ott jol erezzem magam. Szerintem egy anyaval jo elni, ha passzol a szemelyisegetek, ha nem, akkor mar nehezebb mert a nők azok nők. A fiurol pedig annyi tanacsot adnek, hogy ha csak most kezdtetek jarni, meg ne mutasd be a csaladnak. 2-3-4 honap mulva talan jobb amikor mar bensosegesebb a kapcsolat es addig lassan es fokozatosan el tudod neki mondani hogy mi tortent anyukaddal, hogy erzed magad otthon, stb :) sok sikert hozza! :)
2016. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!