Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rosszul érzem magamat a sznob...

Rosszul érzem magamat a sznob "lazulástól" (koktélozás, kávézgatás stb. ) és léptem nyomon azt érzem, hogy az összes ember egy egoista b****. Ki az aki még így érez?

Figyelt kérdés

Meglehetősen introvertált vagyok és csak nagy ritkán mozdulok ki otthonról (egyetem, vásárlás). Mivel nagyon önbizalom hiányos vagyok (borzasztó vékony vagyok), nem szeretem emberek között tölteni az időt. Az egyik ismerősömmel tegnapelőtt elmentem iszogatni ilyen tipikus puccos, sznob helyre, ahol csak hemzsegtek a nagyképű fiatalok meg gazdag huszonévesek. Mondanom sem kell fél füllel hallva végig olyan témák hangzottak el, hogy ki-kivel/szakított, kit hogyan csaltak meg, XY pasi milyen kis nyomi, ZZS meg olyan jóképű alfahím. A nagyképű szép nőkkel kapcsolatos sztereotípiámon semmit nem javított az a tény, hogy az ott ülő csajok, a mai kor tipikus "szépségideáljai" voltak (formás popsi, hosszú comb, mély dekoltázs, dús hosszú fekete/szőke haj, meg persze az elengedhetetlen munkahelyi téma, hogy a körülöttem ülők feltétlenül hallják meg, hogy én egy sikeres, karrierista nő vagyok). Ilyenkor nem is csodálkozok, hogy egy szoldi, kissé csúnyácska lány (aki egy kis titokzatosságot sugall), jobban felkelti az érdeklődésemet, mint mondjuk az ilyen (#milyenszépekvagyunk, #summerforever, #ibizanight) stílusú csajok: [link]

Persze tudom velem van a baj, én nem vagyok egy önbizalombomba (mire is lenne), nem tudom élvezni az életet. Ezért is inkább olyan melankolikus, konzervatív emberek véleményeire vagyok kíváncsi, akik hasonlóképpen gondolkodnak.



2016. aug. 10. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
iligy vagy.
2016. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Jól érzed, hogy ez nem a te világod. Ez másfajta emberek világa.

Nincs veled semmi baj, egyszerűen "más ütemre ver a szíved"; keresd olyanok társaságát, akik inkább hozzád valóak, mint ahogy a példádban szereplő emberek is teszik.


Nem akarok megítélni más embereket, de azt tudom, milyenekkel/kikkel érzem magam jól együtt. Ha rosszul érzem magam egy társaságban, nem megyek oda, hanem keresek másikat.

2016. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Melankolikus vagyok, konzervatív már kevésbé (talán egy kissé igen), és meg tudom érteni a problémádat.

Egy dolgot tehetsz: Leszarod ezeket a felszínes embereket, és megpróbálsz hozzád hasonló értékrendűekkel ismerkedni.

2016. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem ők azok, akik túl sokat képzelnek magukról, hanem te vagy, aki túl kevéssé értékeled magad. Ezért számodra már egy egészséges önbizalom is egoizmusnak tűnik.


Azt meg végképp nem értem, hogy a koktélozás vagy kávézás mióta számít sznobizmusnak. Na jó a koktél mondjuk drága dolog, arra még inkább mondható a sznobizmus, bár felénk minden csóró egyetemista issza, szóval nem a felső tízezer kiváltsága ez. Kávézni meg még a parasztasszonyok is szoktak, szóval az meg minden csak nem sznob dolog. :D


Ha a helyszín nem volt szimpatikus, akkor nyugodtan mehettetek volna egy másfajta helyre! Van egy rakás ilyen alternatív, művészies, elvontabb stílusú hely, ahol aztán tuti, hogy nem fogsz belefutni ilyen plázacica típusú nőkbe. :)

2016. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szivesen leirom a velemenyem privatban ha ram irsz es erdekel:)
2016. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!