Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol van a középút az önbizalom...

Hol van a középút az önbizalom és az egoizmus között?

Figyelt kérdés
Tehát ha kijelentem, hogy megtudom csinálni vagy hogy miért ne lennék jó bárkinek/miért ne kellenék akárkinek, az egocentrikusan hangzik. Ha meg nem sikerül megcsinálni, vagy nem jön össze a lány vagy a fiú,akkor az meg kudarc, szóval valaki világosítson fel,köszi!

2016. aug. 6. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Furán hangozhat, picit a félelem vagy tartani valamitől. Mindjárt kifejtem. A középút ha van benned mindkettőből. Kicsit főleg az elején tartasz a dolgoktól, de azért belevágsz és nem idegeskeded túl. Szerintem ez az önbizalom.
2016. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod magadról, hogy jó vagy valamiben, de közben észreveszed a hibáid is, akkor középen vagy.
2016. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiii ***** válasza:
100%
Nincs középút. Az egoizmus egy egészen más dolog...
2016. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom és elbizakodottság. Ez a két szélsőség, amelyek között a középutat keresed.


Az önbizalommal teli ember ismeri a saját határait, korlátait, nem fél attól, ha azokat kicsit meg kell haladnia, mert biztos a képességeiben, adottságaiban. Az elbizakodott egyrészt hamis képet sugall magáról a környezetének, másrészt benne is egy eltúlzott kép él önmagáról.

2016. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magabiztos embernek nincs szüksége arra, hogy állandóan azt hangoztassa "milyen fantasztikusan csinálta ezt, milyen gyönyörű haja van...", mert tudja magáról és nincs szüksége állandó visszajelzésre. Elfogadja a kritikát, nagyjából ismeri a hibáit is, de már megtanulta, hogyan kell megbarátkozni velük és odafigyelni rájuk.

Az egoizmus mikor csak te vagy a Föld kerekén, csak magadról beszélsz mert csak Te lehetsz az az ember aki mindezt megérdemi. A "megtudom csinálni" abban inkább több a hit, az önbizalom és a céltudatosság, míg a "miért ne lennék jó bárkinek?" egy elég öntelt és biztos, hogy nem valós -hiszen nincs olyan ember aki midnenkinek megfelel-, megjegyzés.

A kudarc pedig az életrésze -és az önbizalommal rendelkező ember képes kibírni, majd tovább lépni az egocentrikus "áh, nem veszem észre a problémát, inkább megint magammal foglalkozom" mentalitás NÉLKÜL.

2016. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont jó példákat adtál. A meg tudom csinálni az önbizalom, a miért ne lennék jó bárkinek/miért ne kellenék akárkinek az egoizmus jele.
2016. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!