Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nemtudom mi fog történni?

Nemtudom mi fog történni?

Figyelt kérdés

Szóval ma tegnap derült ki hogy édesanyámnak valami nagy betegsége van. Nem modja el mi az, de attól félek rákos. Amikor belépett az ajtón már tudtam valami baj van. Azóta egésznap és éjjel sírok, vörösek a szemeim, lelkileg kivagyok. Édesapám depresszios,és én is régebben sokat sírtam érzékeny vagyok de valoszinuleg nem attól. Anyukám is sír de nekem már az is fáj ha látom. Nincsenek nagyszuleim se rokonok. Nemtudom mi tévő legyek.



12/L



2016. aug. 24. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

anyukád azért nem mondta el, mert nem akarja, hogy rosszul érezd magad, azért nem kell egyből rákra gondolni, lehet csak nagyon megijedt, de lehet messze nem ekkora a baj :)

inkább légy erős és próbáld megnyugtatni :)


23F

2016. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

KOMMUNIKÁCIÓ.

Beszélgess Anyukáddal, mondd el neki, hogy szeretnéd, ha ebben az esetben teljesen őszinte lenne veled, mert a bizonytalanság ill. a tudatlanság miatt - amit az információk elhallgatása okoz - nagyon kétségbe vagy esve.

2016. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hiába beszélgetek vele csak sír meg modja hogy a korházba lessz és hogy ne ijedjek meg mert jól lessz, de gondolom nyugtatni akar de mást nem mond. Azt mondta ne kérdezzek tőle semmit.
2016. aug. 24. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezz Apukádtól.
2016. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Apukámmtól??? Depresszios sajnos és igaz dolgozik de este jon haza és rohamai vannak....
2016. aug. 24. 12:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy roham miben nyilvánul meg?
2016. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legjobb barátod van? Esetleg neki, vagy az ő szüleinek beszélhetnél a félelmeidről, talán tudnak segíteni.
2016. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj lenne elmondania :( Ilyen esetekben nem jó az, ha nyugtatni akar. Ha esetleg, (nehogy így legyen!) nagyobb a baj, félő, hogy te is depressziós leszel, hisz írtad, hogy már sírsz és eleve érzékeny vagy. Muszáj megértetned anyukáddal, hogy el kell hogy mondja. Persze, csak ha fel tudod dolgozni, amit mondd. Ha belegondolsz, nem véletlen, hogy apud depressziós, anyud meg sír. Valószínűleg nem csak egy kis nátháról van szó, de ki tudja. Jól mondták, hogy próbálj meg anyuddal beszélni higgadtan :) De ha azt mondta nem lesz semmi baj, akkor nem lesz semmi baj :) ;)
2016. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12 éves gyerek két lelkileg labilis felnőttel...


Ez már így ahogy van gáz.


Anyud nem őszinte. Ha kórházba megy, és elmondása szerint nem lesz, vagy nincs semmi baj, akkor miért sír?


Apád miért depressziós? Mitől?


Sok a fura dolog ebben a történetben.


A legnagyobb hiba, hogy sok szülő képtelen felfogni, hogy ha gyereke van annak nem elég enni adni, mosni rá. Neki is van lelki világa, amit ápolni kell.


Beszélgess el apáddal is, anyáddal is. Mindkettővel külön.


Anyáddal arról, hogy ha semmi baj nem lesz akkor miért sír? Jogod van tudni.


Apáddal arról, hogy mi a depresszió okozója. A depressziót valami kiváltja, nem jön csak úgy magától.

2016. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kiderult mehszajsebe van amit már gyogyitottak de nem mult el es sullyos
2016. aug. 25. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!