Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Születésnap barátok nélkül;...

Születésnap barátok nélkül; ti hogy viselitek?

Figyelt kérdés

Szűk családtagjaimon kívül 3 régi barátomnak jutottam eszébe, kikkel már végérvényesen eltávolodtunk egymástól. A középiskola 4 éve véget ért, s azóta egyetlen új barátot sem szereztem. Most nagy ünneplés helyett itthon folyattatom a könnyeim és töprengek, vajon hány ilyen születésnapom lesz még?

Kérem, hagyjuk a "Menj szakkörre meg edzőterembe"-sablonokat; sajnos képtelen vagyok a kortársaim előtt megnyílni. Hasonló tapasztalatokat viszont szívesen fogadok.


2016. aug. 31. 19:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Most komolyan, mi olyan nagy szám egy szülinapban? Elmúlik.
2016. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Hány éves vagy? Fiú vagy lány?
2016. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Holnapután elmondom. Esélyes, hogy még a "családtagjaimnak" sem fogok eszébe jutni.
2016. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Nekem sincs más barátom a gimi óta, az a 2 akik vannak, ők meg külföldön élnek, szóval engem is csak a család köszönt föl. Semmiképp se sírj, vagy szomorkodj, inkább próbáld fölvenni a regiekkel a kapcsolatot. Felköszöntöttek téged, kezdeményezz beszélgetést velük. Ha csak ott szomorkodsz, semmivel nem lesz jobb. Egyébként meg azért boldog szulinapot neked!
2016. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
24f
2016. aug. 31. 20:14
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

Én nagyon sírok mikor a barátaim nem köszöntenek fel!! MINDENKI FIGYELJEN RÁM ÉS KÖSZÖNTSÖN FEL HA SZÜLETÉSNAPOM VAN ÉS VEGYÉK ÉSZRE HA SÍROK!!!

16 vagyok, de mentálisan erősebb mint te.

Az sem érdekelne ha a szüleim nem köszöntenek fel.

2016. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Hát boldog születésnapot!

Azért ne vedd nagyon a szívedre az ilyen dolgokat. Nekem is vannak barátaim, akik nem szoktak felköszönteni, de ettől még nem dől össze a világ. Mindenki más értékrenddel rendelkezik. Az már egy másik eset, hogy vajon ott lesznek-e amikor bajban vagy. Ha ez utóbbinál érzékeled a közömbösségüket na ott már tényleg vannak problémák, de addig kár az ilyenre rágörcsölni.

2016. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ezzel neked jobb nekem még soha nem volt szülinapi "rendezvényem". 22/F
2016. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

27 vagyok, ha jól számolom úgy 6-7 éve nem köszönt fel senki. Ennyi év óta nincsenek barátaim, barátnőm. Apám elintézi egy sms-el, anyám meg jön a mi kell? szöveggel, de tőle se hallottam már azt hogy boldog születésnapot. Mindig mondom neki is, hogy nem kell semmi, nem érdekelnek az anyagi dolgok, én csak azt kérem hogy legyen egy szűk baráti köröm, meg párkapcsolatom akiknek az eszébe jutok, és max egy közös ebédet/vacsorát nyélbe ütünk. De sajnos ez számomra csak álom.

A legutóbbi születésnapom különösen rosszul sikeredett. Egész nap otthon ültem(télen, rossz időben hova menjek egyedül?), majd elgondolkodtam az életemen, mire vittem, és elfogott a sírás. Aznap semmit nem aludtam, csak zokogtam egyedül, szüleim sem voltak rám kíváncsiak, és kb. 2 hétig tartott ez a mély depresszió. Alig ettem, nem mentem sehová, nem csináltam semmit, csak ültem a szobában és vártam, hogy elteljen a nap. Azóta sem változott semmi, csak ez a üresség érzet kiveszett belőlem, elkezdtem futni, tanfolyamra járni. Jobb nem lett, cseppet sem, és még mindig kegyetlenül magányos, depressziós vagyok. 5 hónap és 28 éves leszek, nem tudom hogyan fogom viselni. Tudom csak egy szám, de engem arra emlékeztet, hogy mekkora egy nagy senki vagyok, és semmire nem vittem az életben. Még barátokat sem tudtam szerezni, így meg azért elég ciki lenne meghalni, hogy abszolút nem élveztem az életem.

2016. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem jobb ezzel nekem, ugyan hogy is lehetne az?! Sajnálom, bár nekem sem volt.


Van egy kép, a 9gagen találtam:

"Apu folyton felemlegeti a 8.szülinapomat, mikor bevásárláskor megkérdezték a szüleim, hogy és kiket hívok meg a zsúromra; én meg rámutattam néhány ismeretlen vásárlóra, mert egyetlen barátom sem volt."


Most Ruzsa Magditól hallgatom a Mad worldöt, javaslom a sorstársaimnak.

2016. aug. 31. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!