Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Születésnap barátok nélkül;...

Születésnap barátok nélkül; ti hogy viselitek?

Figyelt kérdés

Szűk családtagjaimon kívül 3 régi barátomnak jutottam eszébe, kikkel már végérvényesen eltávolodtunk egymástól. A középiskola 4 éve véget ért, s azóta egyetlen új barátot sem szereztem. Most nagy ünneplés helyett itthon folyattatom a könnyeim és töprengek, vajon hány ilyen születésnapom lesz még?

Kérem, hagyjuk a "Menj szakkörre meg edzőterembe"-sablonokat; sajnos képtelen vagyok a kortársaim előtt megnyílni. Hasonló tapasztalatokat viszont szívesen fogadok.


2016. aug. 31. 19:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Megfejthetetlen számomra hogy sokunknak miért nem sikerült barátokat szerezni. :( Én magamat értelmes embernek tartom, aki még soha nem vert át senkit, segítettem ha egy osztálytárs, munkatárs, ismerősnek segítségre lett volna szüksége, rengeteg dolog érdekel, szinte mindenről ellehet velem dumálni(na jó a sportokról annyira nem), imádok könyveket olvasni, ha valaki elhívna sétálni, kirándulni, utazni, moziba, vagy csak dumálni, azonnal ugranék, mégis baromira egyedül maradtam a 20-as éveimre. És ami a legborzasztóbb, hogy pont a legszebb évek teltek ilyen mérhetetlenül pocsékul. :(
2016. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy viselem, hogy megszokás dolga már. Jó mondjuk engem alapból nem érdekel a szülinap, de mikor azok az emberek akik viszonylak közel vagy közelebb állnak hozzám és őket rédekli iylenkor le se szarnak, hát az elmond sokat róluk. Bár mondjuk ez a legkevesebb amibe leszarnak.
2016. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 MZ.per.X ***** válasza:
44%

Komolyan mondom, úgy rinyálsz mint egy kislány.


Én például magasról szarok a születésnapomra. Senki nem köszönt meg, a saját családom is letudja egy telefonnal jobb esetben....és? A születésnap is csak egy nap, pont olyan mint a többi.

2016. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Az enyém hasonlóan telt. Megfogadtam, hogy nem fogok foglalkozni az ismerőseimmel többé, de rájöttem hogy ugye mivel nem érdeklődnek irántam, ezzel jól kib...szok velük, tényleg :DDD Pont lesz.ják hogy én mit élek meg belül. Sajnos azóta rosszabb, ők voltak ilyen szemetek velem, és mégis én szenvedek, nem ők.

Kitartás neked, sajnos nincs semmilyen megoldásom erre a helyzetre, pont ugyanebben vagyok. 36 / F

2016. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem még sok ilyen születésnapod lesz. Már nekem is sok volt. Tavaly sütöttem magamnak tortát, hogy jobb kedvem legyen...szánalom lvl.1000. Ajándékot már nem kapok, mivel nyomatékosan megkértem mindenkit, hogy nem kell. Aminek örülnék, azt pénzért úgyse lehet megvenni. Egyébként is utáltam, hogy a család szerint az a szülinapi ajándék, hogy adnak pénzt és vegyem meg amit akarok. Vagy még rosszabb: vegyem meg előre aztán adjam oda nekik és ők becsomagolva odaadják a szülinapon. Ennél még a semmi is jobb. Mindig egy olyan meglepetésbulira vágytam, mint a filmekben :D de már azzal is bőven boldoggá tennének, ha legalább 1-2 barátom lenne, aki eljön. idén már 30 leszek, de már nem is akarok gondolni arra a napra, lehet hogy majd átalszom.
2016. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Már pedig ezen csak Te tudsz segíteni, tessék megnyílni, ha élőben nem megy, beszélgess neten! De az önsajnálat nem fog rajtad segíteni, nem fog csak úgy beröppenni az életedbe a megváltó... Ezt ne várd. Tegyél érte! Ha edzőterem meg szakkör nem jön be, akkor keress valami túracsoportot, vagy játssz valami online játékot ahol sok magyar van, vagy jelentkezz egyetemre, keress másik munkahelyet, járj el koncertekre vagy diszkóba vagy kocsmába vagy amilyen helyet szimpatikusnak találsz.
2016. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

19 éves koromig minden szülinapomon jelen voltak a barátaim. Egész éjjel ittunk és buliztunk.

Aztán valahogy elhagyott mindenki.

Néha facebookon kapok köszöntéseket, de mióta a középiskolás barátaimmal szétmentünk azóta már nem veszik a fáradtságot hogy eljöjjenek hozzám, ha pedig én szervezek valamit, akkor meg "bocsi, most nagyon elfoglalt vagyok, a pasimnak 0-24órában vigyázzban kell állnom". Jó ezt most nagyon sarkítottam, de már sajnos túl sokszor jöttek ehhez hasonló kifogásokkal.

A 20. szülinapomtól kezdve egészen mostanáig csak a szüleim és a nagyszüleim köszöntenek fel. "Barátok" pedig legfeljebb fb-on megdobnak egy üzenettel, aztán le is koptatnak.

Ne aggódj, ilyen gondokkal nem vagy egyedül.

2016. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Soha nem volt "barátos" születésnapom, csak családi... pedig régen sok jóbarátom volt. De nyárra esik, amikor senki sincs otthon. Ez van. A legfájóbb a 30. volt, úgy alakult, hogy csak a nagyon idős nagymamám volt jelen, átutazóban. Húszas éveim elején olyan jó volt még minden, aztán teljesen elromlott minden, barátilag. A Facebook-on sokan felköszöntenek, de az csak formalitás. Mostmár sok éve annak, hogy majdnem mindegyik barátom elhagyott, vagyis elhagytuk egymást - lehet ez az én felelősségem is, nem tudom. Én úgy érzem megpróbáltam mindent, de feladtam a harcot - nekem alapvetően magányos sors jutott. Nem vagyok teljesen magányos, kapcsolatban élek de valahogy elkoptak az emberek, 1-2 maradt csak. Pedig nem erre vágytam.
2016. szept. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nézd a jó oldalát!


VAN 3 BARÁTOD!


Barátból nem is kell több, ha szerencsés vagy és igaz barátokra leltél, akkor ők egy életen keresztül elkísérnek.

Ismerősöd sőt jó ismerősöd biztos van több is.

Ha neked ilyen fontos a szülinap, akkor ne otthon ülj és várd, hogy valakik köszöntgessenek, hanem rendezz szülinapi patit, ahova meghívsz embereket, ismerősöket, haverokat, osztálytársakat, szomszédokat és fel leszel köszöntve.

Ezt általában normális helyen így csinálják.

Svédasztalos büfé, vagy csak édes és sós teasüti, torta. Jó zene, italok és jóccakát! :)

Senkitől ne várd, hogy kiszopja a kisujjából, hogy neked szülinapod van!... a családodon és a 3 barátodon kívül. :)

2016. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem is szeretnék senki mást a születésnapomon, mint a családot. Már akik élnek még. A többieket meg fényképen.


Ha már nem lesz családom, akkor előveszem a József Attila megközelítést. Isten lesz a családom, vele fogok beszélgetni, ünnepelni. Kell annál jobb társaság?

2016. szept. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!