Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek hogy véget vessek...

Mit tegyek hogy véget vessek a depressziómnak?

Figyelt kérdés
Az iskolában kettő barátom van akivel néha beszélek de a nap nagy részében egyedül vagyok. Ha hazaértem bemegyek bezárkózom a szobámba és estig tanulok utána zenét hallgatok és elmegyek aludni. Apukám már pszichológushoz akar vitetni amit én nem akarok. Mit tegyek hogy újra az élet "szebbik" oldalát lássam?

2016. szept. 5. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok segíteni, de ugyanez van, úgyhogy ideírok, hogy később is megtaláljam a kérdést
2016. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 striga ***** válasza:
Például kezdj el sportolni, futni. Idővel talán segítene. Lehet az a bajod, hogy nincs ahol kiadnod magadból a felgyülemlett stresszt. Mozdulj ki a házból a barátaiddal. Csinálj a tanuláson kívül valamit, amit szeretsz. De ha semmi sem segít, akkor menj el nyugodtan pszichológushoz, csak ne ahhoz, amelyik a suliban próbalkozik.
2016. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a pszihologus annyiban tud neked segiteni, hogy rakerdez dolgokra. Valojaban az a feladatuk, hogy iranyitsanak, tereljenek egy bizonyos gondolat fele....

Ami segithet teged.... Egyertelmuen a sport. Barmilyen fizikai sport. Nezni az olimpiat a tv-az nem sport. Cel loveszet, sakkozas, stb ezeket a sportokhoz soroljuk, ezert emeltem ki hogy fizikai sport. Mikor elfaradsz. De ugy jo alaposan. A tarsasagi elet is segit. Ha latni akarod milyen is a z a depresszio kivulrol nezve, akkor nezd meg a Vegtelen tortenet cimu filmet. A fohos gyonyoru, okos, gyors, feher lova, aki haaaat aztan tenyleg a legjobb lo a vilagon.... Mocsarba kerulnek es sulyednek, es a fohos rajon, hogy ki kell maszni belole, DE a lo nem mozdul. Csak lehajtja a fejet es varja hogy sorsa beteljesedjen. Mindegy hogy huzza-vonja, biztatja vagy ijesztgeti a fohos; a lo nem mozdul, csak sulyed a mocsarba...Illetve a depresszioba. A lenyege ennek a hasonlatnak vagy metaforanak, hogy senki sem tud segiteni rajtad csak te magad. Mert a kivulrol erkezett, ajanlott segitseg nem beloled jon. Az a gondolat, ami teged a depressziobol kihuz, beloled kell hogy jojjon. Azert javasolja mindenki a sportot, cselekvest, mert az atalakitja a gondolataidat. Cselekvove valsz tole. Tenni akaras lesz benned. Attol fuggoen mennyire vagy a sportban, csinalj csapat vagy egyeni sportot. A csapat sportnak a tarsasag a jo oldala. De ha lehuznak, akor az rosszabb,mintha nem csinalnal semmit. Csinalj olyat, amit egyedul csinalsz, megis tarsasagban is lehetsz. Peldaul szikla maszas, a futas is lehet ilyen stb...ezeket talad meg te magadnak :)

Jo szerencset!

2016. szept. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! A futást ki fogom próbálni. És mostanában elkezdtem olvasni pozitív témájú könyveket, amik sokat segítettek. Lassan, de haladok a siker felé.
2016. szept. 6. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit meg erdemes hozzatenni....

Mindig tuzz ki magadnak ELERHETO celokat. Amit meg tudsz valositani. Mindig merj az elsohoz, mikor elkezdted. Pl meg tudtal csinalni tiz fekvotamaszt. Ha tegnap meg tudtam csinalni akkor ma is meg KELL tudni csinalni. Felteve hogy nem vagy lazas beteg stb.

A depresszio olyasmi, mint egy "szokas". Azt felul kell irni egy masik szokassal hogy elmuljon. A lenyege, ennek hogy maradj aktiv. A takaritas pl nagyon jo mert van latszatja, ami megelegedessel tolt el. Onmagad tisztan tartasa is nagyon fontos. Ugyanis a lelki beteg ember nem teszi ezt, vagy nem eleg gyakorisaggal, nem alaposan stb.

A rendszeresseg nagyon fontos!!!!! Ha valaha gyereked lesz a rendszeresseggel olyan tampontot, alapot adsz a gyermeknek, amire mindig tud tamaszkodni es igy "megnyugszik" tole, mert tudja mi kovetkezik. Nekem sosem kellett harcolni a gyerekeimmel, hogy menjenek mosakodni, aludni. Vacsi utan minden es mindenki ment a sajat utjan. Vacsi utan mosdas, meg egy kis jatek aztan mese es szundi. Agyban voltak 8-kor es nem volt visitas, "musor". Mindezt erolkodes nelkul. Ja es TV sem volt :) es nem is hianyzott nekik. Ekkora hatalma van a szokasnak, a rend(szer)nek az eletunkben. Nalad ez felborult valahol. A pszihologus segit megtalalni, de ok egyenes utasitast nem adnak, hogy ezt vagy azt csinald, mert azzal beavatkozik az eletedbe es azt nem teheti. Igaz en sem, de en azt sem tudom ki vagy :)

A legnehezebb a RENDSZERESSEGET elerni. Ha maskepp nem megy, "hasznalj" egy masik embert (csalad, barat, szereto), mert akkor az "elkotelezettseggel" jar. Olyan helyzetet kell teremteni, hogy ne tudj kibujni alola.

Nem tudok tobbet mondani :)

Jo szerencset!

2016. szept. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!