Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A külföldön élő magyarok...

JohnnyBoy002 kérdése:

A külföldön élő magyarok magányosak?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol egy cikket az interneten, hogy azok a magyarok akik külföldön élnek magányosak. Igaz lenne ez?


Nekem nincsenek barátaim, se családom, tervezem, hogy el hagyom az országot, de lehet, hogy rosszabb lesz nekem ott mint itt?


2016. szept. 5. 23:03
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem ez nem igaz, mi már 3 éve külföldön élünk ( igaz családdal) de sok barátot lehet szerezni akár munkahelyen akár bárhol..

Ha olyan helyre mész ahol munkásszálón leszel akkor semmiképp ne tarts az egyedülléttōl..

2016. szept. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Aki otthonülő, az mindenhol magányos, aki meg szeret eljárkálni, sokat nyüzsög, van hobbija, az hamar kialakít egy új baráti kört bárhol. Persze a család az biztos hiányzik (valakinek, az enyém sosem volt összetartó, direkt örülök, hogy messze lehetek tőlük) de van annyi módja a kapcsolattartásnak, plusz valamelyik légitársaság mindig kiszór nagyon olcsó repjegyeket... én hatodik éve vagyok külföldön, bónusz nehezítésként ez már a második ország, ahol élek, mégsem vagyok magányos. Rajtad múlik, hogyan alakîtod a társasági életedet.
2016. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy árnyoldala, bár én keveset voltam kint, és azalatt annyira lefoglaltam magam, hogy alig volt időm pisilni.

Találkoztam magyarokkal ott, össze is barátkoztunk, összejártunk.

Mindenütt kihasználom a lehetőségeim. Bár én itthon is magányos farkas vagyok, szóval, lehet idegenben inkább feloldódtam. Embere válogatja. Hosszú idő után biztos szar. És jelentkezik a honvágy is.

2016. szept. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, igaz-e, de ha igen, akkor az is benne lehet, hogy aki eleve magányos, az könnyebben indul el.
2016. szept. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha itt nem leltél barátra, akkor ott sem fogsz. Ez nem attól függ, hogy hol vagy. Egyébként valóban külföldön magányosabb lehetsz, mint itt. Ott csak egy bevándorló vagy, idegen, nem közülük való. Pár ismerősöm kiment külföldre és arra panaszkodtak, hogy magányosak, visszajöttek.
2016. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Magányosabb pl. család szempontból. Még otthon majdnem minden hétvégén rokonoknál váltunk mert valakinek mindig van valami (esküvő, eljegyzés, ballagás, névnap, szülinap, keresztelő stb..) külföldön meg ilyenekre nagyon nem hívnak el.

Barátokat lehet szerezni, mondjuk sokaknak a pénz a gond én pl. sportolók hobbi szinten, jó mert csomó barátot, ismerőst lehet szerezni, de havi szinten 100-150 Euro, plusz versenyek, felszerelés. Na ezt nem feltétlenül tudja/akarja mindenki kifizetni. Ugyanez ha valaki elmegy hétvégenként buliba..

Igazából rajtad áll..

2016. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is magányosak. Én biztos az vagyok, de magam választottam. Mindig próbálkozom, hátha találok olyanokat, akikkel lehet úgy beszélgetni nem hétköznapi dolgokról, mint régen, otthon.

De a felszínes egymás biztosításán a magyarok nem lépnek túl, az a baj. Nem őszinték, és ha valaki véletlenül megpróbál az lenni, akkor furcsán néznek. Ki tudja, mit gondolnak.

A helyi magyar rádió-tévé műsor a helyi magyar akárkik reklámozása; annyi a magyar nyelv.

Inkább nézem a gépen a közcsatornákat.


Lehet barátkozni a helyiekkel, de egy idő után már fárasztó a sok hülyeséget, amit a magyarokról gondolnak, állandóan korrigálni.

Olyan értelmes ember, akivel igényesen lehetne beszélgetni, nagyon ritka. És a véletlenen múlik, hogy találkozik-e vele az ember. Nekem szerencsém volt, találtam kettőt, de az egyik hamar meghalt, a másikhoz odaköltözött a lánya. Már nem keresek, jó egyedül is.

Jobb lenne persze nem egyedül, de nem éri meg a macerát, a problémákat.


Olvasás közben nem vagyok egyedül. Kár, hogy úgy alakult, hogy külföldön vagyok. Ha nem reménykednék, hogy még haza tudok menni, akkor biztos keresnék egy fát meg kötelet.


Aki valaha magyar volt, nem tud külföldön élni, legfeljebb csak vegetál.

2016. okt. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Embere valogatja. Szerintem a Magyarorszagon elö magyarok csak azert hiszik magukrol, hogy nem maganyosak, mert ott van a csalad keznyujtasnyira. Nem tudnak egyedül elni, szüksegük van egymas tamogatasara, nem tudnak egyedül a sajat eletükkel sokat kezdeni. Ezert a masiktol varjak a "tamogatast", csapatostul jarnak mindenhova. Szoval en evtizedek ota elek Svajcban, de maganyosabb nem vagyok, mint Magyarorszagon voltam. Ha van eleg intelligenciaja az embernek, es erdeklödesi köre, akkor barhol van a vilagon, nem erzi egyedül magat. Azonkivül, aki egyedül van, az nem azt jelenti egyben, hogy maganyos. Semmi penzert nem mennek vissza Magyarorszagra elni. Mint turista, rendben egyszer-ketszer evente, de that's it. Eg es föld a külömbseg H es a nyugat között. Merj belevagni, de az ut nem lesz sima, a sikerert bizony tenni kell sokat. Mihelyt az orszag nyelvet anyanyelvi szinten tudod, otthon erzed magad. Ez az egyik kulcsa a temanak.
2016. okt. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10.26.


A másik kulcsa meg az ékezeteink önkéntes feladása; igaz-e?


Akinek külföldön jobb, mint otthon, az nem is volt soha magyar. Ami nem baj, de legyünk őszinték.

2016. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
PS: Valaszt nem kerek, olvasatlanul törlöm.
2016. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!