Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vége lett egy kapcsolatomnak,...

Vége lett egy kapcsolatomnak, és fogalmam sincs hogyan tegyem magam túl rajta, vagy hogyan keressek mást?

Figyelt kérdés

Szóval elsőévesként megismertem egy magyar lányt a suliban, összejöttünk, minden délutánunkat együtt töltöttük. Énis jól kijöttem a szüleivel, ő is az enyémekkel, még magyarországra is lementem velük egy hétre oda ahol régebben laktak. Jött az év vége, a szülei váláshoz kerültek, a lány teljesen összeesett lelkileg, és sajnos túl későn realizáltam, hogy jobban támogatnom kellett volna. Kiderült, hogy 20kmrrel arrébb költözünk, és sulit kell váltanom, ekkor még rosszabbul érezte magát, de előre megoldottam, hogy az összes szabadidőmet vele tudjam ezentúl is tölteni. Mire költözésre került volna a sor, a sok veszekedés miatt szétmentünk, nem akart velem szóba állni. Ez nyár elején volt. Nyáron összejött egy másik sráccal, és azóta 2szer találkoztam vele, de láttam a szemében az utálatot, és azt, hogy átnéz rajtam. Mielőtt összejöttem volna vele viszonylag jól éreztem magam a bőrömben, de mióta szétmentünk, azóta jöttem rá, hogy eddig mennyire magányos voltam. A szüleimmel nem is volt és nem is lesz sosem annyira jó kapcsolatom mint másoknak, tesóm sincsen, az időm nagyrészét egyedül töltöm. Nem vagyok egy nagy társas ember, de hiányzik valaki aki mellettem állna, mint ahogy ő tette. De ez persze kölcsönös volt, sosem használtam őt ki, mindig is mindent megtettem ami tőlem kitelt. Sajnos már látom, hogy ami köztünk volt az köztünk már csak egy álom marad. Sokak azt tanácsolták próbáljak ismerkedni, hátha rájövök, hogy mégsem ő az igazi, mivel első volt nekem. 4 Éve ausztriában lakom, a német viszonylag jól megy, de én úgyérzem, hogy nem tudok olyan szinten jól beszélni németül, hogy párkapcsolatom legyen. (Ő is itt lakott ausztriában) Az új sulimban nagyon kevés lány van, mivel inkább technikus suli, és még aki van az sem olyan, vagy nem magyar, és egyszerűen képtelen vagyok túltenni magam a sok változáson, és persze a lányon. Lehet mondani, hogy fiatal vagyok, még csajoznom kéne, de én nem vagyok képes arra, hogy jobbra balra kavargassak, vagy keféljek. Komoly volt ami köztünk volt, és ez iszonyatosan hiányzik. A kevés barátom is akik vannak csak kinevetik a lányt, meg engem, hogy milyen szinten bénák vagyunk, és csak annyit tudnak mondani, hogy felejtsem el. Mit kéne tennem ?

16F



2016. szept. 6. 21:04
 1/9 hosszúhajú ***** válasza:
ami biztos, és a pszichológusok sem javasolják, hogy egyből ugorj bele akár másik kapcsolatba vagy kalandba. az még nem fogja engedni, hogy tovább tudj lépni. csak látszólag. azt mondják, minden ilyen folyamatnak megvan a maga szakasza, aminek a végébe beletartozik a gyász is. ezt arra az esetre írom, ha a túllépés mellett döntesz..
2016. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos mostanság súlyos alvászavaraim vannak, illetve folyamatosan visszatérő álmok a volt barátnőmmel kapcsolatban, ami miatt nehezen teljesítek a suliban is, pedig most kezdtem itt, és elég erősen kell teljesítenem, ha bent is szeretnék maradni. Mindenesetre köszönöm a választ.
2016. szept. 6. 21:44
 3/9 anonim válasza:

Szerintem jobb ha elfelejted az álmokat és a lányt. Ennyit nem ér meg egy szerelem. Ne haragudj, ha ilyen tuskó vagyok. Ne rágódj miatta. 16 éves vagy és bármilyen lányt felszedhedsz. Nem azt mondom hogy mindegyikkel feküdj le, de segítene túllépni. Írj, ha segíteni kellene. Bár szerintem én leszek az utolsó akitől segítséget fogsz kérni mi?! :D ha bunkó voltam, ne hari, fáradt vagyok. Alszok is és remélem megtalálod az igazit. :) jó éjt.


14/L

2016. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hosszúhajú ***** válasza:

ne! azt ne amit 3. mond. testileg kielégítene párszor lefeküdni pár lánnyal, de lelkileg sokkal rosszabb lenne. lehet h még azt is éreznéd, hogy "megcsaltad" őt - a volt barátnőd - bűntudatod lenne, érzelmi sivárságot éreznél, és azt h még szarabb. na meg előjönne minden. ha lezárod zárd le, ne lezárás és megemésztés nélkül rohanj bele mindenbe.

másikra válaszolva: te mélyebben benne vagy ebben a dologban, mint amennyire ő volt, neked olyan lány kéne, aki szintén képes érzelmi mélységekre - nem néz át rajtad...

ő volt az első, ilyenkor mindenki azt hiszi ő volt az igazi, persze, hiszen nem is tud viszonyítani.

na meg azt írod, még nem megy úgy a német, hogy német lánnyal barátkozz - ez meg csak idő kérdése. mire érzelmileg túllépsz - addigra jobb lesz a német is :)

2016. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igaz, hogy nagyon szeretem és nagyon hiányzik, de tudom, hogy már nyár közepe óta együtt van mással, de mégse érzem magam meg csalva. Már nem vagyunk együtt, megteheti, hiába próbáltam helyrehozni mindent, sajnos ő ezt nem akarta. A probléma, hogy még 2-3 naponta rámír, hogy mizujs, meg ilyesmi, de érzem az írásában, hogy egyáltalán nem vonzódik hozzám már semmilyen értelemben.
2016. szept. 7. 06:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tobb dolgot kene tenned…. Kezdjuk ott hogy befejezed a nyavajgast. Meg ha faj is. Igen, tudom hogy nem konnyu, de az onsajnalat nem old meg semmit, sott! A lany nem akar, ossze van zavarodva stb. A lenyeg, hogy meg ha nem tudja mit is akar (azert irogat rad), akkor sem akar veled lenni. Ez kesobb meg valtozhat, mert ide-odainog. Szerintem lapozz egyet ese lore nezz. Ne legy bunko! Ne kuld el a fenebe! Csak tarts tavolsagot es ne adj neki megegyszer eselyt sem, hogy bele tudjon rugni az erzelmeidbe.

Azt szerintem nagyon jol tetted hogy beleszerettel. Maskepp szerintem sincs ertelme. Viszont ha nem megy, akkor el kell tudni engedni. Ezt is jol csinalod egyebkent.

A hibad az hogy nem bizol magadban. Azt mondod nem megy a nemet? A baratno a leheto legjobb nyelvtanar. Azt mondod 4 eve kint elsz. Azert az eleg hosszu ido, kulonosen ugy hogy kozben ott jarsz iskolaba. Vagyis ha a nemet nyelvtudasod megfelelo az iskolaban, akkor eleg kell hogy legyen egy kamasz lanynak is. Ha nem!!!! Es kinevet, kigunyol, leszol, akkor az nem a nyelvtudasod miatt van, hanem ami a fejeben van. Te most egy eleg “erzekeny” korban vagy. Olvasd el Miguel Ruiztol a 4 egyezseget. Ertelmezd ami benne van es sokkal jobban fogod magad erezni. Pl ha utalattal nez rad a lany az nem rolad szol hanem rola. De szolhat rolad is, de csak abban az ertelemben, hogy valojaban nem tudod mi is jar a szetszort agyaban, tehat feltetelezel, es felteteles modban turaztatod az agyad a “semmin”. Szoval ilyen erdekes dolgok vannak benne. En a magma reszerol kotelezove tennem az iskolakban, kulonosen kamasz korban.

Az onbizalmadat kell novelned. Ha te nem bizol magadban, a tobbiek, hogy bizzanak benned? Ha te nem tiszteled magad/ Tolunk hogy varod el hogy tiszteljunk? Pl ha egy ceged van es bejon a vasarlo es megkerdezi, hogy ezt le tudod-e gyartani. Es bizonytalanul himezel-hamozol. Aztan bemegy a szomszedba es ott azt mondjak neki, “persze, semi gond”. Szerinted kinek fogja odaadni a munkat? Vagy iskola tarsaid koreben valami semmiseget rosszul csinalsz. Felloksz egy pohar vizet. Kellemetlenul erzed magad es “ hogy lehettem ilyen hulye, hogy nem vettem eszre”. Eredmeny; hatan fognak tamogatni ebben es egyik a masikanak adja majd a szot “tenyleg ehhez hulyenek kell lenni”…” vak is vagy nem csak hulye?”…. “Minden Magyar ilyen ketbalkezes mint te? Ezert kellet eljonnotok?”…. Latod mar? Tudod ki kezdte ezt? TE! Ok csak melled altak es “adtak alad a lovat”.

Ami a lany elveszteset es hianyat illeti… Gyaszold meg! Csinalj mast hogy elterelje a figyelmed. Az ido befogja gyogyitani, hiszen kamasz vagy meg. Nem gondoltad te sem komolyan hogy felesegul veszed…akkor?! Szerintem orulj neki hogy igy alakult a dolog. Az en velemenyem szerint jobban jartatok mind a ketten. Tudom ezt most nehez belatni, de az oregebb elet tapasztalataban.

Ami a szuleidet illeti, az mar nagyobb baj…. A baratno elvesztese azert viselt igy meg, mert nincs meg a csaladi alapod hozza. Nincs hova haza menni es nyalogatni a sebeid. Mert ugy erzed nincs aki szeressen ott. Pedig nem igy van. Hacsak teljesen elvetemult szuleid vannak, de ezt nem feltetelezem az alapjan amit mondtal eddig. Tehat a szuleiddel valo kapcsolaton dolgozz elso sorban. Az bajod, nem a lany. Ha nincs tamogatas, szeretet; igen, akkor vagy maganyos. Lehetsz maganyos emberekkel korulotted is. Irj arrol mi a baj a szuleiddel. Miert nem jo a kapcsolat. Eddig azt hitted a lany volt a megoldas. Hozza “menekultel”, es vele akartad helyettesiteni a csaladod. Ez gyakori kamasz hiba. Mert eltavolodsz a csaladodtol. Pedig a csaladod megmarad es tamogatna a lany viszont elhajtott es probal “megalazni”. Szuleid meg azok utan sem akarnak megalazni szerintem, hogy eltavolodtal toluk.

Persze lehet hogy tevedek, hiszen csak talagatok.

Javits ki! Adj tampontot es akkor okosabb valaszokat tudunk adni.

2016. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az igen, köszönöm szépen a hosszú választ, biztosan megfogadom belőle a lényeget. A szüleimmel kiskorom óta olyan a kapcsolatom, hogy ők kinnt tvztek, netezteka nappaliban, énmeg bennt a szobámban. Sokszor kimentem, leültem melléjük, de sokmindent nem mondtak, sőt inkább példáloztak a tv-ben levő dolgokról, mintpéldául van egy film amiben a srác folyamatosan tanul, és csak annyira szólaltak meg, hogy én miértnem ilyen vagyok, meg hasonló dolgok. Ha valamit elkezdtem mondani rendszeresen a szavamba vágtak, és ennek az lett a vége, hogy már egyáltalán nem ülök le hozzájuk a nappaliba. A lánnyal kapcsolatban csak leszodni tudnak h miért nem felejtem már el, meghogy nem akarnak többet róla hallani.
2016. szept. 7. 09:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem itt nem neked van szukseged psziholodusra, hanem nekik. Kerd meg oket hogy kapcsoljak ki a tv-t mig veled beszelnek, mert azt szeretned hogy ne ne figyeljenek ra meg fel fullel sem. A peldalozas gyakori dolog. Erre az a valaszom, hogy nem lattam a filmet, nem ertem mirol beszelsz.

Ha a szavadba vagnak, akkor eloszor szolj udvariasan es tisztelettel, hogy vegye tudomasul, hogy beszelsz. Ha tovabbra sem tisztel, akkor ket valasztasod van: ha fontos, akkor nem allsz meg, hanem folytatod. Igen, igy senki sem ert semmit, de a lenyeg az hogy megmutasd te is tudsz ilyet. Ennek az eredmenye hatalmaskodas lesz, lehet bunetetes is. Ezt ferfiasan tudomasul veszed es kerd hogy duplazza meg, mert legkozelebb ugyanez fog tortenni :) Ha nem fontos a mondani valod, akkor kozold vele hogy igy nem lehet kezelni a masik embert es majd folytatjatok ha kesz ra hogy meghallgasson. Egyenrangu beszelgeto felek vagytok, meg akkor is ha ok a szuleid. Ezt meg kell ertetned veluk. Termeszetesen te fuggesz toluk es nem felejted el a "hatalmukat" feletted es nem is ezt feszegeted. Egyszeruen csak tartson tiszteletben annyira, hogy nem vag a szavadba.

Egyebkent ha elmondanad nekik azt amit ide nekunk, idegeneknek leirtal, talan elgondolkoztatja oket.


A lannyal kapcsolatban en is azt mondtam, hogy lepj at rajta. Sajnos nem tudsz mas csinalni. Ugyhogy sok valasztasod nincs. Hiaba porgeted az agyad; nem erdemes. Csak tobb es tobb fajdalmat okozol sajat magadnak.

Fogsz talalni egy masik lanyt, aki remelem hasonloan fog szeretni. Mindent jol csinaltal, amennyire en latom. Buszke vagyok rad, hogy onzetlenul tudtal szeretni lanyt. Ez egy nagyszeru erzes es orulok, hogy megtapasztaltad. Ez jo! Meg ha faj is :)

Szoval mi lesz az uj szokasod? talaljunk neked valami okos dolgot, amivel elfoglalod magad. A regi "szokast" (= a lanyt) egy masik, uj szokassal KELL helyettesiteni. Bizzal a szavamban! Ez kiveszi a negativ gondolatokat a fejedbol es ha jobb kedved lesz.... "kisut a nap" :)

Szoval mi az uj terv?

2016. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megint hosszú, megfontolt választ :). Megkérdezhetem, csak kíváncsiságból, hogy esetleg fiú vagy lány vagy e? Meg, hogy hány éves? :)


Egyébként az egyetlen dolog amit csinálok azon kívül, hogy néha elmegyek városba, a közeli tóhoz vagy ilyesmi, az az, hogy játszok gépen. Jelen pillanatban ez az egyetlen dolog, ami úgy letud kötni, meg úgy el tudja vonni a figyelmem, hogy olyankor semmi gondolat vagy érzés nem zavar be, csak ugye nem lehet egy életen át elzárkózni a szobámba, meg ugye ezt nem is szeretném. Páran javasolták a futást, meg hasonló dolgokat, csak sajnos jelenleg a hétvégéim foglaltak, mivel rengeteg munka van itthon (házfelújítás folyik éppen) és sajnos olyankor általában magamra maradok a gondolataimmal, és csinálom meg muszáj. Hétköznapokon pedig reggeltől sokszor 4-5 ig van sulim amiből csak 5-6 között érek haza, ezután pedig a rohadtnagy fáradtság miatt nem igen megy semmi. Igen sajnos az alvás sem. Ahogy írtam nehezen alszok el, még akkor is ha mindenhogyan próbálom kizárni a fejemből a magányt vagy a lányt. Hiányzik valaki akivel napi szinten megtudnám beszélni, hogy milyen napom volt, meg hasonló dolgok.

2016. szept. 7. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!