Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kerül mindenki?

Miért kerül mindenki?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok de nincs egy barátom se a szakomon, mert nem tudom hogyan kell ismerkedni. Magamtól nem merek kezdeményezni, nincs beszélőkém, csak akkor szólalok meg, ha nagyon muszáj. De olyan szomorú, hogy szinte már senki rám se néz, előadáson 2-3 hely üres mellettem egy tömött teremben is (mielőtt ezzel hülyéskedne valaki, büdös biztos nem vagyok).

Kb egyetlen igazi társam a párom, de mást tanulunk. Kolis szobatársakkal is kijövök, de szintén más terület.

Segítsetek hogy tudnám ezt elviselni, mert nagyon rossz. :( 20L



2016. szept. 12. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Már meg is válaszoltad a kérdésed leírásában. Nem tudsz ismerkedni sem kommunikálni. Ezt lehet fejleszteni, esetleg pszichológusnak kifejteni mi a problémád, ugyanis benned van, van valami oka.
2016. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Félénk vagy, és rossz a kisugárzásod is. Próbáld fejleszteni a beszélőkéd, és ha mégse sikerülne akkor pedig ne érezd magad rosszul.

Simán változtathatsz ezen, csak próbálkozz és ne add fel.

2016. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Én leginkább leszarnám a helyedben:D. Igazából akkor lehetnek sok barátaid , ha egy "állat" vagy ami annyiból kimerül ,hogy minden olyan hülyeséget megcsinálsz amit más nem csinál meg férfiként ez tudom könnyebb, de ezzel tudsz kitünni a sok hülye közül ha megmutatod, hogy te vagy a vezért hülye és így szépen köréd csoportosulnak az emberek. Nálam egy úgy zajlott le , hogy ledobtam a tanáromat a könyvemmel , mert feidegesítet (valljuk be elég nagy f**ág volt) , mert utánna 2 évig folyamat pótvizsgáznom kellett az adott tantárgyból aztán cseszhettem ,hogy bírt mindenki az osztályban meg mindenki haverom volt/csajom a viselkedésem miatt..és most hol vagyok?:D k**tak egy komoly suliból , és megcsináltam egy szarabbat HUUU de megérte a sok barát a sok figyelem. Inkább azt ajánlom, hogy csak azzal törődj ami a te dolgot meg amivel szeretnél kicsit jobban nyílj azért meg vegyél új ruhákat stb, de ne vidd túlzásba:D 23/f
2016. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De istenem nyilván neked is van párod :D Hihetetlen... nevetséges már komolyan. Bár tudom ez nem volt hasznos válasz eddig.

Szerintem azért, mert mindenki megtalálja azokat az embereket akik nem ilyen csendesek, visszahúzódók hanem lazák... Aki meg enm fér a mindenkibe az olyan, mint te és nem fog kezdeményezni, és így vagy egyedül maradtok, vagy ott vannak az emberek egy klikbe...

Ritka szerencse mikor valaki csak úgy odamegy hozzád kezdeményezni és össze jön a dolog.

Bár barátod is van, akit biztos nem te szereztél, szóval... Mindenben azért nincs az embernek szerencséje :D Sőt a legtöbb visszahúzódó embernek még ennyi sincs.

2016. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok, elég magányos volt már az első napom is, jól esett kipanaszkodni magam. :)

Hogyan lehetséges pszichológus nélkül fejleszteni ezen? Évek óta küzdök a problémámmal magamban, de nem változik. Persze ha nincs más megoldás elmehetek szakemberhez, hátha segít, de egyedül szeretem megoldani a gondjaimat.

A pár-kérdéshez meg annyit: ha odajönnek velem egyedül beszélgetni és a csillagok is együtt állnak meg a közös hullámhossz is megvan akkor tudok úgy beszélgetni, "mint egy normális ember". :D de ez ritka. Nálam bejött, hogy mindenkinek van egy Igazi. :) Úgy gondolom minden embernek különböző, milyen és mennyi emberrel tud tartósan jól kijönni. Nekem ez elenyészően kevés sajnos. :/ Szóval még ha valakivel beszélek pár szót is, érzem, hogy nem vagyunk egy hullámhosszon, nem tudok lazán beszélgetni.

2016. szept. 12. 22:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Te vagy az Gréta? :O
2016. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem. :)
2016. szept. 16. 20:07
 8/8 A kérdező kommentje:

Aki esetleg ide talál és hasonló problémával küzd, találtam pár videót ami segít öndiagnosztizálni a szociális fóbiát:

https://www.youtube.com/watch?v=We6U-KrJ6E4

https://www.youtube.com/watch?v=AcbRIpcOFxY

https://www.youtube.com/watch?v=FjtZkU5wPVk

(angolul)

Én arra jutottam muszáj lesz előbb-utóbb elmennem pszichológushoz, mert már a témáról szóló videók nézésétől is előjön a szorongás. :D :(


Legyen szép napotok. :)

2016. szept. 17. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!