Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Te is egy hazugság vagy?

Te is egy hazugság vagy?

Figyelt kérdés

Mit ne mondjak, életem azon szakaszában taposok, ami legkevésbé szól a józan döntések meghozataláról.


Mondanám, hogy nem mindig volt ez így, de régen is introvertáltnak számítottam. Talán úgy gondolom, hogy van pár jó barátom, de hogy őszinte legyek, legbelül nem megy hogy velük is teljesen őszinte lehessek.

Az emberekben csak addig bízok, amíg nem ismerem őket, és ha meg is ismerem, félek jobban megismerni, és semmi bizalmam.

Nem vagyok képes megtartani valakit, mert nem sikerült bíznom az emberekben.


És a legrosszabb, hogy bennem bíznak. Hogy én segítek nekik átvészelni a dolgokat. Míg ők a vállamon sírnak, én inkább a késő esti órákban cikázok a problémákkal.

Gyakran lábadok könnybe ilyenkor. És nincs aki segíteni tudna.


Elfogadok tippet, tanácsokat, személyes véleményt%élményt. :)

19 F



#zene #rock #metál #magány #drog #LSD #The Cure #ini rock #MescsaéűsFű
2016. okt. 8. 01:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Azert nem vagy oszinte veluk, mert ugy erzed, h a te problemaid joval gazosabbak az oveiknel. Ebben lehet is vmi, mert kissé ködösek a gondolataid a fogalmazvanyod alapjan. Nyiss a vilag fele vagy varj 8-10 evet, azalatt kinovod ezt az agyalgatast.
2016. okt. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Te miért nem osztod meg senkivel azt, ami benned van? Azt amit érzel?
2016. okt. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

merj te is megnyílni^^ eleinte talán félelmetes...de sokkal jobban fogod érezni magad ettől :)

vagy úgy gondolod hogy esetleg a te problémáid másak, mélyebbek? de szerintem ezzel sem vagy egyedül :)

2016. okt. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Háát, én jártam szakemberhez, aki azt mondta, hogy azért nem bízok senkiben, mert saját magamban nem bízom. Ezt nagyon nagyon nehezen lehet megváltoztatni.
2016. okt. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha bíznak benned akkor szerintem te is bízhatsz bennük... Legalábbis próbáld meg. Nagyon rossz amikor egyedül vagy a gondokkal szóval próbálj bízni azokban akik bíznak benned.
2016. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

A gondolatok teremtik az érzéseket.Ne gondolkozz olyanon amin felesleges.Szerintem az agyat munkára kell használni.Az érzések nem a munkán gondolkodás közben jönnek létre.A mai világban sok emberi probléma van.Próbáld meg magad megoldani őket.Ha meghallgatod ismerőseid te is elmondhatod nekik azt ami a szíved nyomja.

Én mindenkinek elhiszem amit mond és elfogadom olyannak amilyen.De ha később kiderül ,hogy hazudtak vagy másképp viselkednek akkor elfogadom ,hogy a róluk alkotott képem nem helyes és onnantól másképp viszonyulok hozzájuk.Az ember maga választja meg az ismerőseit.És maga dönti el ki érdemes a bizalmára és az idejére.Keress egy párt akivel minden gondolatod megoszthatod és megbízhatsz benne.

Az ,hogy mások milyen képet alkotnak rólad.Nem változtat rajtad.Sok ember attól fél ,hogy mások mit tudnak,gondolnak róla.Mindig add saját magad,És fogadd el magad olyannak amilyen vagy.A többi ember vagy ismer vagy nem.De ez semmin nem változtat.Ne akarj másoknak megfelelni légy önmagad.

2016. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Te is egy hazugság vagy?"

Igen; most is hazudok - költői kérdésre költői válasz. :)


"Nem vagyok képes megtartani valakit..."

Lehet, csak a szavakon lovagolok, de senkit sem kell megtartani. Máshonnan jövünk, másmerre tartunk. Egy-egy időre összefonódhat az utunk. Aztán ha különválik, elengedjük egymást. Ez nem tragédia. Az elengedésre való nem tudásból több baj származik mint a megtartásra való nem tudásból.


"És a legrosszabb, hogy bennem bíznak. Hogy én segítek nekik átvészelni a dolgokat."

Az jön le nekem ebből (persze csak kósza gondolat), hogy igazából te nem bízol magadban. Sokkal jobb, ha bíznak benned, mint ha nem. Ha úgy érzed, nem tudod megadni nekik azt, amit remélnek, még mindig megmondhatod, hogy tőled ennyi telik. Az már elég. Ha viszont nem bíznak benned, mondhatsz akármit, senki nem fogja komolyan venni.

Nem kell megoldanod mások problémáját, sokszor az is elég, ha meghallgatod. Sokan már attól jobban érzik magukat, ha valaki meghallgatta a problémájukat. Introvertáltként pedig megnyugtató személyiség lehetsz, aki jó hallgató (ahhoz is érteni kell).


"Gyakran lábadok könnybe ilyenkor."

Az nem baj. Van ideje és létjogosultsága a sírásnak is.

Lehet, hogy már az is segített valamit, hogy kiírtad a kérdést. Meg mertél nyilvánulni, meg tudtad fogalmazni. Nem kis dolog már ez sem.

2016. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Ezt most csak egy zöld kézzel tudtam megmutatni, de igazán hálás vagyok a legutolsó gondolatodért. Úgy érzem, velem is az történt, amit mondtál.

Nagyon szépen köszönöm a törődésed. Igyekszem úgy tenni, ahogy te is jónak véled.

Köszönöm!!!

2016. okt. 9. 01:05
 9/22 anonim ***** válasza:
Nincs mit; örültem, hogy segíthettem. :)
2016. okt. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
2016. okt. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!