Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik erre megoldás?

Létezik erre megoldás?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel már majdnem 4 éve vagyunk együtt. Eddig minden rendben ment, szép és jó volt minden. Eldöntöttük, hogy szeretnénk egy kisbabát is. Elég hamar sikerült is összehozni. De nem olyan régen igazán kellemetlen dolgokkal kellett szembesülnöm. Kiderült, hogy a Szegedi járásbíróság lopás miatt 126 óra közérdekű munkára és 50.000 ft kártérítés kifizetésére ítélte. Sajnos nem túl rég költöztünk a szüleimhez + itt talált állást a vőlegényem, mert a régit elvesztette. Szóval ha le akarja dolgozni vissza kell mennie Szegedre.

De akkor nem tudom mi lesz velem és a hamarosan születendő kisbabámmal. Nincs pénz utazgatásra és ahol dolgozik ott is napi 18-20 óra a munka és szombat vasárnap is menni kell. A vőlegényem kapott valami pártfogót, akitől próbáltunk segítséget kérni, de mivel a pártfogója Szegeden van mi pedig jelenleg Szabolcs megyében tartózkodunk így esélytelen. Szerintetek ilyenkor mi lesz, lehet?

Mert a szüleim is azt mondták mennyen el, dolgozza le, aztán keressen ott munkát és támogasson onnan. De én már a gondolatától is kivagyok annak, hogy nem fogom látni a vőlegényem hónapokig... Meg hát jön a picúr is... apás szülést terveztünk, de így akkor annak is lőttek...

Félek, hogy a rengeteg idegesség, folytonos gondolkodás árt a babának, de nem bírok megnyugodni. De én hová mehetnék már nagy pocakkal, munkaképtelenül...



2013. dec. 7. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért annak utánajárnék, hogy nem lehet-e ezt a közérdekű munkát kiváltani helyben a baba érkezésére hivatkozva. Amúgy ha a férjed 20 órát dolgozik a hét hét napján, akkor mostanában se találkoztok többet nem?

Nekem ez elég furának sőt szinte hihetetlennek tűnik.

2013. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem látom túl sokat, de legalább este mellettem van és hamarosan jönnek az ünnepek...végre kicsit lett volna egymásra időnk. És mivel szeretem 5 perc is sokat jelent mellette. De így meg lehet hónapokig egy percre sem láthatom...
2013. dec. 7. 11:50
 3/6 intrepid ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy a bűnözés az nem kifizetődő tevékenység. Bűnt követett el, most bűnhődnie kell. Legközelebb meggondolja. Ha börtönbe zárták volna, akkor sem látnád. Ha titeket lop meg valaki, akkor te elnéző lennél vele?
2013. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ez igaz...de ő is mást mond meg a levélben is más van. És én meg csak örlődöm...mi az igaz. Mert az ember nem szívesen fordul az ellen, akit szeret.
2013. dec. 7. 12:09
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem tisztem ítélkezni felette, de erre akkor kellett volna gondolni, amikor elment lopni. Persze, tudom, van olyan körülmény, amikor az ember nem azért lop, mert luxusban akar élni, hanem azért, hogy ne haljon éhen. Ezt sem tartom jónak, de ha nem ez az eset áll fenn, és "csak úgy" lopott, akkor sajnos megérdemelten kapott érte büntetést. (Nektek se lenne jó, ha meglopnának titeket.) De mint felelős ember, ha már lopott, előtte gondolhatott volna a következményekre is.

Egyébként örüljetek, hogy nem szabadságvesztésre ítélték, mert utána munkát is nehezebben kapna.

Mellesleg: a 126 óra közmunka meg van adva, hogy milyen beosztásban dolgozandó le? Mert ez egy átlag dolgozónak 3 munkahét, szóval nem "hónapok".

Meg nem értem, miért kellene utána ott keresnie munkát? Szerintem ez egy nagyon ostoba döntés lenne. A gyermeknek apa kell, akit láthat, és nem olyasvalaki, akiből csak némi pénzt, meg havonta egyszer egy "idegent" lát.

2013. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves kommentelő. De mivel jelenleg a szüleimnél élünk így ha ő most elutazik a szüleim nem hajlandóak visszafogadni. Így pedig ha élni akar és gyűjteni egy keveset, hogy TALÁN albérletre majd futyja hármunknak, muszáj valahol, valamit dolgoznia. Erre a munkahelyére ahol most dolgozik sajnos nem veszik vissza ezt már most előre kijelentették. Táppénzre sem mehet, szabadsága pedig minden hónapbam összesen 2 nap. Szóval lassan már az következik, hogy én kikészülök. Egyedül a picurom miatt próbálok erős lenni, mert neki csak ártok az idegeskedéssel.
2013. dec. 7. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!