Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A duplagondol miért ennyire...

A duplagondol miért ennyire jellemző a normikra, ha a magányról van szó?

Figyelt kérdés

A normik egyszerre gondolják, hogy ha valaki magányos, akkor


- képtelenség hogy valaha nője lesz, mert eredendően akkora lúzer


( jó példa erre ez alatt a kérdés alatt a második komment: "sose lesz barátnőd" http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__81.. )


ugyanakkor ennek az ellenkezőjét is gondolják


- "tehetnél magadért", "hozzáállás kérdése", stb


(példát felesleges írni, majdnem minden második kérdés alatt van ilyen vélemény)



Meghagyják neked a felelősséget, de beismerik, hogy igazából semmit sem tehetsz ellene.


2016. okt. 9. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz példa erre 2. komment, mert ő csak negatívat mondja.

Ha különböző válaszoló ír mást, nem duplagondol.


Csak egyénen áll jelen helyzetéből, és baromság "eredendően akkora lúzer, stb".

2016. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt mindkét válaszolónak igazan van. Hiszen, ha eddig lúzer volt, akkor nem fog varázsütésre megváltozni, hiszen eddig sem azért volt lúzer, mert úgy gondolt milyen jó dolog lúzernek lenni. Másrészt ha nagyon akar, akkor tud rajta változtatni, csak általában az ilyen helyzetben lévőknek nincsenek annyira pszichésen a toppon, hogy egy ilyen változást végig vigyenek magukon.

A kommentelők nagy része, inkább önigazolásból írják a kommenteket, ha én ilyen vagyok és nem tudok változtatni, akkor másnak se fog menni. A másik véglet, akinek nincsenek ilyen problémái és ezért neki természetesek ezek a dolgok, úgyhogy úgy gondolja, biztos meg fog oldódni, ha kicsit is tesz érte az ember.

2016. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-Értelmezni kéne amit írt. Azt mondta, hog, ha a kérdező tovább sajnáltatja magát, akkor nem lesz barátnője. Ez így semmiben sem ellenkezik a második állítással, miszerint ha teszel magadért (befejezed a sajnáltatást és elkezdesz élni) akkor jobb lesz az életed.
2016. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előző komment nem az egyesnek ment, csak pontokba akartam szedni a mondandómat, csak aztán rajöttem, hogy ilyen kérdésekhez nem érdemes többet írni.
2016. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az - valószínűleg Orwell regényéből átvett - duplagondol nem ezt jelenti. :-)

Szerintem többnyire azt gondolják, hogy nem alakulnak ki azok a rutinok abban aki magányos, hogy az ismerkedés menjen, vagy könnyebben menjen.

Mint sok mást, ezt is tanulni kell.

2016. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Odaírtam ezt, de is leírom, az ottani kérdezőnek szól:


"Te ezt komolyan elhiszed? Most írod, hoyg te nem dugnád meg. Akkor hogy lehetsz akkor suttyó, hogy elhiszed, hogy a nálad jobbak megdugnák? Használd már az eszed, ha egyszer ott van a nyakadon, te nagyon idióta.


Azon kívül akik a nőnek írnak, azok talán nm hazudhatnak? Gondolod, tényleg 190 cm-es, és tényleg 20 cm-es a farka, csak mert leírta? Én meg Nikola Tesla vagyok, mert most ideírom.


És szerinted melyik nőnek kell olyan férfi, aki ezt írja elsőnek? Mármint a farokméretét, meg hogy hogy néz ki, meg hogy "most szingli vagyok, úgyhogy randiznék veled" - ergo ha ló nincs, jó a szamár is, kéne valaki, akivel dugok, amíg az exem meg nem bocsát.



Komolyan, hogy tudsz ennyi ésszel létezni? "



Azon kívül neked nincs igazad, mert ez a 2 dolog nem ellentmondás. Az, hogy sosem lesz barátnőd, az arra értendő, hogy így, ebben az állapotban, aki ezt írja, a jelenlegi szituációdból indul ki. A tegyél érte meg egy másik szitu.


Én nem szoktam ezt írni amúgy senkinek, de az igaz, hogy az itteni nyafogástól még nem lett senkinek barátnője. Meg azoktól a módszerektől, amikre az itteni lúzer pasik esküsznek, hogy de igen, ők csajoznak. ha valakit évek óta csinálsz, és nem működik, akkor basszus ne folytasd még 10 évig. Próbáld másképp. Igenis igyekezz változtatni. Valamelyik amerikai elnök mondta: nem hiszek a sorsban, ami bekövetkezik, akármit teszünk is, de hiszek a sorsban, ami bekövetkezik, ha nem teszünk semmit. Szerintem ezen gondolkodj el. Mert nem, nem garantált, hogy lesz barátnőd, ha elkezdesz sportolni, változtatni stb. De az viszont garantált, hogy így nem. Így értik. Megígérni senki nem tudja, viszont a kudarc borítékolható, ha így folytatod.

2016. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*VALAMIT csinálsz
2016. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!