Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretek egyedül lenni, de...

Képzeletbeli kérdése:

Szeretek egyedül lenni, de félek a magánytól. Mit tegyek, hogy ne érezzem magam egyedül, legyenek igazi barátaim?

Figyelt kérdés
Már többször is próbálkoztam barátkozni/ párkapcsolatot kialakítani az utóbbi időben, de valahogy képtelen vagyok rá. Ha találkozom valahol emberekkel, akkor próbálok beszélgetni, néha ki is alakul valami (barátság vagy más) és megejtjük, hogy bejelöljük egymást facebookon/ majd összefutunk de ebből sosem lesz semmi. Főleg miattam, mert általában untatnak és idegesítenek az emberek, és direktben kedves vagyok velük, de mikor magamban átgondolom, már nem akarok találkozni a "barátaimmal". Csak az marad meg mellettem aki kitartó, de néha őket is tehernek érzem és emiatt utálom is magam. És sokszor az is bánt, hogy magányos vagyok, és nincs "igazi" társam. Ez ilyen életkori sajátosság (18) vagy esett már át valaki hasonlón? (Ui.: kérdeztem a barátaimat, de szerintem nem azért van, "mert lány vagyok".)

2016. szept. 27. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is tehernek érzek mindenkit, az az 1-2 barátom, aki kitart mellettem, elég nehezen viseli. Én 23 éves férfi vagyok, valószínűleg nem is fogok már változni, úgyhogy se nem életkori, se nem női dolog ez.
2016. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Bármikor meg lehet változni, ez nincs életkorhoz kötve. Csak fel kell ismerni, hogy az élet bármely szakasza alkalmas bármire. Semmi sincs életkorhoz kötve. Csak sajnos a fiatalok bizonyos elvárások közé vannak szorítva, vagyis ők ezt hiszik, de mindegy, át kell lendülni a "fiatalságon", és utána már szabadabban gondolkodik az ember. Amire ma nem vagy képes, azt ne erőltesd most. Minek? Foglalkozz valami mással! Tanulj, ismerd meg önmagad, stb!
2016. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Átèrzem èn is nagyon hasonló kaliberű ember vagyok.

Nekem is vannak ilyen h*lye rigolyáim..><

Szerintem nem feltètlen èletkorhoz köthető,hanem emberfüggő.. ^^ magamból kiindulva is.

Ha gondolod èn szívesen barátkozok/beszèlgetek..meg aki szeretne:)

Hidd el lesz olyan aki kizökkent ebből,ès más hatással lesz rád. Akár barát is. Csak ritka ilyen embereket találni,meg akivel akár kialakulhat egy èletreszóló barátság is.

23/l

2016. szept. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
nekem mai napig nem sikerult ezen valtoztatni. sokszor untatnak az emberek, nincs temajuk es unalmas, h folyton nekem kell beszeltetni a masikat, raterelni valami erdekes temara. meg egy ido utan ra unok az emberekre, sajna ez van, nem olyan egyszeru erdeklodest mutatni, ha ne ugy erzel. 28 N
2016. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán próbálkozzatok olyan emberrel ismerkedni, aki kihívást jelent számotokra és majd nem tudjátok a "gyengébbet" ledegradálni.
2016. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz egyedül lenni, miért félsz a magánytól? Tele vagy ellentmondással.
2016. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!: Két külön dolog ez:

Magányosság definíciója: Nincs semmiféle barátod, úgy igaz barát (cimborák lehetnek), de lehet, hogy valakinek nem erre lenne szüksége. Ilyenkor az ember nem tudja kivel emgbeszélnia gondjait stb. Na, igen, ekkor jön elő a Perselus Piton-féle cinikus savanyúság-stílus, amikor minden jótanácsra húzod a szád mert az nem jó, , mert annyira szar minden (pl. olyan környezetben vagy, ahol a társak unintelligensebbek és más az érdeklődési körük).

Egyedüllét definíciója: Pl. elment anyád boltba kenyérért. Egyedül vagy otthon. Vagy elmentek hosszabb időre külföldre (pár hét). Attól még áthívhatod a cimbiket!

2019. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!