Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Azért érzem ennyire társtalann...

Azért érzem ennyire társtalannak magam, mert tényleg egyedül lennék ilyen az egész világon?

Figyelt kérdés

Már rohadtul elegem van belőle.

Kicsi koromtól kezdve vállalom a véleményem akkoris, ha az épp nem egyezik másokéval és ezért folyton kisebbségnek számítok, amit jól ki is használnak arra hogy megmagyarázzák miért én vagyok a hülye.

Pedig nem vagyok hülye. Egyszerűen csak máshogy látok dolgokat. És persze ha én szólok le valakit a többségi véleményéért akkor rögtön ott terem még 3 másik aki bevédi. Én viszont mivel egyedül vagyok vele, nyilván nyugodtan le lehetek szólva. Akár sértegethető is vagyok, mert miért ne.

Nagymamám szerint önző vagyok, párom szerint zsarnok, anyám szerint bunkó, apám szerint hülye...Gyakorisok lepontoznak, hiába megalapozottak a válaszaim. A kérdésem ihletője is egy válaszom rommá pontozása volt, ahol azok voltak csak felpontozva akik jól belerúgtak a kérdezőbe. Többi ember csak furcsán méreget, ha bármiről elmondom a véleményem és nem csak bólogatok az övére.


Kezdem azt hinni hogy tényleg én vagyok az az egyetlen hülye, aki szembe megy az autópályán.

De mégsem tudom ezt elhinni, hiszen ezt senki nem hiheti magáról.


Van más is aki ezt érzi nap mint nap? Hogy bírjátok, hogy nem őrültök bele?



2016. okt. 13. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha már ennyien mondják, hogy szerényen szólva is "más" vagy, akkor vagy magadba nézel és változol, vagy elviseled a kritikákat és maradsz egyedi, ami nem biztos, hogy egyenlő az elviselhetővel. A másság mindig teher. Ebben neked kell dönteni.
2016. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Hála másoknak gyakran tartok önvizsgálatot és szerintem nem vagyok rossz, csak más.
2016. okt. 13. 12:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorikérdésken történő lepontozást szerintem ne vedd komolyan, elég sok idióta van aki egy teljesen közömbös kérdést tesz fel és lepontoz... pl h hány éves történt veletek ez meg az?... karácsonyoztál-e már egyedül? ... bármi ami ilyn személyes történésekre kérdez, megírod és le vagy szavaszva... ugyan miért? :D mert válaszoltál h veled mi történt... kész röhej.. ja én sokszor mikor egészségügyi témában nagyon hasznosakat írok segítségül... gyakran rámír privátban a kérdező további infóért, de az alapválaszomat nem értékelte pozitívan... hát elmehet akkor a fenébe...

ha a való életben bunkó vagy az más... ha mondják többen akkor tényleg lehet valami gond a viselkedéseddel...

pl ha tesiórán páran kiröhögik azt aki nem tud kötelet mászni vagy ügyetlen egy labdajátékban, az bunkóság, ha valamiről kérdezik a véleményed akkor nem baj ha megmondod az őszintét, de kéretlen negatív kommenteket ne tegyél

2016. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Van egy 16 éves unokahúgom, pont ilyen amilyennek leírtad magadat :D

Mindig széllel szemben pisál, vállalja a "véleményét", kitartó és egyedi- legalábbis ő így látja magát :D

Egyébként csak idegesítő, megsért mindenkit de ha rá mondanak valakit akkor 3. VH, kellemetlen a társasága, önimádó és az önzőség + lustaság kombinációjának olyan fokára lépett, ahol ember még nem járt.

Nos, ezzel nem téged jellemeztelek. Csak valakit, aki teljesen olyan, mint te ;)


u.i: ellene is összefogott az egész világ, elég furcsa, igaz? :D

2016. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg kulturáltabban megfogalmazni a véleményedet.
2016. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kulturáltan fogalmazom meg a véleményem, ugyanis nem szeretek senkit megsérteni, másokkal ellentétben.

Ha kérdeznek, akkor viszont nem hazudok, de másokat nem minősítek soha(ellentétben a 4-es válaszolóval, aki a tini rokonával azonosított, holott még nem sokat tud rólam). De többségében így működik, hogy mindenki szerint önmaga tudja a világon a legjobban, hogy mi a jó, ha más nem ért egyet, akkor nyilván ő a hülye.

Nos ez nálam is így van, kivéve, hogy én nem agresszívan és sértő módon csoportokba tömörülve gázolok át másokon, hanem kifejtem a saját álláspontom, ha szükséges és meg is indoklom. Az indoklásom pedig sosem az, hogy azért mert mindenki szerint így van és kész, vagy mert így szokás, hanem normális érvek.

2016. okt. 13. 12:59
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Próbáltad már a szexet?


Aki bólogat, azt nem igazán foglalkoztatja a másik fél mondanivalója,ha nem kérdezget.

Inkább kérdezz, ne jelents ki semmit.


Pl. Ez Szerinted nem önzőség?

- Nem.

- Miért nem?


Tehát, ne mond a másiknak -Önző vagy.


Mert ez lehet nem is igaz, lehet általában nem őnző,csak akkor volt az.

2016. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Hogy jött ide a szex? Szoktam szexelni de az csak testiség, attól még nem lesz szellemi társ a partner.


Amúgy ez a szókratészi kérdezve kifejtés jó tipp. Megpróbálok erre ráállni, bár kissé időigényesnek gondolom. Mindennapi valós helyzetekben nem tudom mennyire kivitelezhető.


Egyébként én nem mondom senkire hogy önző, rám mondta ezt a mamám. Lehetséges hogy félreérthető voltam, de még egyszer leszögezném hogy sosem embereket minősítek, csak a saját álláspontomat mondom el.

2016. okt. 13. 13:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Melyik korosztály vagy?
2016. okt. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

- Önző vagy!

- Nem vagyok önző (te vagy őnző)


Így helyes:


- Önző vagy!

- Miért gondolsz önzőnek?


Nem kell védekezni/magyarázlodni.

2016. okt. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!