Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is érzitek úgy néha hogy...

Ti is érzitek úgy néha hogy nem érdemlitek meg a szeretet és a törődést?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, nem volt még barátnőm. Kétszer voltam eddig szerelmes, természetesen mind a két alkalommal csak elrontottam a dolgokat.

Na mindegy most nem ez a lényeg.

Azt vettem észre, hogy ha valaki kedves hozzám úgy érzem hogy ezt nem érdemlem meg. Ingerült leszek tőle. Egyszerű dolgokban is, mint pl. ha suliban valaki odaadja a háziját, vagy segít mondjuk egy dolgozatban. Azt érzem hogy csak az idejüket pocsékolom, vagy gondot okozok nekik ezzel. Sokszor kerülöm az embereket mert folyamatosan azon jár az eszem, hogy csak a terhükre vagyok, idegesítem őket. Lehangoltabb időszakaimban rondának, gusztustalannak érzem magam és legszívesebben bemennék egy sötét lyukba és ott maradnék. Úgy érzem a közelebbi barátaimon kívül mindenki lenéz, undorítonak tart, pedig azért próbálok figyelni a külsőmre. Nem vagyok büdös, tiszta vagyok.

Mitől lehetnek folyamatosan ilyen gondolataim? Nem kellemes így élni..



2016. okt. 15. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem bantottak lelkileg gyerek vagy kamaszkorodban ? Ez lehet onbizalomhiany is nem kell egybol arra gondolni ,hogy valami bajod van. Olyan mintha nem szeretned magad. Lehet nincs sikerelmenyed a suliban,sportban stb es igy nehez onbizalmat szerezni.Regen en is nindig elrontottam a csajozast de ez csak onbizalomhiany volt innen visszanezve mar latom. Plusz "megfelelesi kenyszerem" is van de ez is csak annyi , hogy azt akarom mindenkinek jo legyen es mindenkinek segiteni akarok. Mar nem annyit mint regen. Szerintem semmi bajod nincsen.
2016. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel kérdező. Igaz engem elég sokat mocskoltak.. 25/F
2016. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem bántottak, de valami miatt mégis kialakult ez. A probléma inkább azzal van, hogy nem tudom leküzdeni.
2016. okt. 16. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem si vannak ilyen gondolataim de ha ez jar a fejedben akkor nem fogsz tudni feloldodni es lenyegeben pont azt ered el ,hogy nem akarnak veled lenni mert vagy latjak rajtad hogy ideges vagy feszult vagy azt hiszik valami mentalis bajod van.Szimplan nem kell ezekkel a gondolatokkal foglalkozni.A mentalis bajok akkor vannak altalaban ha rafeszul valaki ezekre a gondolatokra es csak agyal.NEkem si van ilyen de en mar tudom ,hogy ezek nem igazak es nem foglalkozom veluk es idovel albbhagynak majd elmulnak.
2016. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Semmi gond nincs veled egyszerűen el kell döntened, hogy másképp gondolkodsz. Én általánosban és gimi elsőben nagyon népszerű voltam, rengeteg barátom volt.. aztán egy srác brutál kihasznált és pofára ejtett... nem tudtam sokáig feldolgozni... Tök depressziós lettem és lassan elvesztettem az összes barátom.. Ugyan voltak akik kitartottak volna mellettem, én kb elzavartam őket mert úgy éreztem nem érdemlek törődést.. Rengeteg öngyilkossági kísérletem volt, vagdostam magam és meg akartam halni mert azt hittem nélkülem minden jobb lesz.. Aztán egy halálközeli állopatban döntöttem, megváltoztattam a gondolataim, boldog akartam lenni, szeretve akartam lenni, és igaz barátokat akartam... Majdnem egy évbe telt, de az egyik legboldogabb ember vagyok :) A lényeg, az én hibámból okulva, minnél hamarabb próbálj a gondolkodás módodon változtatni, hogy ne süllyedj mélyre. Jó dolog szeretve lenni, am azzal semmi gond ha nem volt barátnőd eddig, 17 éves lány vok eddig 2 barátom volt, és okulva a tavalyi évből gimi végéig, egyetem közepéig nem akarok senkit, és akkor sem majd egy pávát akinek a 100. csaja vagyok. 😊 Szóval sok sikert, ha nincs elég önbizalmad találd meg a szupererődet!! Mindenkinek van valmai...
2016. okt. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó...
2016. okt. 20. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!