Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki az a lány/nő itt, aki nem...

Ki az a lány/nő itt, aki nem szeretne tömegember lenni, birkaként bégetni? Miért?

Figyelt kérdés
2016. okt. 27. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Mind azt hiszi magáról, hogy különleges, barétom.
2016. okt. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem szeretnék és nem is vagyok tömegember (ez nem jelent különlegességet, egyszerű tény és nem is pozitív, csak úgy van), de a többség nem akar különbözni. Túlzottan. Kicsit azért igen. Sok kis trendi hópihe van, aki mindenben pont azt csinálja, mint más, de nem tud róla. Mondjuk ha ettől lesz boldog, nekem nem fáj.

Amúgy meg nem tudom, neked mi a tömegember, ami nálam nem is azonos a birkával... Lehet valaki az átlaghoz igen hasonló trendi valaki birkaság nélkül.

2016. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, ez nem úgy van hogy szeretnél vagy nem. Kiskoromtól kilógtam a sorból, bármit csináltam. Aztán volt egy röpke évnyi perdusom, mikor akarattal megpróbáltam'beleolvadni a tömegbe', követtem a divatot, eminemet hallgattam, deszkáztam, stb. De ezzel csak annyit értem el, hogy mégjobban furcsálltak.

Idővel belenyugotdam, hogy nem vagyok birka, és ha akarok sem tudok az lenni.

Az hogy kinek van több esze, a népnek, aki boldog tudatlanságban szaporodik, vagy a tudósoknak, filozófusoknak, hozzám hasonló örökké tépelődő különcöknek, örök kérdés.

Mindenesetre a helyzetemet nem negatívumként élem meg, sőt. Ki akarna birka lenni, ha nem az?

2016. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Jelen.



Na most elhittétek, hogy én vagyok a szent. Akik hisznek az ilyen rögeszmékben, hogy "aki nem birka, az csak is érték", elárulom az összes ilyen álszent maszlag hazugság. Már miért lennék én ettől jó?

2016. okt. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sunshinedoll ***** válasza:
24%
Milyen értelemben tömeg?
2016. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Értelmes válasz volt kérdező...Leírod a rosszat,hogyha tömeg ember leszel akkor birka vagy aki béget és utána megkérdezed,hogy miért nem akar ilyen lenni valaki...
2016. okt. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdés*
2016. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem mindig valósul meg a kommunikáció az interakciós felek között.

Arra céloztam, hogy a tömeg hatására nem feltétlenül kell követni az adott trendet (zene, média, divat, egyéb szokások). Ha behódolunk, akkor teljesen heterogénné válna a társadalom, semmi homogenitás. Az individuumoknak meg kell születniük. Van egy kedvenc Robert Frost idézetem, ami elhangzik a Holt Költők Társasága című filmben John Keating szájából, Robert Frost Járatlan út: "Az út az erdőn kétfelé ment, a kevésbé járt tetszett nekem" Ezt jó értelemben gondolom, kiemelkedni a csordából, alakot, személyiséget szerezni.

2016. okt. 28. 12:37
 9/14 mi lenne válasza:
kedves Andrew34 ez nem szeretet kérdése, ezek a dolgok belülről jönnek. és a megérzéseidre hallgass. sztem ami a kérdésed azt hívják -egyéniség, jellem. add magad és kiderűl, hogy te akarsz-e bégetni vagy nem.
2016. okt. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szeder Katalin ***** válasza:
48%
Hogy miért nem szeretnék tömegember lenni? Csak. Ha eddig megúsztam, talán ez kimarad az életemből. Persze egy tömeggyűlés felett egy helikopterből nézve én is a tömeg része vagyok.
2016. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!