Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A vasárnapi zárva tartás...

A vasárnapi zárva tartás bukása annak köszönhető, hogy Magyarországon már egyre kevesebb család van és sokan egyedül élnek?

Figyelt kérdés
Más országban remekül működik a boltok vasárnapi zárva tartása. Ausztriában például teljesen megszokott dolog, a vasárnap a családoké. Magyarországon ezek szerint a család perifériára szorult a társadalomban fontossági szempontból?
2016. nov. 6. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Ausztriában ennek megvan a kultúrája, itthon nem. Kint nem erőszakosan állították le a boltok nyitvatartsát hanem a boltok igazodtak a lakossághoz, nagy különbség. Nem tett jót a turizmusnak, nem szerette a legtöbb ember, és speciel az én kereskedelemben dolgozó ismerőseim is utálták, hogy a vasárnap kiesésével tovább kellett dolgozniuk a többi 6 napon. Szerintem ezt ideje elengedni.


Egyébként véletlenül sem arról szólt ez az egész, hogy a boltoknak egy vagyont kellett fizetniük azért, hogy lejelenthessék, hogy vasárnaponként nincsenek nyitva, majd 1 év múlva azért kellett fizetniük, hogy újra kinyithassanak... Nyilván a családokról szólt...


Biztos én vagyok korlátolt, de azt se nagyon értem, hogy miért fognak elkorcsosulni a gyerekek, ha vasárnap is opció a bevásárlás a Tescoban.

2016. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A vasárnapi zárva tartásnak meg a családnak abszolúte semmi köze egymáshoz. Az csak fedősztori volt. Valójában a nagy külföldi multikat akarták kiszorítani az országból, vagy legalábbis visszaszorítani a forgalmukat, és a kisebb, magyar boltokét megnövelni, azzal hogy azok vasárnap is nyitva lehettek. Csak sajnos nem jött be a dolog, mert a legtöbb ember inkább elvégezte szombaton a bevásárlást egy nagyobb boltban, minthogy vasárnap elment volna egy kisebbe. Ráadásul általános felháborodás volt, amiért a vasárnapi zárva tartás miatt sok ember elveszítette a munkáját. Másoknak meg, akik pont csak hétvégén érnek rá jobban vásárolni, azoknak megnehezítették a vásárlást. Szóval jót senkinek nem tettek ezzel és még az eredeti céljukat sem tudták elérni, ezért állították vissza a régi nyitvatartást.
2016. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon értem ezt. A családok csak a boltok miatt nem töltik együtt a karácsonyt? Komolyan elhiszi bárki is, hogy ha vasárnap nincs bolt, akkor nem a gép előtt ül majd a gyerek, miközben apuci Való Világot néz, anya meg telefonál a barátnőivel?
2016. nov. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
és ez akkor is igaz, ha az eladók családjairól beszélünk
2016. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!