Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy legyen életem?

Mit tegyek, hogy legyen életem?

Figyelt kérdés

Nincs 1 barátom se, nem is voltak soha.. Utálom az embereket és a társadalom is torz, de sok helyen olvasni, hogy mindenki megtalálja a saját közösségét idővel..

17 éves vagyok, a családommal kb soha nem beszéltem, semmit nem tudnak rólam szerintem, nem fogtam meg soha életemben senkinek a kezét és nem is öleltem meg senkit sem, olyannyira rosszul leszek mikor ezekre gondolok, hogy elkezdek szédelegni és legszívesebben eltűnnék örökre mindenki elől..

én nem tudom hogy mit tehetnék, változtatni ezen már késő szerintem, olyan szinten nem törődik velem senki, hogy felse fogják a létezésem... Egyszer szólt hozzám egy osztálytársam és ezt mondta: "hónapok óra nem láttalak" 2 napot ha hiányoztam egy kisebb megfázás miatt akkor, ott abban a pillanatban azt hittem felrobbanok.. a suliban enyém a megfigyelő szerep, sehova sem tartozom, csak hallom ki miről beszél és már unom, már így a 3. évet töltjük együtt és feltűnt, hogy csak ugyanaról beszélnek megállás nélkül és semmi értelmes dolog, egyszerűen semmi, én nem értem az embereket? lehetséges, hogy tényleg soha nem lesz kapcsolatom a külvilággal.. A szürke mindennapok bekebeleztek .. felkelni, suli, edzés, tanulás, anime és ezt újra, meg újra és újra minden egyes nap, a párnám az egyetlen barátom, már magányomban beszélek hozzák, belelehet örülni ha az ember ennyire elfordul a világelől? nem akarok őrült lenni, de nem akarom magamat megjátszani pár ismerősért sem, valahol legbelűl én nagyon beszédes vagyok de én ezt nagyon nehezen tudom felszínre hozni. Nincs életem...

1 kis hang még valahol nagyon mélyen talán tudok változtatni, de én nem tudom, hogyan kéne.

Mit tegyek, hogy legyen életem?


2016. nov. 13. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy megoldás van: beszélned kellene valakivel. Akár egy tanárral, akár egy pszichológussal. Ha már nagyon ki vagy készülve, akár interneten is szerezhetsz barátokat. Tudom, hogy nem ugyan olyan, mintha élőben találkoznál vele, de mégis csak jobb, mint egyedül lenni egész nap.
2016. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Ki akadályoz meg abban, hogy legyen életed? Kb. egymillió lehetőséged van hasznos dolgokkal elfoglalni magad, de kényelmesebb keseregni a nyomorodon. Ha csak a monitort bámulod mint a sült hal, úgy nem is lesz életed. Sportolj valamit, vagy vigyél haza a menhelyről egy kutyát, járd a természetet és fotózz, de tanulni sem árt, hogy minél jobb legyél majd a szakmádban, tanulj nyelvet is, hogy külföldön dolgozhass, legyen majd egy jó állásod jó fizetéssel, utazd be a világot. Kezedben van az életed, kedvedre alakíthatod!
2016. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

a szöveg fele eltűnt egyszer, ott még leírtam, hogy mennyire beszürkültek a napjam röviden..

felkelek, suli, edzés, tanulás, anime, és ezt ismétlem, de mindent egyedül, tanárral nem akarok beszélni erről, akkor biztos furcsán nézne rám minden tanár és azért vennének észre mások, mert mondjuk máshogy bánna velem, és akkor megis utálnak, jól van, ha szerinted ez megoldás, akkor elkezdek nyelveket megtanulni, japánul megtanulok az angól már megy..

2016. nov. 13. 18:29
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd már azt a hülye animét! 17 évesen már illett volna kinőni. Nem csoda, hogy agyhalott lettél. Ennél sokkal színesebb és érdekesebb a világ! ;)
2016. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
vannak normális animék is, de vannak borzalmasak is, nem az olyanokat szeretem aminek nincs semmi értelme pld Dragon ball vagy valami ilyesmi.. De akkor az anime lehet az egyik oka a dolgoknak? Osztályommal hogyan létesítsek kapcsolatot, ha nem is érdekel az ami őket..
2016. nov. 13. 18:42
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem kimondottan az anime az oka, inkább az, hogy az érdeklődési köröd nagyon korlátozott, és te magadnak teremtettél egy szürke, unalmas, egyhangú életet. Te zárkóztál be a kis világodba, te lettél közönyös, úgyhogy nem is csoda, hogy senki nem kíváncsi rád. Élj normális életet, legyél kedves és nyitott, és idővel közelednek hozzád az emberek is.
2016. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Édes drága embertársam! Szocializálódj! Az ember társas lény, megveszne mások nélkül, persze ez nem azt jelenti, hogy lassan te is megbolondulsz, de na... Keresned kellene barátokat. Amúgy valamelyest tudom mit érzel... Ha nem vesznek észre, az borzasztó tud lenni. De ne szontyolodj, mindig van egy valaki, aki nem szar le. Sőt, lehet, hogy több ember nagyon-nagyon szívesrn barátkozna veled, csak semennyire nem nyitsz... de az a hozzáállás, hogy az emberek hülyék, es csak ugyanarról tudnak beszélni, abszurd. Változtass ezen :) komolyan jobb lesz, ha elkezdesz kommunikálni emberekkel :p sokkal értékesebb vagy, mint te azt gondolnád
2016. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de az animékben teljesen véletlenszerűen alakulnak ki barátságok :D csak vicceltem... szociális élet, de erre nem kell rákészülni vagy valami? mondjam magamban, hogy most akkor mostantól lesz életem?
2016. nov. 13. 20:05
 9/15 anonim ***** válasza:

kezdő lépésnek pszichológus+pszichiátert ajánlanám

ott tudnak abban is segíteni, hogy pontosan Hogyan tudsz innen továbblépni (persze lehet, hogy az itteni válaszok közt is lesz olyan, ami mentén elindulhatsz valamerre)

de pl. ha depressziós vagy, ami szerintem valószínű, akkor elég nehéz kedvesnek lenni (hosszabb távon)

2016. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem :/ a suliban van ilyen lehetőség, csak az a gond, hogy a pszichológus az tanít engem... persze nyilván eltudja különíteni a 2 dolgot, de én meg nem tudnám :/

neten hol lehet ismerkedni?

2016. nov. 13. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!