Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményed arról, amikor...

Mi a véleményed arról, amikor valaki közösségi oldalakon gyakran ír/posztol olyanokat, hogy mennyire szeret egyedül lenni, szereti a csendet stb?

Figyelt kérdés

Amikor valaki a magányhoz fűződő viszonyát megossza folyton emberekkel online? Lehet hogy valahol fájlalja, hogy nem jön ki jól a legtöbb emberrel. Ilyesmit előszeretettel gyakorta közölni nem feltűnési viszketegség?

Pl. Volt egy ismerősöm, aki nagyon magányos volt, egyszer látszott rajta, hogy nagyon zavarja és szenved ettől, máskor meg inkább mintha önérzetesen odavágta volna, hogy ez teljesen rendben van, mert "mindenkit utál, mindenki hülye és elviselhetetlen, senki sem méltó rá" stb. ilyesmik. Lényegében csupa ellentmondásosság.



2016. nov. 25. 12:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdés nem erről az 1 ismerősömről szól, hanem lényegében nagyon sok ilyen tartalmat látok máshol sok helyen.
2016. nov. 25. 12:06
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem se egészen logikus. Én szeretek egyedül lenni, sosem panaszkodtam a magányra, és eszembe se jutna közösségi oldalakon naponta az egyedüllétről posztolni. Nekem elég, hogy én tudom, hogy nekem így jó, az nem igazán érdekel, mások mit gondolnak. A kérdésben említett illetőnek szerintem is feltűnési viszketegsége van, vagy igazából nem is szeret egyedül lenni, és így próbálja a környezete tudtára adni, hogy ő magányos.

Van egy pszichológiai jelenség ugyanis, ami virágnyelven annyit jelent, hogy ha valaki számára nem elérhető valami(vagy nehezen érhető el), akkor elhiteti magával, hogy az a dolog igazából nem is jó, nem i szereti, nem is hasznos számára, így valamelyest csillapítja a vágyakozását.

2016. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha szeret egyedül lenni akkor miért érdekli a többi ember véleménye?
2016. nov. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Annyira szeretek egyedül lenni,hogy profilim sincs a facebookon.
2016. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amúgy a példázott ismerősömmel tényleg biztos valami nem oké, és ezt ő is tudja magáról, pl. olyan párkapcsolatáról mesélt, hogy azon ócsárog, hogy mennyire utálja a partnerét, de mégis megszállottan vágyik a kapcsolatra. Ennyit róla:))


Másképp minden olyan megosztás fárasztó számomra, ami ilyen témájú. Pl. az emberek azért osztanak meg valamit, hogy mások reagáljanak rá, amikor antiszoc megosztásokat tolatnak, arra más mit szóljon..

2016. nov. 25. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Az egyedüllét és a csend szeretete nem egyenlő a magánnyal. Én is szívesebben vagyok egyedül, mint társaságban, de nem vagyok magányos.

Amúgy meg ne haragudj, de ez hülye kérdés, hogy ez feltűnési viszketegség-e ilyet kipostolni a Facebookra. Még szép hogy az. De hát az egész Facebook erről szól, hogy feltűnési viszketegségű emberek próbálnak túltenni egymáson a postjaikkal. :D Erről szól az egész honlap, nem tudom, miért lepődsz meg, ha az ismerősöd ilyeneket postol. Van aki meg minden egyes ebédjét kirakja, miközben a fenét sem érdekli. Van aki az összes buliról postol képet, amin valaha is megjelent még ha csak öt percig is volt jelen. Van aki a háziállatával dicsekszik. Van aki a gyerekével. Van aki az autójával. És így tovább... Egyik sem azért van ott, mert az ismerőseivel akarja tartani a kapcsolatot, hanem azért, mert valami hú de nagyon fontos megosztanivalója van, és azt akarja, hogy azt mindenki lássa és csak rá figyeljenek.

2016. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az ihlette a kérdést, hogy egy másik oldalakon is nézelődtem, ahol többnyire érdekes/vicces tartalmak szoktak lenni, és ott is néha felbukkan ilyen megosztás, amire beszólták, hogy ez nem releváns és "ez nem facebook", ha annyira szeret egyedül lenni, akkor miért közölgeti mindenhol.


"Van aki az összes buliról postol képet, amin valaha is megjelent..."


Sokan meg embereket jelölgetnek be, ismeretleneket, ebből a célból. Én nem igazolom vissza az ilyent, ha egyszer nem ismerős. Ha ismerős akkor még érdekelnek a megosztásai.


Én is töröltem már olyan ismerőseimet, akiken azt láttam, hogy nem tartják a kapcsolatot velem élőszóban, de "lájkolgatnak".


"és azt akarja, hogy azt mindenki lássa és csak rá figyeljenek."

Ki lehet szedni a követést, én bárkinek kiszoktam, aki nem érdekel.

Aki érdekel, annak "normális" megosztásai vannak, a mindennapjairól, nem felvágos tartalmú posztok, de pl. szép fotók(sok ismerősöm fotós).


Másképp értem amit mondasz a megosztási kényszerről, nekem leginkább ez a gondolat hangzott viccesen: magányról posztolni közösségi oldalon. Közösségi eseményekről posztolni még nem ennyire abszurd.

2016. nov. 25. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
4Es vagyok. Sok oldalon regiztem,segítek,trollkodok,kérdés értelmességétől függően. Nem ezzel telik a napom. Fél óra. Magányos vagyok,de nem azért,mert nincs facebookom. Egy xar házasság folyománya a magányom. De nekem most így jó.
2016. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

# 8 Nekem tetszett a válaszod, nem tudom mire írod a magyarázatot! Nekem semmi bajom azzal, aki egyedüllevős, mindenkinek megvan a maga oka rá.

Legalább elmondhatod, hogy őszintén szeretsz egyedül lenni, nem úgy, mint azok akik folyton ezt reklámozzák neten.

2016. nov. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!